Czy Fundacja Ethereum sprzedaje Ethereum Satoshi-Era? Mityczny transfer ETH o wartości 6 milionów dolarów

Jako doświadczony analityk od kilku lat uważnie obserwuję rynek kryptowalut. Niedawna wiadomość o adresie oznaczonym jako Ethereum Foundation przenoszącym około 2000 ETH na nowy adres wywołała spore zamieszanie w społeczności. Chociaż należy zauważyć, że niekoniecznie oznacza to, że fundacja jest zaangażowana w bieżące operacje tego portfela, historyczny precedens sugeruje, że takie transfery często prowadziły do ​​​​korekt cen Ethereum.


Dziewięcioletnia etykieta Fundacji Ethereum na koncie, na którym wcześniej znajdowało się ETH prosto z adresu fundacji, nieoczekiwanie przeniosła około 2000 ETH, co stanowi równowartość około 6,5 miliona dolarów, na nowy adres odbiorcy.

Adres Fundacji Ethereum, na który wcześniej otrzymywano środki, nie jest rozstrzygającym dowodem łączącym go z obecną działalnością fundacji. Historia transakcji może sugerować, że portfel nie jest powiązany i w przeszłości otrzymywał jedynie środki.

Portfel zidentyfikowany przez Fundację Ethereum przeniósł około 2000 ETH (równowartość około 6,5 miliona dolarów) na nowy adres: 0x9d2D….43B1. — PeckShieldAlert (@PeckShieldAlert) 29 kwietnia 2024 r.

Na przestrzeni lat można zaobserwować zauważalny trend: gdy fundacja Ethereum dokonuje potwierdzonych przelewów, na rynku występuje tendencja do zauważalnego spadku ceny Ethereum. Należy jednak pamiętać, że na zmiany cen Ethereum wpływa wiele zmiennych, a transakcje przeprowadzane z jednego adresu nie są w stanie samodzielnie kontrolować dynamiki rynku.

Obecnie Ethereum znajduje się w złożonej sytuacji rynkowej. Po nieudanych próbach przełamania oporu w okolicach 3330 dolarów, obecnie ocenia siłę wsparcia w okolicach 3172 dolarów. Jeżeli to wsparcie okaże się niewystarczające, możemy zaobserwować trend spadkowy w kierunku kolejnej znaczącej strefy wsparcia, która kształtuje się na poziomie około 2789 dolarów.

Jeśli nastąpi ożywienie z obecnej sytuacji, istnieje szansa, że ​​trend zwyżkowy zostanie ponownie rozpalony. Możemy wówczas skupić się na poziomach oporu zbliżających się do 3330 dolarów, a być może nawet wyższych na poziomie około 3580 dolarów, jeśli dynamika utrzyma się.

W obecnych warunkach rynkowych istniała niepewność co do przyszłego wzrostu Ethereum. Pomimo tego, że Bitcoin przeszedł w tym roku halving i spowodował szerszą ekspansję rynku, wyniki Ethereum jako drugiej co do wielkości kryptowaluty nie spełniły oczekiwań. Ostatnie znaczące transfery z portfela Fundacji Ethereum wzbudziły obawy wśród inwestorów ze względu na wcześniejsze doświadczenia ze zmianami cen ETH po dużych transakcjach. Trzymajmy jednak kciuki, aby Ethereum utrzymało się w tej sytuacji.

2024-04-29 14:48