Dominacja Bitcoina osiąga 60%, a cena BTC osiąga 73 tys. dolarów

Jako doświadczony badacz z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem na rynkach finansowych byłem świadkiem niezliczonych trendów i wahań. Obecny wzrost wartości Bitcoina, który osiąga nowe szczyty i dominuje na rynku, jest rzeczywiście widokiem wartym zobaczenia. Przypomina mi to stare powiedzenie: „Żółw zawsze wygrywa wyścig” i wygląda na to, że Bitcoin potwierdza to powiedzenie w świecie kryptowalut.

Jak wynika z danych TradingView, po raz pierwszy od początku kwietnia 2021 roku kontrola Bitcoina nad rynkiem kryptowalut przekroczyła 60%. Obecnie jego całkowita wartość rynkowa wynosi około 1,43 biliona dolarów.

Od początku roku udział tej kryptowaluty w rynku wzrósł o prawie 17%. 

Tylko w październiku wzrosła o prawie 5%, a Bitcoin pozostawił altcoiny w tyle. 

Dziś rano wiodąca waluta cyfrowa osiągnęła najwyższy poziom nienotowany od kilku miesięcy na poziomie około 73 562 dolarów, niemal osiągając najwyższą wartość w historii.

Według raportu U.Today wiodąca kryptowaluta osiągnęła nowe rekordy w wielu znaczących walutach cyfrowych.

Zwolennicy Bitcoina rozkoszują się obecnie jego najnowszymi osiągnięciami, jak wyraził Tuur Demeester w mediach społecznościowych: „Inne kryptowaluty słabną z powodu przytłaczającej przewagi Bitcoina. Na dłuższą metę żółw ostatecznie wygra ten wyścig.

Ethereum wciąż spada w stosunku do Bitcoina 

28 października para ETH/BTC spadła do 0,036 BTC, najniższego poziomu od kwietnia 2021 r. 

Ethereum (ETH) wciąż aż 46% dzieli od odzyskania rekordowego poziomu. 

W ciągu ostatnich dwóch lat para ETH/BTC spadła o prawie 60%. 

28 października z amerykańskich funduszy ETF Ethereum wycofano około 1,1 miliona dolarów, podczas gdy fundusze ETF Bitcoina odnotowały imponujące 479 milionów dolarów nowych inwestycji.

Jednocześnie współtwórca Ethereum, Vitalik Buterin, ujawnił wizjonerski plan obejmujący sześć głównych aspektów.

Chociaż jego obecne wyniki są dla wielu rozczarowujące, niektórzy zwolennicy Ethereum pozostają optymistami, że ostatecznie w dłuższej perspektywie odniesie ono triumf.

Na razie jednak tzw. „odwrócenie” pozostaje scenariuszem niezwykle naciąganym. 

2024-10-29 23:33