„Crypto King” z Ontario stoi w obliczu wezwań do spłaty milionów w postępowaniu upadłościowym

  • Crypto King Aiden Pleterski stanął w obliczu kontroli pod kątem ukrywania dochodów i powodowania strat inwestorów w toczącej się sprawie upadłościowej.
  • Pwiernik próbował odmówić zwolnienia Pleterskiego, chyba że spłaci miliony, jak rozważał w tej sprawie sędzia Black.

Jako doświadczony badacz z doświadczeniem w finansach i prawie upadłościowym, z wielkim zainteresowaniem śledziłem trwającą historię Aidena Pleterskiego, tak zwanego „Króla Krypto”. Niedawne przesłuchanie w Toronto w sprawie zwolnienia go z upadłości rzuciło nowe światło na jego budzącą wątpliwości działalność i trudności finansowe, jakie spowodował dla swoich inwestorów.

Według doniesień prasowych podczas rozprawy sądowej w Toronto prawnik reprezentujący syndyka w sprawie upadłościowej „Crypto King’s” w Ontario oskarżył Aidena Pleterskiego o brak wyrzutów sumienia z powodu jego zaangażowania w prowadzenie programu Ponzi.

Prawnik stwierdził, że odmowa współpracy ze strony Pleterskiego w dalszym ciągu powoduje trudności finansowe jego zwolenników.

Niedawno ujawnione dokumenty sądowe przedstawione przez syndyka wskazują, że Pleterski ukrywał zyski z działalności związanej z grami online i różnymi innymi usługami cyfrowymi. Co więcej, zapisy te podkreśliły niezdolność Pleterskiego do przedstawienia zadowalającego wyjaśnienia transakcji kryptowalutowych o wartości milionów dolarów.

Leanne Williams, pełnomocnik powiernika, jasno wyraziła stanowisko powiernika: 

Pan. Zachowanie Pleterskiego budzi zażenowanie i wstyd, choć pozornie nie czuje wyrzutów sumienia. Dlatego też nie byłoby właściwe udzielenie mu absolutorium w takich okolicznościach.

Nierozliczone aktywa i brakujące fundusze

Powiernik argumentował, że Pleterski, który ma 25 lat, zataił przed wierzycielami, że sprzedał wirtualną broń o wartości 430 000 dolarów i zaczął zarządzać twórcami w OnlyFans w celu uzyskania udziału w zyskach.

Ukryty dochód może być czynnikiem decydującym dla sędziego Sądu Najwyższego Ontario, Williama Blacka, o udzieleniu Pleterskiemu zwolnienia z bankructwa.

Na rozprawie wyszło na jaw, że wierzycielom nie zostały ujawnione środki pochodzące z tej działalności. Sędzia Black zwlekał z wydaniem wyroku w tej sprawie.

W sprawie upadłościowej Pleterskiego roszczenia wierzycieli wynoszą około 40 mln dolarów, co wiąże się ze znacznym wysiłkiem w celu zlokalizowania i odzyskania tych środków.

Jednak do postępowania dopuszczono jedynie udowodnione roszczenia o wartości około 27 milionów dolarów.

Proponowane warunki absolutorium

Syndyk opowiada się za odrzuceniem zwolnienia Pleterskiego z upadłości lub za zwolnieniem go pod warunkiem spłaty przez niego niezidentyfikowanych aktywów i finansów o wartości ponad 4,5 miliona dolarów.

Powiernik zaproponował, aby Pleterski zwrócił ponad 150 poszkodowanym wierzycielom około 9 milionów dolarów, co stanowi około 30% sprzeniewierzonych środków.

Na rozprawie Pleterski nie był obecny, ale złożył oświadczenie pod przysięgą, że w określonych okolicznościach zostanie surowo ukarany do końca życia za swoje „w większości nieszkodliwe” i niezamierzone działania, jak to określił.

Pleterski stwierdził, 

„Zasadniczo chcą, żebym do końca życia pozostał nieuregulowanym bankrutem.”

Crypto King: historia problemów prawnych

Od lata 2022 roku mają miejsce wydarzenia, które działają na niekorzyść Pleterskiego i ostatecznie doprowadziły do ​​jego bankructwa z rąk inwestorów.

W ciągu ostatnich dwóch lat inwestorzy podejmowali liczne próby odzyskania swoich środków, które wcześniej umieścili u Pleterskiego w celu uzyskania możliwości inwestycji w kryptowaluty i forex.

Dochodzenie prowadzone przez policję regionalną w Durham i Komisję Papierów Wartościowych Ontario, które trwało 18 miesięcy, zakończyło się postawieniem Pleterskiemu zarzutów o oszustwo i pranie pieniędzy.

Według policji Pleterski składał wielkie obietnice znacznych zysków bez ryzyka strat dla potencjalnych inwestorów. Jednakże rzekomo nie był w stanie spełnić tych gwarancji, co skutkowało licznymi skargami niezadowolonych inwestorów, którzy następnie zgłosili sprawę organom ścigania.

Podczas badania powiernika okazało się, że jedynie niecałe 2% funduszy przeznaczono na inwestycje Pleterskiego, podczas gdy zdumiewające 16 milionów dolarów wydano na ekstrawaganckie przedmioty osobiste, takie jak prywatne odrzutowce, wakacje, luksusowe pojazdy i rezydencja nad jeziorem.

Decyzja o umorzeniu upadłości Pleterskiego, którą usłyszał sędzia Black, nie została jeszcze podjęta. Sędzia Black nadal rozważa warunki absolutorium.

2024-07-19 00:08