Dubajska księżniczka podzieliła się zdjęciem z 2-miesięczną córką po rozstaniu

Jako oddany obserwator rodzin królewskich na Bliskim Wschodzie uważnie śledzę najnowsze wydarzenia w rodzinie królewskiej z Dubaju. Wiadomość o rozwodzie szejki Mahry Mohammeda Rasheda Al Maktouma z jej mężem, szejka Mana bin Mohammeda bin Rashida bin Mana Al Maktouma, zaskoczyła wiele osób i nie mogę powstrzymać głębokiego współczucia dla młodej księżniczki.

Księżniczka Dubaju idzie dalej. 

Po ogłoszeniu rozwodu z mężem, szejka Mahra Mohammed Rashed Al Maktoum podzieliła się w mediach społecznościowych przebłyskami swojego nowego życia samotnej kobiety.

Natknąłem się na uderzające zdjęcie udostępnione 21 lipca, przedstawiające córkę władcy Dubaju, szejka Mohammeda bin Rashida Al Maktouma. Na zdjęciu widać ją stojącą obok pięknego portretu konnego, z własną córeczką na rękach. Ubrana w ciemną suknię w kwiaty ozdobioną kwiatami pomarańczy, delikatnie pochyliła się, aby złożyć czuły pocałunek na czole swojego 2-miesięcznego dziecka.

Podnoszący na duchu przypadek matki i córki ma miejsce zaledwie kilka dni po tym, jak 16 lipca 30-letnia kobieta trafiła na pierwsze strony gazet z nieoczekiwanym pozwem rozwodowym przeciwko mężowi, zarzucając mu niewierność.

„Drogi mężu” – napisała Sheikha Mahra w swojej wiadomości – „biorąc pod uwagę, że jesteś w związku z innymi osobami, formalnie ogłaszam naszą separację. Udzielam nam rozwodu. Kończę nasze małżeństwo”.

Księżniczka z Dubaju, będąca jedną z dwudziestu sześciorga rodzeństwa swojego szanowanego ojca, zakończyła swoje przesłanie subtelnym dźgnięciem: „Uważaj, mój były małżonku”.

Wcześniej TopMob News próbował uzyskać dalsze uwagi od przedstawicieli obu stron, ale jak dotąd nie otrzymał odpowiedzi.

Oświadczenie księżniczki o rozwodzie nawiązuje do islamskiego zwyczaju znanego jako „potrójny talaq”. Jak podaje BBC, zgodnie z prawem islamskim mąż muzułmański może zgodnie z prawem zakończyć swoje małżeństwo, trzykrotnie wymawiając słowo „rozwód”. Jak podano na oficjalnej stronie internetowej kraju, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich postępowania małżeńskie i rozwodowe między parami muzułmańskimi podlegają prawu szariatu.

Jako zagorzały fan z uwagą śledzę historię Sheikhy Mahry i jej małżeństwa. Pomimo tego, że zgodnie z prawem szariatu nie ma ona prawa do rozwodu z mężem, w zeszłym miesiącu porzuciła sugestie dotyczące możliwości zakończenia ich rocznego związku.

Kolejne czerwcowe zdjęcie zrobiłam z moją kochaną córką, która dołączyła do nas w maju. Podpis brzmiał po prostu: „Tylko my dwoje”.

2024-07-23 16:17