Była pracownica Channel Seven, Amber Harrison, przerywa milczenie po tym, jak w tajemniczy sposób została usunięta z odcinka ABC Four Corners

Jako doświadczony obserwator mający talent do odkrywania prawdy, jestem całkowicie zakłopotany sagą wokół Amber Harrison i jej pominięciem w programie Four Corners dotyczącym kultury pracy w Channel Seven. Po własnych burzliwych doświadczeniach z siecią nie mogę oprzeć się wrażeniu déjà vu.


Były asystent Channel Seven, niegdyś wysoki urzędnik, po raz pierwszy publicznie wypowiadał się na temat kontrowersyjnego zdarzenia. Początkowo miała być częścią dochodzenia w sprawie środowiska pracy sieci, ale w ostatniej chwili nieoczekiwanie wykluczono ją z wywiadu. Teraz podzieliła się swoimi przemyśleniami na temat całej sprawy.

Wczoraj wieczorem byłem przyklejony do ekranu, gdy Amber Harrison dzieliła się swoją historią z Louise Milligan w dłuższym wywiadzie dla specjalnego programu Four Corners. To były porywające trzy godziny, od których po prostu nie mogłam się oderwać!

W odcinku zatytułowanym „Don’t Speak” wyszły na światło dzienne oskarżenia o powszechny seksizm, mizoginię i znęcanie się w Seven. W programie stwierdzono, że problemy te są wszechobecne w ich organizacji.

Jednak wywiad z panią Harrison nie dotarł do ostatecznej wersji 50-minutowego odcinka.

We wtorek wieczorem poinformowała Daily Mail Australia, że ​​jej zdaniem jej zaangażowanie ma szczególne znaczenie, ponieważ wcześniej została uciszona na mocy nakazu milczenia.

Pomimo tej sytuacji rozmawiałem z Louise Milligan, przestrzegając, jak stwierdziła, ograniczeń prawnych, których muszę przestrzegać.

„Jednakże zaskakujące i dość dziwne było to, że w programie w ogóle nie poruszono tej kwestii”.

Pani Harrison zaintrygowała fakt, że wywiad, który tydzień temu był reklamowany w filmie promocyjnym odcinka w stacji ABC, nie został wyemitowany podczas ostatniej transmisji.

W kontekście bycia zagorzałym fanem wydało mi się dość uderzające, że w narracji pominięto kluczowy aspekt, biorąc pod uwagę ogromne oczekiwania wokół serialu i wyjątkową reputację Louise Milligan jako dziennikarki.

„Fakt, że mój wywiad, który mógł podkreślić sam sens „nie wypowiadaj się”, został wykluczony, jest intrygujący, zwłaszcza że decyzja o jego nieuwzględnieniu nie została wyjaśniona w programie”.

„Tutaj jest znacznie szersza narracja, która nie została udostępniona”. 

We wtorek wieczorem pani Harrison zamieściła na Instagramie historię, w której szczegółowo opisała ostrą wymianę zdań, której doświadczyła z użytkownikiem mediów społecznościowych w poniedziałek, przed emisją odcinka telewizyjnego.

Zdecydowała, czy będzie w Four Corners, żeby skosztować przekąsek. Tak czy inaczej, jest podekscytowana! (Napisała to.)

„Użytkownik mediów społecznościowych odpowiedział na Twój post, mówiąc: „Nikt nie kazał ci mieszkać ze swoim szefem i zażywać narkotyków” lub bardziej nieformalnie: „W odpowiedzi na Twój post użytkownik powiedział: „Nikt nie zmuszał Cię do mieszkania z szefem i ćpaj z szefem”.

Pani Harrison zareagowała ostro, mówiąc: „Nikt nie kazał ci zachowywać się jak palant, a jednak oto jesteśmy”, jak zatytułowała swoją mocną uwagę w relacji na Instagramie.

Być może niepotrzebne. Potem znowu… racja”. napisała.  

W grudniu 2016 r. serwisy informacyjne zwróciły uwagę na romans pani Harrison z byłym dyrektorem generalnym Channel Seven, Timem Wornerem, po zwolnieniu jej z pracy pod zarzutem niewłaściwego użycia karty kredytowej.

