Dogecoin szuka nowego szczytu w 2024 roku

Według narzędzia analitycznego IntoTheBlock popularna waluta memów Dogecoin (DOGE) może potencjalnie osiągnąć nowy szczyt.

Dziwna cyfrowa waluta, która naśladuje Bitcoin i jest dobrze znana ze swojego humoru, odnotowała znaczny wzrost o ponad 10% w ciągu ostatniego miesiąca. Wzrost ten przewyższa wzrost w przypadku niektórych znaczących monet alternatywnych.

Aby osiągnąć nowe szczyty, moneta memowa musi początkowo pomyślnie przekroczyć granicę 0,20 dolara.

Z informacji uzyskanych z IntoTheBlock wynika, że ​​około 32 000 portfeli zawiera około 4 miliardy tokenów Dogecoin, które obecnie są warte mniej niż pierwotna cena zakupu.

Obecnie, na podstawie informacji z CoinGecko, popularna kryptowaluta memowa jest sprzedawana za około 0,18 dolara na czołowych giełdach.

Według IntoTheBlock nawet przy obecnych cenach 80% posiadaczy Dogecoin zarabia.

Mając to na uwadze, warto wspomnieć, że różne sygnały w łańcuchu, w tym wzrost i koncentracja sieci netto, obecnie migają na czerwono. Jednakże nierównowaga wolumenu ofert kupna i sprzedaży na giełdach znajduje się w zielonym obszarze.

Dziś po południu Dogecoin osiągnął maksimum na poziomie 0,2047 USD. Jednak jego wartość spadła do 0,1868 dolara wraz z osłabieniem Bitcoina. Wartość Bitcoina spadła dzisiaj z ponad 72 000 dolarów do 68 207 dolarów.

Traderzy kryptowalut przygotowują się obecnie do reakcji na nadchodzące dane dotyczące inflacji CPI, które zostaną opublikowane w środę. Jeśli liczby te okażą się zaniżone, może to stanowić znaczący impuls dla popularnych kryptowalut, takich jak Dogecoin. Dzieje się tak, ponieważ taki wynik zwiększyłby prawdopodobieństwo, że Rezerwa Federalna USA obniży stopy procentowe, co mogłoby prowadzić do zwiększonego popytu i wyższych cen tych cyfrowych aktywów.

2024-04-09 21:55