„Dom smoka” zakończy się na 4. sezonie

Jako oddany fan z sercem pełnym smoczego ognia i latami spędzonymi na studiowaniu każdego szczegółu Westeros, nie mogę powstrzymać się od uczucia mieszanki emocji, gdy Dom Smoka HBO przygotowuje się do rozpoczęcia dwóch ostatnich sezonów. Przeżywszy burzliwe panowanie króla Roberta Baratheona, wzlot i upadek Robba Starka oraz epicką bitwę pod Winterfell, nigdy nie myślałem, że będę z niecierpliwością wyczekiwać kolejnej wielkiej sagi ze świata lodu i ognia.


Dom Smoka HBO zakończy się po czterech sezonach.

W poniedziałek 5 sierpnia Ryan Condal, showrunner nadchodzącego prequelu „Gry o tron”, ujawnił na konferencji prasowej, że serial zakończy się po dwóch dodatkowych sezonach, jak podało Variety.

Według Condala prace nad trzecim sezonem są obecnie prowadzone, a zdjęcia mają rozpocząć się około początku 2025 roku. Drugi sezon, który zakończy się 4 sierpnia w niedzielę, miał osiem odcinków. Zapytany, czy nadchodzący sezon będzie kontynuowany pod tym względem, Condal wspomniał, że nie rozmawiał jeszcze na ten temat z HBO. Zasugerował jednak, że z narracyjnego punktu widzenia rytm serialu może pozostać spójny z sezonem 2 i później.

Program telewizyjny zatytułowany „Dom smoka” czerpie inspirację z powieści „Ogień i krew” George’a R.R. Martina z 2018 roku. Seria ta stanowi kontynuację narracji, która rozgrywa się wieki przed fabułą „Gry o tron”, skupiając się przede wszystkim na przodkach Daenerys Targaryen.

Peruki zdejmij! Jak obsada „Domu smoka” wygląda poza ekranem

W serialu Emma D’Arcy wciela się w księżniczkę Rhaenyrę Targaryen, a Matt Smith tchnie życie w postać jej wuja, księcia Daemona Targaryena. W obsadzie znaleźli się także Paddy Considine, Olivia Cooke, Fabien Frankel, Rhys Ifans, Sonoya Mizuno i Steve Toussaint.

Martin, współtwórca Condal, w 2022 roku napisał na swoim blogu, że spodziewa się, że telewizyjna adaptacja historii „Dance of the Dragons” z Fire & Blood będzie obejmować cztery sezony, składające się z dziesięciu odcinków w każdym sezonie. Podobnie jak w przypadku Gry o tron, opartej na książkach Martina „Pieśń lodu i ognia” i emitowanej w latach 2011–2019, obecnie w fazie opracowywania jest kolejny prequel HBO związany z tą serią, zatytułowany Rycerz Siedmiu Królestw.

Podczas poniedziałkowej rozmowy z reporterami Condal wyjaśnił powód, dla którego Bitwa o Gardziel, kluczowe wydarzenie w Ogniu i Krwi, została pominięta w finale drugiego sezonu House of the Dragon.

Mówiąc prościej, „Condal wspomniał, że ich celem było zapewnienie wystarczającej ilości czasu i uwagi kulminacyjnej scenie akcji z „Ognia i krwi”, która przez wielu może być uważana za drugie najbardziej ekscytujące wydarzenie (po pierwszym). Podkreślił, że jest to kluczowe, ponieważ historia „Domu Smoka” stale prowadzi do tego wydarzenia i nastąpi ono wkrótce w narracji.

Najbardziej brutalne jak dotąd zgony w „Domie Smoka”: Rhaenys i nie tylko

Zażartował: „Biorąc pod uwagę dostępne nam informacje, może to być nasze najbardziej znaczące osiągnięcie w dotychczasowej historii. Po prostu potrzebowaliśmy możliwości wykonania tego w sposób, który zachwyci i usatysfakcjonuje naszych fanów, tak jak na to naprawdę zasługuje”.

Conal chciał wzbudzić emocje w związku z nadchodzącą bitwą, zauważając, że fani z niecierpliwością czekali na jej premierę każdego lata. Wyjaśnił jednak, że ze względu na skomplikowany charakter serialu w zasadzie produkuje się wiele filmów w sezonie. Dlatego przeprosił za opóźnienie i obiecał, że jeśli Odpoczynek Wieży i Czerwony Zasiew będą jakąkolwiek wskazówką, Bitwa o Gardziel będzie w przyszłości ogromnym sukcesem.

Odnosząc się do krótkiego portretu Otto Hightowera, pozornie przebywającego w niewoli, autorstwa Rhysa Ifansa, Condal zasugerował w tajemniczy sposób: „Wspaniale było ponownie powitać Rhysa w naszej narracji i jedyne, co mogę dodać, to to, że historia Otto Hightowera nie jest jeszcze zakończona”.

Sezony 1 i 2 House of the Dragon można oglądać na platformie Max.

​​

2024-08-06 12:53