Dyrektor naczelny Telegramu aresztowany: Rynki kryptowalut reagują na spadek TON o 20%

  • Według Roberta F. Kennedy’ego (RFK Jr.) aresztowanie Durowa to cios w wolność słowa.
  • Token TON spadł o 20% po aresztowaniu, wymazując sierpniowe zyski z ożywienia gospodarczego. 

Jako analityk z wieloletnim doświadczeniem, obserwujący skrzyżowanie technologii, polityki i praw człowieka, jestem głęboko zaniepokojony aresztowaniem Pawła Durowa, założyciela Telegramu. Po spędzeniu mojej kariery na propagowaniu wolności słowa i prywatności cyfrowej nie mogę powstrzymać się od postrzegania tego jako przerażającego przypomnienia o stale obecnym napięciu między tymi podstawowymi wolnościami a siłami, które starają się je kontrolować.

Społeczność kryptograficzna i kluczowe osoby publiczne potępiły aresztowanie szefa i założyciela Telegramu Pavla Durova. Durov został aresztowany na francuskim lotnisku w sobotni wieczór w związku z rzekomymi roszczeniami związanymi z jego platformą szyfrowania wiadomości Telegram. 

Po aresztowaniu Robert F. Kennedy Jr., poprzedni niezależny kandydat na prezydenta USA, podkreślił znaczenie przestrzegania wolności słowa. Jak stwierdził: „Potrzeba wolności słowa jest teraz jeszcze bardziej nagląca”.

„Niedawno Francja zatrzymała Pavla Durova, wynalazcę i lidera bezpiecznej, niefiltrowanej usługi przesyłania wiadomości znanej jako Telegram. Znaczenie ochrony wolności słowa prawdopodobnie nigdy nie było większe.”

Aresztowanie Durowa ostrzeżeniem dla wolnego świata?

Jak stwierdził znany działacz medialny, Tucker Carlson, aresztowanie Durowa stanowi przestrogę dla każdej platformy, która odmawia ukrywania „prawdy” na żądanie rządów i ich jednostek wywiadowczych. Podkreślił tę kwestię.

Jako inwestor kryptowalutowy zastanawiam się nad obecną sytuacją Pawła Durowa, obecnie przebywającego w więzieniu we Francji. Jego kłopotliwa sytuacja stanowi wyraźne przypomnienie dla wszystkich właścicieli platform: uważajcie na ukrywanie prawdy na żądanie rządów lub agencji wywiadowczych. Cienie szybko zbliżają się do niegdyś wolnego świata.

Inny użytkownik spekulował, że w przypadku skazania Durovowi za rzekome roszczenia może grozić do 20 lat więzienia. 

Jako badacz donoszę, że Francja może uwięzić założyciela Telegramu, Pawła Durowa, na maksymalny okres dwudziestu lat z powodu jego niechęci do ukrywania prawdziwych treści na swojej platformie.

Należy podkreślić, że w chwili pisania tego tekstu sytuacja ewoluowała, dlatego nie było żadnych szczegółów na temat przyszłości Durowa ani postawionych mu zarzutów.

Jako analityk danych zastanawiam się nad burzliwą podróżą projektu TON (The Open Network), ściśle powiązanego z krajobrazem platform szyfrowanych. To dość niezwykłe, jak Telegram stał się preferowanym centrum inicjatyw i entuzjastów kryptowalut. Niestety, TON to jedna z historii sukcesu, która najbardziej odniosła sukces w tej dziedzinie.

Po aresztowaniu Durowa społeczność TON wydała użytkownikom oświadczenie uspokajające. Stwierdzono, 

Po najnowszych aktualizacjach dotyczących Pavla Durova, założyciela Telegramu, zapewniam wszystkich, że społeczność TON jest silna i skutecznie funkcjonuje. Wzywamy wszystkich, aby zachowali spokój, jedność i kontynuowali budowę, gdy wspólnie będziemy stawiać czoła temu wyzwaniu.

Mówiąc prościej, podczas ostatniej aktualizacji Durowa, TON poniósł najbardziej znaczącą stratę, praktycznie niwecząc wzrost osiągnięty w sierpniu. Token spadł o około 20%, spadając z blisko 7 dolarów do 5,5 dolarów.

Następny kierunek cen TON może zależeć od aktualizacji sytuacji Durowa. 

Dyrektor naczelny Telegramu aresztowany: Rynki kryptowalut reagują na spadek TON o 20%

2024-08-25 14:15