Cena Cardano może Cię zaskoczyć po halvingu Bitcoina – oto jak to zrobić

    W ciągu ostatnich siedmiu dni wartość ADA spadła o ponad 23%.
    Większość wskaźników i wskaźników potwierdzała możliwość testowania przez ADA formacji byka.

Podobnie jak wiele innych kryptowalut, Cardano (ADA) zauważył, że jego niedźwiedzi inwestorzy przejęli kontrolę, ponieważ wykresy cen nadal wyświetlały się na czerwono. Jednak na wykresie ADA zaczęły pojawiać się oznaki trendu wzrostowego wraz z utworzeniem zwyżkowego wzoru.

Czy dana sytuacja może spowodować, że wykresy ADA zmienią kolor na zielony, gdy Bitcoin [BTC] doświadczy nadchodzącego halvingu 19 kwietnia?

Byki Cardano się budzą

W ciągu ostatniego tygodnia inwestorzy ADA ponieśli znaczne straty, a wartość tokena spadła o około 23%. Jak donosi CoinMarketCap, w ciągu zaledwie ostatnich 24 godzin nastąpił dalszy spadek o ponad 2,5%.

Obecnie cena ADA tworzyła zwyżkowy wzór symetrycznego trójkąta w fazie konsolidacji, co sugeruje nadchodzący wzrost cen w oparciu o tę formację wykresu technicznego.

Cena Cardano może Cię zaskoczyć po halvingu Bitcoina – oto jak to zrobić

Według oceny AMBCrypto dotyczącej 4-godzinnego wykresu dla ADA, jeśli token przekroczy punkt oporu 0,454 USD, może doświadczyć potężnego wzrostu ceny w związku z trwającym halvingiem Bitcoina.

Było prawdopodobne, że ADA zidentyfikowała trend w oparciu o wzrost ceny tokena o 1,15%, który miał miejsce w ciągu poprzedniej godziny.

W chwili obecnej jej cena wynosiła 0,4498 dolara, a całkowita wartość na rynku przekroczyła 16 miliardów dolarów, co plasuje ją na dziesiątym miejscu wśród największych kryptowalut pod względem wielkości rynku.

ADA na dobrej drodze

Oprócz ruchów cen, niektóre inne wskaźniki wykazały pozytywne oznaki dla ADA. Według analizy Santiment przeprowadzonej przez AMBCrypto, 7-dniowy wskaźnik MVRV ADA w ostatnim czasie poprawia się.

Zmniejszyła się także stopa finansowania tego funduszu. Biorąc pod uwagę, że ceny często idą w kierunku przeciwnym do stopy finansowania, istnieje potencjał, że cena ADA wzrośnie w najbliższej przyszłości.

Cena Cardano może Cię zaskoczyć po halvingu Bitcoina – oto jak to zrobić

W ciągu ostatniego tygodnia szum społeczny wokół tokena utrzymywał się na dość wysokim poziomie, osiągając swój szczyt 14 kwietnia. Ten wzrost aktywności społecznej niezaprzeczalnie pokazał rosnący wpływ Cardano na społeczność kryptowalut.

Ponadto ważony sentyment wzrósł w zeszłym tygodniu po spadku z 14 kwietnia, co wskazuje, że negatywne uczucia wobec tokena mogły osłabnąć.

Cena Cardano może Cię zaskoczyć po halvingu Bitcoina – oto jak to zrobić

Przeanalizowaliśmy dzienny wykres Cardano, aby ustalić, czy może on przekroczyć granicę oporu na poziomie 0,454 dolara, i zauważyliśmy, że jego indeks siły względnej (RSI) wskazuje na stan wyprzedania.

Przeczytaj prognozę cen Cardano [ADA] na lata 2024–25

Zainteresowanie zakupem tego tokena może wkrótce wzrosnąć w oparciu o ten znak, co potencjalnie doprowadzi do podwyżki ceny. Jednak MACD pokazał negatywną przewagę w scenariuszu rynkowym.

Indeks przepływów pieniężnych (MFI) również spadł, co wskazuje, że powrót ADA na wzrosty może zająć więcej czasu.

Cena Cardano może Cię zaskoczyć po halvingu Bitcoina – oto jak to zrobić

2024-04-18 11:03