Były perkusista Guns N’ Roses, Steven Adler, ujawnia, że ​​jego nałóg heroinowy zaczął się od kolegów z zespołu, Slasha i Izzy’ego Stradlina: „Chciałem być częścią tego, co robili”

Kiedy zagłębiam się w świat ikon rock’n’rolla, nie mogę powstrzymać się od uczucia podziwu dla odporności i pasji, jaką wykazują ci artyści, zwłaszcza Steven Adler. Jego podróż z Guns N’ Roses jest świadectwem siły pracy zespołowej i nierozerwalnej więzi łączącej muzyków, którzy wspólnie tworzą magię.


Steven Adler, który kiedyś grał na perkusji w Guns N’ Roses, ujawnił niedawno, że jego uzależnienie od heroiny w latach 80. wynikało z próby dorównania towarzysko z kolegami z zespołu, Slashem i Izzym Stradlinem.

W scenie z trzeciego odcinka dokumentu Paramount+, „Nöthin’ But a Good Time”, 59-letni perkusista zapytał: „Myślałeś, że z kim, u licha, to robię?

„Kiedy zacząłem brać heroinę, chciałem być częścią tego, co robią Slash i Izzy”.

Steven (wcześniej znany jako Michael Coletti) dodał: „Podjąłem dwie próby i nigdy w życiu nie czułem się tak źle. Jednak tu jest kicker, musiałem spróbować jeszcze raz. I zgadnij co? Trzeci raz był magiczny. Zakochałem się w tym.

Początkowo Adler stał się częścią grupy trzykrotnie nominowanej do nagrody Grammy w 1985 roku. Jednak w 1989 roku zaczął leczyć się z powodu uzależnienia od narkotyków, co ostatecznie spowodowało zawał serca i dwa udary.

„Steven nie opuścił zespołu” – wyjaśnił w 1990 roku frontman Axl Rose Kurtowi Loderowi z MTV News.

„Steven stracił pracę. Daliśmy mu kilka ostrzeżeń. Poprosiliśmy go nawet o pisemną zgodę, że jeśli ponownie sięgnie po narkotyki, zostanie zwolniony. Niestety, wydawało się, że Steven nie jest w stanie uwolnić się od nałogu narkotykowego.

Pochodzący z Ohio, ale wychowany w Los Angeles muzyk został szybko zastąpiony przez Matta Soruma. Następnie rzekomo otrzymał czek z rekompensatą o wartości 2,25 miliona dolarów i 15% udziału w tantiemach za wyprodukowane przez siebie piosenki w ramach sprawy sądowej przeciwko GNR, która została rozstrzygnięta prywatnie w 1993 roku.

Steven podzielił się: „Od pierwszego dnia darzyłem się głębokim sentymentem do wspólnych wysiłków. Dlatego utworzenie zespołu miało dla mnie ogromne znaczenie, ponieważ pozwoliło nam współpracować i produkować muzykę.

Po tym, jak zostałem wyrzucony przez mój zespół, nie wiedziałem, co robić dalej. Zdałem sobie sprawę, że mam dwie możliwości: dalej się doskonalić lub trwać przy obecnych działaniach. Ostatecznie zdecydowałem się kontynuować to, co już robiłem. Powiem szczerze, że bardzo mnie ta sytuacja poruszyła.

Pod koniec lat 90. Adler została uwikłana w serię incydentów, w wyniku których postawiono jej zarzuty posiadania heroiny, zakłócania porządku publicznego i pobicia odpowiednio w latach 1995, 1996, 1997 i 1998.

Zarówno w 2008, jak i 2011 roku pan Brownstone podjął wysiłki, aby przezwyciężyć swoje uzależnienie od heroiny, valium, alkoholu, kokainy i marihuany podczas drugiego i piątego sezonu programu Celebrity Rehab na VH1 z dr. Drew, a także kolejnego serialu Sober House w 2009 roku. .

W 2012 roku Steven, który ostatnią rehabilitację miał w 2013 roku, po raz kolejny połączył siły z kolegami z zespołu: Axlem Rose, Izzy Stradlinem, Slashem, Duffem McKaganem, Mattem Sorumem i Dizzym Reedem. Miało to miejsce w ramach oficjalnego wprowadzenia Guns N’ Roses do Rock and Roll Hall of Fame.

W 2016 roku Adler wystąpił z zespołem hardrockowym z Los Angeles przez cztery koncerty podczas trasy koncertowej Not in This Lifetime… o wartości 584,2 miliona dolarów, obejmującej 175 koncertów.

„Po prostu uwielbiałem być częścią zespołu” – zachwycał się autor My Appetite for Destruction.

„A Guns N’ Roses, nasza piątka, stanowili, kurwa, świetny zespół”.

Zespół Guns N’ Roses, który niedawno w styczniu wydał swoją nową piosenkę „The General”, odniósł światowy sukces, sprzedając ponad 100 milionów płyt i mogąc się poszczycić masową rzeszą fanów wynoszącą około 30 milionów słuchaczy miesięcznie w Spotify.

Trzyczęściowy serial dokumentalny Jeffa Tremaine’a, który miał swoją premierę we wtorek, jest inspirowany książką Toma Beaujour i Richarda Bienstocka z 2021 roku „Nöthin’ But a Good Time: The Uncensored History of the ’80s Hard Rock Revolution”. (Parafrazowane)

Książka zatytułowana „Nöthin’ But a Good Time: The Uncensored Story of ’80s Hair Metal” zawiera rozmowy z takimi artystami jak Bret Michaels, Stephen Pearcy, Nuno Bettencourt, Dave „Snake” Sabo, Riki Rachtman, Corey Taylor i Steve-O. Wywiady te oferują wyjątkowy wgląd w świat hair metalu lat 80.

2024-09-20 09:18