CTO Ripple rzuca światło na meteoryczny wzrost XRP o 1500%: szczegóły

Niedawno dyrektor techniczny Ripple, David Schwartz, mówił o imponującym wzroście wartości XRP o 1500% w ciągu ostatnich siedmiu lat. Było to odpowiedzią na użytkownika, który wyraził ubolewanie z powodu strat, których poniósł w tym samym okresie, trzymając XRP.

W reakcji na oświadczenie użytkownika Schwartz wyjaśnił, że siedem lat temu XRP byłoby warte około 0,033 dolara w oparciu o aktualne ceny. Następnie zilustrował, że gdyby ktoś utrzymał inwestycję w XRP w tym okresie, doświadczyłby ogromnego wzrostu na poziomie 1500%, co przekłada się na imponującą roczną stopę zwrotu (APY) na poziomie 47%.

Około siedem lat temu, 19 kwietnia 2017 r., cena XRP wynosiła 0,033 dolara. Oznacza to znaczny wzrost, ponad piętnastokrotność pierwotnej wartości, co odpowiada rocznej stopie procentowej (APY) wynoszącej około 47%.— David „JoelKatz” Schwartz (@JoelKatz) 20 kwietnia 2024 r.

Około siedem lat temu, 19 kwietnia 2017 r., cena XRP wynosiła zaledwie 0,033 dolara. Oznacza to znaczny wzrost wynoszący ponad piętnaścieset procent. Równoważna roczna stopa zwrotu (APY) w przypadku tego wzrostu wyniosłaby około 47%.

Odkryto, że oświadczenie użytkownika dotyczące zakupów XRP w ciągu ostatnich siedmiu lat było tylko częściowo prawdziwe. Później ujawnił, że jego zakup miał miejsce w styczniu 2018 r., po znacznym spadku ceny w stosunku do szczytu XRP wynoszącego 3,84 USD.

XRP, który zajmuje siódmą co do wielkości wartość rynkową wśród kryptowalut, w ostatnich latach ogólnie pozostawał w tyle. W przeciwieństwie do wielu innych walut cyfrowych, nie udało jej się osiągnąć nowych szczytowych cen podczas przeszłych i bieżących trendów wzrostowych na rynku.

Pozew SEC przeciwko Ripple pod koniec 2020 r. i późniejsze pogorszenie koniunktury na rynku kryptowalut w 2022 r. znacznie zmniejszyły wartość XRP. Od momentu osiągnięcia najwyższej wartości 3,84 USD na początku 2018 r. XRP stracił ponad trzy czwarte swojej wartości rynkowej, co wywołało niezadowolenie inwestorów i zwolenników. Obecnie cena XRP jest o 86,51% niższa niż najwyższa w historii.

Pomimo napotykanych przeszkód, takich jak rygorystyczne regulacje i niestabilność cen, XRP udało się przetrwać i nadal plasuje się wśród dziesięciu wiodących kryptowalut pod względem wartości rynkowej.

Skupienie się dyrektora technologicznego Ripple na wzroście XRP o 1500% może nie w pełni odzwierciedlać jego przeszłe osiągnięcia, ale może oznaczać obiecujące perspektywy na przyszłość. Obecnie cena XRP wynosi 0,5172 USD, co stanowi wzrost o 3,12% w ostatnim dniu, przewyższając 10 kryptowalut o największym dziennym wzroście.

2024-04-20 18:52