Coinbase robi pierwszy duży krok po niepowodzeniu w procesie SEC

Duża giełda kryptowalut, Coinbase, poczyniła postępy pomimo niedawnej straty prawnej przeciwko amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Na początku października amerykański sędzia odrzucił wniosek Coinbase o odrzucenie pozwu SEC przeciwko firmie.

Paul Grewal, dyrektor prawny Coinbase, ujawnił w X, że korporacja zwróciła się do Trybunału o zezwolenie na odwołanie się od kluczowego punktu sprawy SEC: czy „umowa inwestycyjna” wymaga formalnej umowy.

Dzisiaj Coinbase złożyło do sądu wniosek o pozwolenie na odwołanie się od decyzji tymczasowej w naszej toczącej się sprawie z SEC. Kwestią sporną jest to, czy „umowa inwestycyjna” wymaga formalnej umowy – naszym zdaniem tak jest, ale SEC ma odmienne zdanie w tej kwestii kontrolnej. (1/5)

— paulgrewal.eth (@iampaulgrewal) 13 kwietnia 2024

Mówiąc prościej, sędzia Failla odmówił odrzucenia sporu prawnego Coinbase z SEC, stwierdzając, że niektóre aktywa cyfrowe można sklasyfikować jako kontrakty inwestycyjne zgodnie z testem Howeya, w oparciu o pogląd sędziego Rakoffa ze sprawy Terra, że ​​aktywa te mogą funkcjonować w ramach większy system lub ekosystem.

Coinbase zwraca się do sędziego Failli o pozwolenie na złożenie zażalenia w sprawie jej najnowszego orzeczenia dotyczącego umów inwestycyjnych. Twierdzą, że sposób, w jaki test Howeya jest stosowany do zasobów cyfrowych, jest istotną kwestią prawną wymagającą wyjaśnienia, co potencjalnie mogłoby pozwolić na złożenie odwołania.

Grewal wyjaśnia, że ​​Coinbase decyduje się na złożenie odwołania szybciej niż zwykle, ponieważ jest to ważne dla rozwoju branży kryptowalut.

Opierając się na perspektywie Grewala, Coinbase podziela pogląd, że warto odwołać się od decyzji sądu dotyczącej tego, czy transakcja kryptowalutowa kwalifikuje się jako „umowa inwestycyjna”, ponieważ Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) podobnie argumentowała wcześniej w tej kwestii.

W sprawie Ripple SEC przyznała, że ​​pomiędzy profesjonalistami istnieje poważny spór prawny i podkreśliła szersze implikacje tej kwestii w branży.

Decyzja podjęta ostatnio przez Coinbase może mieć wpływ na postęp sprawy SEC: jeśli odwołanie SEC zostanie przyjęte, pierwotne postępowanie sądowe zostanie zawieszone do czasu wydania wyroku przez Drugi Sąd Okręgowy.

2024-04-13 16:18