Czy najnowszy „rekord” Toncoina będzie miał jakikolwiek wpływ na trend cenowy?

  • TON zarejestrował największą liczbę aktywnych adresów
  • W momencie publikacji prasy MVRV TON był znacznie poniżej zera, co podkreślało straty niektórych posiadaczy

Jako doświadczony inwestor kryptowalutowy z talentem do poruszania się po niestabilnym rynku, jestem zaintrygowany ostatnimi wydarzeniami wokół Toncoin (TON). Gwałtowny wzrost liczby aktywnych adresów, przewyższający nawet wzrost Bitcoina i Ethereum, jest niezaprzeczalnie niezwykłym osiągnięciem wymagającym dokładniejszej analizy. Jednak niedźwiedzi trend w akcjach cenowych TON budzi we mnie mieszaninę ciekawości i ostrożności.

Jako analityk zaobserwowałem znaczny wzrost kluczowych wskaźników dla Toncoina (TON), wynikający głównie z wydarzeń wokół twórcy Telegramu. Jednym z takich wskaźników, który odnotował znaczny wzrost, jest liczba aktywnych adresów w sieci Toncoin.

W chwili obecnej dane wskazują na utrzymujący się wysoki poziom aktywnych adresów. Należy jednak zauważyć, że ogólny trend dla Toncoina (TON) pozostaje spadkowy, co sugeruje bessę.

Historyczna liczba aktywnych adresów

Jak wynika z danych CryptoRank, 26 sierpnia Toncoin (TON) odnotował znaczny wzrost liczby aktywnych kont użytkowników. Ten wzrost wykorzystania był tak dramatyczny, że przekroczył liczbę aktywnych kont zarówno na Bitcoinie, jak i Ethereum w tym dniu. Wydaje się, że przyczyną tego wzrostu jest aresztowanie założyciela Telegramu, co wywołało panikę i pobudziło wzmożoną aktywność rynkową wśród użytkowników Toncoina.

W dniu 26 sierpnia dalsze badanie danych z IntoTheBlock potwierdziło znaczny wzrost aktywności sieciowej na Toncoin. Wzrost ten pokazał, że liczba aktywnych adresów przekroczyła 440 000, co wskazuje na utrzymujące się zainteresowanie i wykorzystanie. Co ciekawe, ta podwyższona aktywność nie spadła szybko, lecz następnie stale rosła.

Do 29 sierpnia liczba aktywnych adresów Toncoin przekroczyła 600 000, ustanawiając nowy rekord najbardziej aktywnych adresów, jaki kiedykolwiek odnotowano w historii Toncoin.

Co więcej, według danych CryptoRank, dzienna liczba aktywnych adresów w sieci przekroczyła 3 miliony, co przewyższa liczbę Ethereum, przy czym tylko Bitcoin odnotował wyższą liczbę, wynoszącą około 3,7 miliona.

Walka cenowa TON trwa

Jako badacz uważnie przyglądałem się ostatnio ruchom cen Toncoina (TON) i wydaje się, że kryptowaluta miała trudności z odbiciem się od poprzednich spadków. Mimo że w dniach 27 i 28 sierpnia miały miejsce krótkie wzrosty, TON nie zdołał utrzymać tej pozytywnej dynamiki. W rezultacie w kolejnych okresach handlowych zaobserwowaliśmy serię spadków.

Według analizy AMBCrypto, Toncoin zakończył swój poprzedni okres handlowy spadkiem przekraczającym 1% i ta tendencja spadkowa utrzymuje się w chwili obecnej.

Mówiąc prościej, wskaźnik względnej siły Toncoina (RSI) wyniósł około 40, co sugeruje, że kryptowaluta znajduje się obecnie w fazie trendu spadkowego lub bessy.

W tym przypadku należy podkreślić, że obecny poziom cen może być dobrą szansą dla niektórych traderów na zakup. Dzieje się tak dlatego, że Toncoin w przeszłości wykazywał znaczące wsparcie w pobliżu wartości 6 dolarów.

Posiadacze toncoinów idą pod wodę

Badanie 30-dniowego stosunku wartości rynkowej do wartości zrealizowanej (MVRV) Toncoina zapewnia wgląd w obecną sytuację jego posiadaczy. Obecnie wskaźnik ten kształtuje się na poziomie około -7,3%. Ta ujemna wartość sugeruje, że aktualna cena rynkowa jest niższa od średniej ceny, po której Toncoin został zakupiony przez jego posiadaczy, co oznacza, że ​​obecnie znajduje się on pod wodą.

Sugerowało to, że ponieśli oni stratę w stosunku do cen zakupu. 

Wcześniej w tym miesiącu MVRV Toncoina wzrósł powyżej zera, umożliwiając jego właścicielom czerpanie zysków po długim okresie, w którym był ujemny. Ostatnio jednak wskaźnik ten spadł ponownie poniżej zera, co wskazuje, że aktywa mogą być obecnie zaniżone.

– Realistyczne czy nie, oto kapitalizacja rynkowa TON w ujęciu BTC

Niski MVRV (współczynnik wielokrotnej wyceny Mayera) często sygnalizuje, że składnik aktywów może być zaniżony, ponieważ jego wartość rynkowa jest niższa od wartości zrealizowanej. Sugeruje to, że wielu inwestorów doświadcza strat.

W wielu przypadkach ten scenariusz może sygnalizować dużą szansę na zakup, ponieważ może wskazywać na nadchodzący wzrost ceny.

2024-09-01 08:08