Dyrektor generalny Ripple, Brad Garlinghouse, wypowiada się na temat dwumianowych problemów prawnych i nazywa SEC „agencją renegatów”

Jako doświadczony inwestor kryptowalutowy z bystrym okiem na zmiany regulacyjne, jestem zarówno zaintrygowany, jak i zaniepokojony najnowszym obrotem wydarzeń pomiędzy Ripple, Bitnomial i SEC. Mocne słowa Brada Garlinghouse’a przeciwko „agencji renegata” podkreślają rosnącą frustrację w społeczności kryptograficznej w związku z pozornie nieustępliwym, antykryptograficznym stanowiskiem SEC.

Mówiąc prościej, Brad Garlinghouse, szef amerykańskiej firmy fintech Ripple (wycenianej na ponad 10 miliardów dolarów), wyraził swoje poparcie dla Bitnomial, giełdy instrumentów pochodnych z siedzibą w Chicago, która podejmuje kroki prawne przeciwko SEC w związku z kolejnym domniemanym atakiem na XRP . Bitnomile, jeden z dostawców kontraktów futures XRP, ma nadzieję otrzymać orzeczenie federalnego sądu okręgowego stanu Illinois, aby zapobiec nadmiernej presji regulacyjnej.

Garlinghouse należący do Ripple twierdzi, że SEC „agencji renegatów” ponownie osiąga nowe minimum

Wyrażając zdecydowane stanowisko przeciwko kryptowalutom, wyrażone przez Brada Garlinghouse’a, dyrektora generalnego Ripple i przemawiając do 825 000 obserwujących na XRP, krytykuje amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd za działanie poza granicami prawa i lekceważenie jasnego orzeczenia sądu ustanawiającego XRP jako składnik aktywów niebędący zabezpieczeniem.

Agencja, o której kiedyś sądzono, że osiągnęła bezprecedensowy poziom śmiałości, obecnie SEC twierdzi, że jest zwolniona z ograniczeń prawnych, ignorując decyzję sądu stwierdzającą, że XRP nie jest klasyfikowany jako papier wartościowy. Zespół Ripple będzie uważnie monitorować tę sytuację i rozważać odpowiednie działania, aby zapewnić, że SEC poniesie konsekwencje swoich działań.

— Brad Garlinghouse (@bgarlinghouse) 11 października 2024 r.

Jako analityk zdecydowałem się ostatnio wspierać Bitnomial, giełdę kontraktów terminowych na aktywa cyfrowe z siedzibą w Chicago. W ramach działania wyprzedzającego zdecydowali się zaskarżyć Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w związku z obawami, że organ regulacyjny może przekroczyć swoje ustawowe uprawnienia.

Ponadto Garlinghouse podkreślił, że zespół Ripple’a w jego firmie będzie uważnie monitorować toczącą się sprawę prawną pomiędzy Bitnomial a Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) i, jeśli to konieczne, rozważy sposoby zakwestionowania działań regulacyjnych.

Jak wcześniej informowało U.Today, Ripple złożyło apelację od prawomocnego wyroku amerykańskiego sądu, który nałożył na firmę karę w wysokości 125 milionów dolarów.

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) również zdecydowała się zakwestionować decyzję z sierpnia 2024 r. i zwiększa wysiłki, aby wykazać, że XRP przez cały czas funkcjonował jako papier wartościowy, wymagając w ten sposób regulacji zgodnych ze swoim charakterem.

Nie, kontrakty terminowe XRP nie mogą być regulowane przez SEC: Bitnomial idzie za regulatorem

W ramach nowego postępowania prawnego Bitnomial oświadczył, że dokonał już samocertyfikacji swojego produktu pochodnego opartego na XRP w amerykańskiej Komisji ds. Handlu Kontraktami Terminowymi na Towary (CFTC). To samocertyfikacja może potencjalnie prowadzić do sporu dotyczącego klasyfikacji kontraktu XRP, jak zasugerowano w piśmie Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), co może wywołać konflikt w zakresie egzekwowania prawa.

W komentarzu na Law.com prawnik Matthew F. Kluchenek z Katten Muchin Rosenman zapewnia, że ​​to postępowanie prawne ma ogromne znaczenie dla tego rodzaju produktów finansowych w Stanach Zjednoczonych, a także dla firm dostarczających je inwestorom.

Dyskusja toczy się wokół tego, kto sprawuje władzę nad transakcjami obejmującymi przyszłe kontrakty. Chociaż jasne jest, że istnieje organ regulacyjny, pojawia się pytanie, czy powinna to być wyłącznie Komisja ds. Handlu Kontraktami Terminowymi Towarowymi (CFTC), czy też Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) powinna również posiadać wspólną jurysdykcję. Nie są mi znane żadne sprawy sądowe dotyczące tej kwestii, szczególnie skupiające się na przecięciu przyszłości w zakresie bezpieczeństwa i mające na celu uzyskanie decyzji pod tym kątem.

Zasadniczo Bitnomial podtrzymuje stanowisko Sądu Okręgowego w Północnym Okręgu Illinois, twierdząc, że kontrakty XRP nie mieszczą się w kategorii kontraktów terminowych na papiery wartościowe.

Ponadto Bitnomial ma na celu uniemożliwienie Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) roszczenie sobie władzy nad przyszłymi kontraktami XRP i powstrzymywanie się od jakichkolwiek dalszych działań związanych z ich sprzedażą.

2024-10-12 14:11