Co się dzieje z Ethereum (ETH)? 10x Badacz dzieli się intrygującymi ujęciami

Jako analityk z doświadczeniem w badaniach rynku kryptowalut uważam analizę Markusa Thielena dotyczącą potencjalnego spadku Ethereum do 2500 dolarów. Perspektywa Thielena jest szczególnie wnikliwa, biorąc pod uwagę znaczącą rolę, jaką Ethereum odegrało w rozwoju zdecentralizowanych finansów (DeFi) i tokenów niewymiennych (NFT).


Jako badacz w 10x Research i dyrektor generalny skupiający się na trendach rynkowych, przyjrzałem się bliżej ostatnim wynikom Ethereum i wyraziłem obawy dotyczące możliwego spadku jego ceny do około 2500 dolarów. Moja analiza ujawnia kilka słabych fundamentów sieci Ethereum, które mogą potencjalnie wpłynąć nie tylko na jej wartość, ale także utrudnić rozwój Bitcoina.

Jako analityk przeformułowałbym to zdanie w następujący sposób: w obecnej sytuacji rynkowej Ethereum, które jest często okrzyknięte podstawą zdecentralizowanych finansów (DeFi) i niewymiennych tokenów (NFT), stało się zamiast tego źródłem niepokoju. Wcześniej zajmował znaczącą pozycję w krajobrazie kryptowalut.

Jako badacz badający rynek kryptowalut w cyklu 2020-2021, zidentyfikowałem Ethereum jako główny katalizator wzrostu popularności kryptowalut ze względu na jego cel, jakim jest zakłócanie tradycyjnych systemów bankowych. Wprowadzenie tokenów NFT (niezamiennych tokenów) rozszerzyło przypadki użycia poza waluty cyfrowe, potencjalnie prowadząc do bardziej innowacyjnych zastosowań w łańcuchu bloków i zwiększając wykorzystanie „portfela”. Niestety twórcy Ethereum nie dotrzymali kroku temu szybkiemu wzrostowi, co mogło utrudnić dalszy postęp.

Jako analityk zaobserwowałem, że Ethereum radzi sobie gorzej w tym cyklu rynkowym. To dość nieoczekiwane, że Bitcoin i Ethereum mają tak silną korelację z R-kwadratem wynoszącym 95%. Jednak słabe podstawy Ethereum zaczynają stanowić wyzwanie dla dynamiki Bitcoina.

— Markus Thielen (@thielen10x) 10 maja 2024 r.

Na podstawową siłę Ethereum wpływa powolna reakcja jego twórców, którzy chcą wykorzystać znaczące możliwości w ekosystemie ETH, a także inne czynniki wpływające. To powolność wzbudziła obawy co do przyszłych perspektyw Ethereum.

Thielen twierdzi, że wątłe podstawy Ethereum mają dalekosiężne konsekwencje, wykraczające poza samą społeczność. Warto zauważyć, że istnieje silne powiązanie pomiędzy Bitcoinem i Ethereum, przy czym R-kwadrat wynoszący 95% wskazuje na znaczącą korelację. Według Thielena chwiejne podstawy Ethereum stanowią wyzwanie dla Bitcoina, utrudniając napływ znacznej waluty fiducjarnej na rynek kryptowalut.

Prognozy Thielena pokrywają się ze zwiększonym stopniem wątpliwości i wahaniami cen w sektorze kryptowalut, gdzie rynek odczuwa obecnie presję spadkową. Obecnie cena Ethereum (ETH) spadła o 4,32% w ciągu ostatnich 24 godzin do 2902 dolarów, odzwierciedlając ten szerszy trend.

Z analizy Glassnode wynika, że ​​w czasie zamieszania i gwałtownego wzrostu liczby zatwierdzeń funduszu Bitcoin Exchange-Traded Fund (ETF) niezrealizowane zyski inwestorów Bitcoin rosły znacznie szybciej niż zyski inwestorów Ethereum. Wynik niezrealizowanego zysku i straty netto Bitcoinów (NUPL) przekroczył 0,5 i wszedł w fazę euforii około trzy miesiące przed osiągnięciem tego samego statusu przez równoważny wskaźnik Ethereum.

2024-05-11 18:04