Charlotte Hawkins jest zmuszona skorygować gospodarza Springwatch, Chrisa Packhama, podczas emocjonującego wywiadu z GMB

Jako oddana obserwatorka Good Morning Britain (GMB) brałam udział w wielu wywiadach, a poniedziałkowa rozmowa pomiędzy Charlotte Hawkins i Chrisem Packhamem była jedną z tych, które nabrały tempa. Nieporozumienia między obydwoma gospodarzami podczas dyskusji na temat niedawnych protestów Just Stop Oil wywołały u mnie wzdrygnięcie.

Podczas wywiadu na żywo Chrisa Packhama z Charlotte Hawkins w poniedziałkowym programie Good Morning Britain poczuła się zmuszona dwukrotnie skorygować jego wypowiedzi ze względu na nieścisłości.

Podczas Good Morning Britain 49-letni gospodarz musiał wkroczyć, ponieważ 63-letni Chris ciągle mylił Charlotte z jej współgospodarzem Susanną Reid.

Otrzymałem zaproszenie do dołączenia do Charlotte i Richarda Madeleyów w ich programie za pośrednictwem łącza wideo po niedawnym uwięzieniu pięciu demonstrantów Just Stop Oil.

Po raz pierwszy Chris popełnił błąd, którego Charlotte postanowiła nie poprawiać, podczas ich intensywnej dyskusji. Jednak sytuacja między nimi stała się niekomfortowa, gdy Chris powtórzył błąd po raz drugi.

Chris wyraził swoje rozczarowanie i sprzeciw wobec długich wyroków więzienia wydanych działaczom: „Jestem z tego powodu naprawdę niezadowolony, Zuzanno, ponieważ uważam, że są one zbyt surowe”.

Z kolei osoby dopuszczające się aktów przemocy lub zachowań szkodliwych na tle seksualnym często otrzymują niższe wyroki niż protestujący.

Opierając się na moich osobistych doświadczeniach i obserwacjach, jestem głęboko przekonany, że niezwykle ważne jest dla nas zachowanie zrównoważonej perspektywy przy zajmowaniu się złożonymi kwestiami, takimi jak aktywizm klimatyczny i związane z nim protesty. Z tego, co widziałem w różnych kontekstach społecznych i w mediach, protesty te często wiążą się z surowymi konsekwencjami prawnymi. Należy jednak pamiętać, że przepisy nakładające kary nie ograniczają się wyłącznie do aktywizmu klimatycznego.

Na podstawie moich osobistych doświadczeń i obserwacji jestem głęboko przekonana, że ​​przepisy lub polityki, które można wprowadzić w dowolnym momencie i wycelować w osoby wyrażające obawy dotyczące między innymi praw płci, praw osób transpłciowych lub prawa do strajku, stanowią poważne zagrożenie dla nasze podstawowe wolności. Środki te, jeśli zostaną wdrożone, mogą skutkować prześladowaniami i ściganiem tych, którzy ośmielają się wypowiadać w obronie swoich przekonań i spraw. Takie środowisko tłumi indywidualną ekspresję i może stworzyć kulturę strachu, uciszając głosy, które najbardziej potrzebują usłyszenia. Jako osoba ceniąca otwarty dialog i dążenie do sprawiedliwości uważam to za głęboko niepokojące i nie mogę tolerować takich działań.

Martwimy się tym, jak wymiar sprawiedliwości radzi sobie z sytuacjami i wpływem tych przepisów na szerszą skalę.

Nie mogłem powstrzymać się od uczucia sfrustrowania i rozczarowania, kiedy później spojrzałem wstecz na relacje prasowe z tego dnia w Londynie, nie widziałem zbyt wiele wzmianek o kluczowej sprawie, która skłoniła mnie do przyłączenia się do żarliwego protestu na ulicach – pilna potrzeba ochrony różnorodności biologicznej. Przygnębiające było to, że media tak mało uwagi poświęcały tej ważnej kwestii.

Dwa tygodnie temu podczas protestu dwie osoby z grupy Just Stop Oil oblały Stonehenge skrobią kukurydzianą, co odbiło się szerokim echem w mediach.

Jako oddany wielbiciel naszego ukochanego pomnika narodowego, podobnie jak wszyscy, skupiłem się na tym proteście i zdecydowanie go potępiłem ze względu na jego potencjalną szkodę dla tego cennego, nam bliskiego symbolu.

W nadchodzącą sobotę grupa licząca 100 000 osób, w tym ja, zebrała się na ulicach Londynu, aby poprzez masową demonstrację zwrócić uwagę na palący problem utraty różnorodności biologicznej. Co zaskakujące, to ważne wydarzenie nie zostało zgłoszone przez media przed naszymi wyborami.

Jeżeli w trakcie protestów nie uda się skutecznie przekazać swojego przesłania i zamiast tego skupimy się wyłącznie na metodach demonstracji, protestujący mogą poczuć się zmuszeni do zintensyfikowania swoich działań, aby zapewnić pokojowym protestom odpowiednią oprawę medialną.

Po tym, jak Chris wygłosił tę uwagę, Charlotte poczuła się zmuszona uzasadnić szerokie zainteresowanie mediów protestami.

Przepraszamy Chrisa, często w naszych rozmowach omawiamy zmiany klimatyczne.

„Laura, nasza prezenterka pogody, mówiła o tym, że dzisiaj mamy do czynienia z zagrożeniem klimatycznym. 

„Na jej biurku znajduje się widoczny minutnik, który przypomina jej o upływającym czasie”.

– Więc wiesz, w pewnym sensie zajmujemy się także tymi sprawami. Ale myślę, że w tym konkretnym..

Chris przerwał: „Susanna, ty…”

Zanim Charlotte natychmiast sprostowała: „Nawiasem mówiąc, to Charlotte, ale wiem, że nas nie widzisz”.

2024-07-22 12:36