Czy koszmar Grayscale’a wreszcie się skończył? GBTC odnotowuje rekordowo niskie odpływy

Według Teddy’ego Fusaro, prezesa Bitwise Asset Management, 10 kwietnia z GBTC Grayscale dokonano wypłat na łączną kwotę 17,5 miliona dolarów, co oznacza najniższy poziom w historii tego konkretnego ETF.

Rynek kryptowalut nękają katastrofalne odpływy w skali szarości.

Około miesiąc temu ekspert ETF Eric Balchunas wyraził swoje wątpliwości, czy niedawne odpływy środków zostały zainicjowane przez inwestorów indywidualnych ze względu na ich małą skalę i regularny charakter.

Według raportu U.Today z GBTC firmy Grayscale doszło do znacznych wypłat na łączną kwotę około 458 milionów dolarów w ciągu dwóch dni – 303 miliony dolarów w poniedziałek i 155 milionów dolarów we wtorek.

Pomimo tego, że GBTC przeżywa kolejny dzień strat, historycznie niskie wykupy mogą napawać kupujących optymizmem, sugerując, że pogorszenie koniunktury może dobiegać końca.

Mike Sonnenshein, dyrektor generalny Grayscale, mówił o znaczących odpływach z ich flagowego ETF do Reuters. Zasugerował, że fundusz jest coraz bliżej zrównoważenia swoich wpływów i odpływów, czyli „równowagi”. Według Sonnsonheina głównymi przyczynami tych dużych odpływów były wyprzedaże w wyniku upadłości i określone strategie handlowe stosowane przez określonych uczestników rynku.

Sonnenshein podkreślił również, że opłaty GBTC zostaną w przyszłości obniżone.

2024-04-11 11:21