Czy nadchodzi szok podażowy Bitcoina? Co mówi najnowszy krach BTC

  • Badamy możliwość szoku podażowego Bitcoina po ostatnich obserwacjach rynkowych.
  • Prędkość bitcoina zmienia się, co wskazuje, że bitcoin wszedł w fazę bardzo niestabilną.

Jako doświadczony inwestor kryptowalutowy z bliznami bojowymi wynikającymi z licznych cykli rynkowych, mogę śmiało powiedzieć, że ostatnie obserwacje stawiają mnie w stanie najwyższej gotowości na potencjalny szok podażowy Bitcoina. Ostatni krach tylko zwiększył moje podejrzenia, ponieważ wskaźnik rezerw walutowych spadł bez zauważalnego wzrostu pomimo masowej wyprzedaży. To, w połączeniu ze wzrostem wskaźnika podaży monet stabilnych Bitcoin, sugeruje, że możemy być o krok od kolejnego rajdu pomocy.

Na początku tego roku, kiedy Bitcoin [BTC] doświadczył kolejnego halvingu, pojawiły się dyskusje sugerujące rychły niedobór jego podaży. Biorąc pod uwagę niedawne pogorszenie koniunktury na rynku, prawdopodobieństwo niedoboru podaży Bitcoina znacznie wzrosło.

W przypadku Bitcoina zdarzenie określane jako „szok podażowy” może nastąpić, jeśli kwota utrzymywana na giełdach znacznie spadnie. Tymczasem popyt może utrzymać się na stałym poziomie lub nawet drastycznie wzrosnąć. Oznacza to, że chociaż dostępność Bitcoinów drastycznie spada, zainteresowanie i chęć nimi może się utrzymywać, a nawet wzrosnąć.

Taki scenariusz prawdopodobnie doprowadziłby do nierównowagi na rzecz szybkiego wzrostu.

Podczas niedawnego pogorszenia koniunktury na rynku wyniki Bitcoina wskazywały na zbliżające się zakłócenia w jego łańcuchu dostaw.

Wyraźną wskazówką potwierdzającą tę prognozę było zauważenie, że saldo rezerw Bitcoin na giełdach spadło w porównaniu do poziomu z zeszłego tygodnia.

W rzeczywistości w czasie krachu raczej się ustabilizowała niż znacząco wzrosła, mimo że na rynku panował ogromny nacisk na sprzedaż.

Jak podaje AMBCrypto, w ciągu ostatnich dwóch dni zaobserwowaliśmy wzrost podaży stablecoinów Bitcoin po spadku.

Dokonanie tej obserwacji jest istotne, ponieważ historycznie rzecz biorąc, wzrost tego konkretnego wskaźnika poprzedzał wzrost ceny Bitcoina. Może to zatem potencjalnie sygnalizować kolejny wzrost ceny Bitcoina.

Prędkość Bitcoina ulega wahaniom

Istnieje kilka czynników wpływających na prędkość handlu Bitcoinem (częstotliwość transakcji). Na przykład przypływy entuzjazmu, czy to optymistyczne, czy pesymistyczne, mogą spowodować wzrost szybkości handlu.

Kiedy płynność wypływa z rynku, a popyt na BTC spada, prędkość ma tendencję do spadku.

Jako analityk rynku zaobserwowałem znaczący trend wzrostowy na rynku kryptowalut rozpoczynający się w 2020 roku, charakteryzujący się wzrostem entuzjazmu i płynności. Ta zwyżkowa dynamika osiągnęła punkt kulminacyjny w sierpniu 2022 r., po krachu na giełdzie FTX i późniejszym osłabieniu monet stabilnych w tym roku.

Jako inwestor kryptowalutowy zauważyłem, że niedawny wzrost dynamiki Bitcoina rozpoczął się w styczniu i osiągnął szczyt w marcu. W tym okresie wydawało się, że rynek testuje wody, co ostatecznie przełożyło się na trend wzrostowy.

Na chwilę obecną tempo obiegu Bitcoina sugeruje przesunięcie w stronę trendu wzrostowego. Jeśli ten trend się utrzyma, może to oznaczać, że Bitcoin przygotowuje się na kolejny okres charakteryzujący się dużą zmiennością i zwiększonym podekscytowaniem na swoim rynku.

Wszystko będzie zależeć od poziomu płynności na rynku.

Ale co by się stało na rynku, nastąpił silny wzrost prędkości Bitcoina?

Wydaje się, że spadek podaży Bitcoina dostępnego na giełdach sugeruje utrzymujące się pozytywne perspektywy w dłuższej perspektywie, głównie ze względu na rosnące zaangażowanie ze strony funduszy ETF. Co więcej, te bycze nastroje nie doprowadziły jeszcze do realizacji szalenie prognozowanych przewidywań cenowych.

Większa prędkość w połączeniu z dużym popytem może potencjalnie przynieść korzyści kupującym. Prawdopodobnie wystąpią także znaczne spadki, podobne do tych, których ostatnio doświadczyliśmy.

W przypadku szoku podażowego miałyby miejsce ogromne ruchy cen, prawdopodobnie zwiększające prędkość Bitcoina.

2024-08-08 06:15