Jako ekspert ds. stylu życia poleciałem z Melbourne do Sydney, łaskawie zaproszony na urzekający wywiad w Four Corners. Według „Sydney Morning Herald” było to niezapomniane przeżycie, które sprawiło, że zapragnąłem podzielić się z wami wszystkimi moimi spostrzeżeniami.

Uważa się, że Channel Seven wysłał do ABC wniosek prawny, prosząc o zamieszczenie fragmentu wyemitowanego wywiadu, który został wykorzystany w jednej z ich reklam.

ABC zastosowało się do porządku prawnego i fragment wywiadu z panią Harrison został wycofany. 

W danym odcinku ani pani Harrison, ani pan Worner nie byli omawiani przez ABC, a powód usunięcia wywiadu pani Harrison z filmu promocyjnego pozostał niewyjaśniony.

W porównaniu z przewidywaniami programu i wysokim poziomem dziennikarstwa, na jaki liczyliśmy, dość nieoczekiwane jest to, że przeoczyli istotną kwestię – moje wykluczenie i tożsamość kierownictwa firmy. Wydaje się kluczowe, że ta brakująca informacja mogła uzupełnić obraz, skomentował Harrison.

„Dokonanie tego wyboru uniemożliwiło udostępnienie znaczącej narracji, która podkreślałaby konsekwencje wyrażania siebie”.

 Daily Mail Australia skontaktował się z Channel Seven i ABC w celu uzyskania dalszych komentarzy.

Nakaz sądu uzyskany przez Channel Seven zabrania pani Harrison ujawniania jakichkolwiek danych prywatnych.

W 2017 r. orzeczenie sądowe wydane przez Sąd Najwyższy Nowej Południowej Walii zabrania pani Harrison publikowania jakichkolwiek komentarzy lub wypowiedzi, które mogłyby zaszkodzić reputacji sieci poprzez uznanie ich za zniesławiające.

Odnosząc się do decyzji sądu, pani Harrison utrzymywała, że ​​jej działania skierowane do pani Milligan nie mieszczą się w granicach ochronnych ustanowionych nakazem umorzenia.

Jako oddany naśladowca chciałbym wyrazić, że przeoczenie wywiadu z panią Harrison nie nadszarpnęło uczciwości odważnych byłych pracowników, którzy odważyli się wyrazić swoje obawy, nawet w obliczu ogromnego oporu.

Poinformowała Daily Mail Australia, że ​​ich odwaga uderzająco różni się od ich strategii i decyzji o niepublikowaniu mojego wywiadu.

Jako ekspert ds. stylu życia doskonale zdaję sobie sprawę z zawiłości, jakie się z tym wiążą; jednakże nie zobaczenie mojego wywiadu w końcowej transmisji sprawia, że ​​zaczynam się zastanawiać nad stworzoną fabułą.

W świetle wysokiej jakości dziennikarstwa, z którego znana jest Louise Milligan, zaskakujące jest to, że kluczowa kwestia – powód mojego pominięcia – nie została poruszona w dyskusji.

W wywiadzie dla tego odcinka ponad 200 pracowników ABC poinformowało o podejrzeniu toksycznego środowiska pracy w Channel Seven, otwarcie wyrażając swoje obawy.

Jako pilny obserwator donoszący o tych wiadomościach, ujawniłem już wcześniej oskarżenia sugerujące, że wysokie rangą osobistości w naszej sieci były zamieszane w niewłaściwe zachowania seksualne wobec personelu, a także w przemoc werbalną.

W odcinku Four Corners zagłębili się w atmosferę silnie zdominowaną przez mężczyzn, która tłumiła głosy pracujących tam kobiet.

Channel Seven oświadczył, że rozwiązał zatrudnienie z osobami, których działania nie są zgodne z wartościami ich firmy.

Wraz ze zmianą kierownictwa zaktualizowaliśmy i powtórzyliśmy nasze wytyczne i zasady, a także zapraszamy wszystkich członków zespołu Seven do wypowiadania się na temat wszelkich działań, które nie są zgodne z wartościami Seven.

2024-08-13 15:34