Cena Bitcoina (BTC) spada po kluczowych danych o CPI

Bitcoin, najcenniejsza kryptowaluta o największej wielkości rynku, odnotował znaczny spadek ceny i osiągnął ostatnio najniższy poziom 67 482 dolarów na platformie handlowej Bitstamp.

Trzeci miesiąc z rzędu roczna dynamika głównego wskaźnika cen towarów i usług konsumenckich (CPI) zaskoczyła ekspertów i wyniosła 3,5%. Liczba ta oznacza wzrost cen konsumpcyjnych w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku i przekroczyła oczekiwania analityków na marzec.

Według Jasona Furmana, profesora na Harvardzie, najnowsze dane zaprzeczają poglądowi, że styczniowe trendy gospodarcze były jedynie sezonowym dziwactwem.

Cena Bitcoinów spadła synchronicznie z giełdami w USA. Główne sektory indeksu S&P 500 poniosły znaczne straty, natomiast Russell 2000, specjalizujący się w akcjach spółek o małej kapitalizacji, miał jeden z najbardziej rozczarowujących dni w tym roku.

Apollo Global Management zwrócił uwagę, że Rezerwa Federalna nie zakończyła walki z inflacją, co sugeruje dłuższe okresy obowiązywania podwyższonych stóp procentowych.

Co istotne, prawdopodobieństwo czerwcowej obniżki stóp procentowych dla traderów kontraktów futures wynosi około 18%. Powszechnie oczekuje się, że Rezerwa Federalna w tym roku obniży stopy procentowe łącznie mniej niż dwukrotnie. Niestety w przypadku bardziej ryzykownych aktywów, takich jak Bitcoin, perspektywy te mogą nie być korzystne.

Większy obraz

Choć obecna sytuacja może wydawać się niekorzystna, Matt Hougan, CIO Bitwise Invest, ma inną perspektywę. Podkreśla, że ​​istnieją inne istotne elementy wpływające na przyszłą cenę Bitcoina. Według niego napływ Bitcoin ETF i rosnący deficyt odgrywają kluczową rolę w kształtowaniu długoterminowych trendów wartości Bitcoina.

Wyraził wątpliwości co do wpływu CPI na spadek cen, stwierdzając, że decyzja Fed o obniżce stóp o 0,25% w czerwcu ma obecnie niewielki wpływ na ceny bitcoinów. Zamiast tego inne czynniki są bardziej istotne dla długoterminowego trendu cenowego kryptowaluty. (Parafraza z: „Nie jest przekonany, że spadek CPI wpłynie na ceny bitcoinów. Decyzja Fed o obniżce stóp procentowych podjęta w czerwcu nie jest obecnie głównym wyznacznikiem cen bitcoinów; to tylko czynnik drugorzędny.”)

Bitcoin jest obecnie notowany na poziomie 68 660 dolarów po odrobieniu pewnych strat.

Sorry. No data so far.

2024-04-10 18:22