Cardano „nie jest klonem Bitcoina”: podejście ADA do rozpakowywania

  • Założyciel Cardano twierdzi, że starsze media ignorują sieć L1 
  • Hoskinson jako przyczyny braku mediów podaje japońskie korzenie, stos technologii i filozofię Cardano.

W roku 2024 Cardano [ADA] spotkała się z poważnym negatywnym szumem i dezinformacją (FUD). Niektórzy używali określenia „śmieci” lub „psie gówno”, inni nazywali to „łańcuchem duchów”. Pomimo tej krytyki Cardano zdołał przetrwać trwającą hossę.

„Jednak problemy z Cardano wykraczają poza zwykłe spekulacje. W niedawnym wywiadzie Charles Hoskinson, założyciel Cardano, podkreślił, że sieć często jest pomijana przez tradycyjne media z różnych powodów”.

Hoskinson zwrócił uwagę, że według jego obserwacji japońskie pochodzenie Cardano stwarzało wyzwania w kontaktach z amerykańską społecznością kapitału wysokiego ryzyka.

Cardano, w przeciwieństwie do wielu innych kryptowalut, powstało w Japonii, a nie w zwykłych centrach kapitału wysokiego ryzyka, takich jak Dolina Krzemowa czy Nowy Jork. W rezultacie początkowo nie posiadał typowych powiązań założycielskich, które często kojarzone są z zachodnimi mediami. W rezultacie przez dłuższy czas pozostawało to niezauważone ze względu na brak punktu przyłączeniowego.

ADA: Inny stos technologii i filozofia

Co więcej, Hoskinson wskazał, że zarówno technologiczne, jak i filozoficzne aspekty blockchaina były powodami, dla których tradycyjne media odrzucały opcję L1 (pierwsza warstwa).

Jeśli chodzi o technologię, podkreślił wyraźne różnice między Cardano a maszyną wirtualną Ethereum (EVM) i Bitcoinem [BTC].

„Nasza technologia jest radykalnie inna; to nie jest klon EVM, to nie jest klon Bitcoina.”

Twórca zwrócił jednak uwagę, że ze względu na unikalną konfigurację technologii nowi członkowie mogą napotkać znaczną przeszkodę w nabraniu tempa, co może zniechęcić niektórych do przyłączenia się do sieci.

Zauważył,

„Niektóre osoby nie chciały poświęcać czasu i wysiłku na poznanie różnic konkurencyjnych.”

Mówiąc prościej, Hoskinson wyraził swoje niezadowolenie z negatywnego przedstawiania przez media antyglobalistycznego stanowiska Cardano.

„Po trzecie, jest to kwestia filozoficzna. Coś takiego jak Cardano było bardzo groźne, ponieważ sprawdzało się na dużą skalę, wszystko, czego nienawidzisz. Pokazuje ludziom, jak być własnym bankiem, posiadać swoją tożsamość, buduje rząd, ma własną konstytucję.

Jeśli pozwolisz, aby to się rozrosło, będzie to rak dla globalistycznych planów.”

Według Hoskinsona trudno mu było z tym walczyć ze względu na wąski zakres zainteresowań tradycyjnych mediów. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku konkurowania z innymi sieciami L1, które są wspierane finansowo przez inwestorów venture capital i postrzegane w oczach opinii publicznej jako bardziej „scentralizowane”.

W czwartym kwartale 2023 r. zachowanie cenowe ADA było zgodne z twierdzeniami założyciela Cardano, Charlesa Hoskinsona. Warto zauważyć, że ADA doświadczyła znacznego wzrostu, wzrastając o ponad 130%.

Pomimo skromnego 9% wzrostu w pierwszym kwartale 2024 r. wyniki ADA były rozczarowujące ze względu na zwiększony strach, niepewność i wątpliwości (FUD). Obecnie cena ADA oscyluje wokół 0,56 dolara, co stanowi znaczny spadek o ponad 83% w porównaniu z poprzednim rekordowym poziomem 3,1 dolara z ostatniego cyklu rynkowego.

2024-04-12 20:07