CLO firmy Ripple porównuje kryptowaluty z Internetem

Jako doświadczony analityk finansowy przez lata uważnie śledziłem rozwój Internetu i kryptowalut. Niedawne porównanie tych dwóch rewolucyjnych technologii dokonane przez Stuarta Alderoty’ego na podstawie orzeczeń Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych jest intrygujące.


Stuart Alderoty, dyrektor prawny Ripple, zwrócił uwagę na podobieństwa między ewolucją Internetu i kryptowalut w świetle ostatnich orzeczeń Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych.

1 lipca najwyższy sąd federalny wydał decyzje w sprawie kilku kwestionowanych przepisów dotyczących mediów społecznościowych, odsyłając je do sądów niższej instancji w celu dalszego rozpatrzenia. W rezultacie nie wydano ostatecznego wyroku w sprawie uprawnień państw do ograniczania firmom z branży mediów społecznościowych moderowania treści na ich platformach.

Zgodnie z orzeczeniem Sądu Najwyższego sędzi Eleny Kagan dostępne dowody w tej sprawie są niewystarczające, co powoduje, że sądy niższej instancji muszą przedstawić dodatkowe punkty widzenia i informacje.

Kagan argumentuje, że ogół populacji może nie potrzebować już definicji terminu „internet”, biorąc pod uwagę jego powszechne użycie i uznanie w ciągu ostatnich trzydziestu lat. Platformy takie jak Facebook i YouTube, z których każda liczy ponad dwa miliardy użytkowników, stanowią wybitne przykłady zasięgu i wpływu Internetu.

Alderoty jest głęboko przekonany, że dzisiejsza decyzja Sądu Najwyższego podkreśla znaczące możliwości kryptowalut. Wyraził ten punkt widzenia w poście w mediach społecznościowych, stwierdzając: „Akapit otwierający orzeczenia Sądu Najwyższego w sprawie treści internetowych służy podkreśleniu ogromnego potencjału kryptowalut. W 1997 r. mniej niż 40 milionów ludzi korzystało z Internetu, a wielu nie było świadomych jego istnienia. „

Jako inwestor kryptowalut często słyszałem porównania między kryptowalutami a Internetem, mające na celu podkreślenie ich destrukcyjnej siły. Jednak niedawny raport Architect Partners rzucił nowe światło na tę perspektywę, argumentując, że tempo adopcji zasobów cyfrowych jest znacznie wolniejsze niż obserwowane na wczesnych etapach rozwoju branży internetowej w latach 2000-tych. Innymi słowy, chociaż prawdą jest, że kryptowaluty mają potencjał zrewolucjonizowania branż i zmiany sposobu, w jaki żyjemy, ich wpływ nie jest jeszcze tak powszechny ani natychmiastowy, jak niektórzy mogą sądzić.

2024-07-02 11:05