Buterin z Ethereum walczy z FUD-em związanym z wyprzedażą ETH, twierdzi, że „wyprzedaż dotyczy cennych projektów”

  • Vitalik Buterin obronił się po swojej ostatniej sprzedaży ETH
  • Exec twierdził, że wykorzystuje sprzedaż wyłącznie na wartościowe projekty

Jako doświadczony badacz, który od lat uważnie obserwuje rynek kryptowalut, jestem rozdarty pomiędzy zarzutami wobec Vitalika Buterina a jego obroną. Z jednej strony zawsze niepokojące jest to, że kluczowe osobistości w tej branży sprzedają swoje udziały, zwłaszcza w tak wrażliwym momencie, jak obecnie. Jednakże jako zwolennik przejrzystości i otwartości doceniam, że Buterin zgłosił się, aby wyjaśnić cel swojej sprzedaży ETH – wspieranie wartościowych projektów w ekosystemie Ethereum lub na cele charytatywne.

Krytycy w społeczności Ethereum wyrazili obawy, że Vitalik Buterin, założyciel Ethereum, oraz Fundacja Ethereum (EF) mogły sprzedać swoje udziały w Ethereum (ETH), potencjalnie powodując spadek cen ETH. Według doniesień, tylko w piątek Buterin sprzedał ETH o wartości ponad 2 milionów dolarów, co spowodowało, że niektórzy właściciele i handlowcy ETH poczuli się nieswojo.

Jeden z takich krytyków, trader kryptowalut CoinMamba, skrytykował założyciela za sprzedaż swoich udziałów zaledwie kilka dni po opublikowaniu przez byka stwierdzenia, że ​​„Ethereum jest dobre”. To wszystko, choć unikał zwracania się w tej sprawie do społeczności. 

Vitalik w dalszym ciągu omawia różne aspekty techniczne, pozornie niewzruszony toczącymi się rozmowami na temat jego potencjalnej sprzedaży Ethereum.

Buterin zajmuje stanowisko

Pomimo krytyki twórca Ethereum uzasadnił sprzedaż ETH, tłumacząc, że transakcje te miały wyłącznie na celu wsparcie ważnych inicjatyw.

Od 2018 r. nie wypłacam dochodów ze sprzedaży, ale zamiast tego przeznaczam je na finansowanie różnych inicjatyw, które uważam za wartościowe. Projekty te obejmują całą społeczność Ethereum, a także inne obszary, takie jak cele charytatywne, takie jak badania i rozwój biomedyczny.

Z ustaleń Arkham wynika, że ​​w momencie sporządzania raportu Buterin posiadał około 240 000 Etherów, co odpowiada wartości około 600 milionów dolarów. Mówi się, że trzy lata wcześniej, jak osobiście ujawnił, otrzymał około 700 000 eteru z wydobycia wstępnego.

Na podstawie jego obecnych zasobów Ethereum wynoszących około 240 000 ETH, niektórzy członkowie społeczności przypuszczają, że Buterin mógł sprzedać znaczną część i może nadal sprzedawać. Twierdzą, że takie działania mogą potencjalnie obniżyć wartość Ethereum i wpłynąć na jego ogólne nastroje.

Wypowiadając się na ten temat, ekspert ds. kryptowalut Ansem poparł decyzję Buterina o wypłacie części swoich udziałów, twierdząc, że rozsądnie będzie zabezpieczyć część zysków.

„Rozwinął jeden z drugich najważniejszych projektów kryptowalutowych w historii. Moim zdaniem rozsądne jest, aby czerpał pewne zyski ze swojej inwestycji.”

Następnie Fundacja Ethereum opublikowała raport dotyczący swoich wydatków w odpowiedzi na krytykę dotyczącą sprzedaży 35 000 ETH. Niedługo potem niektóre wpływowe osobistości zasugerowały nawet rozwiązanie fundacji.

Kiedy zagłębiam się w analizę ostatnich trendów rynkowych, widzę, jak te wyjaśnienia mogą odegrać kluczową rolę w łagodzeniu wszechobecnego strachu, wątpliwości i dezinformacji (FUD), które wydają się rzucić cień na obecną sytuację altcoina.

Obecnie entuzjazm dla notowanych na giełdzie w USA funduszy ETF Spot ETH wydaje się słabnąć. W rzeczywistości, jak wynika z analizy eksperta ds. kryptowalut Luke’a Martina, napływ do funduszy ETF ETH prawie się zatrzymał.

„Przepływ środków do ETH ETF stał się wyjątkowo spokojny. W ostatnim miesiącu nie było żadnych znaczących wypływów ani wpływów, a przepływ prawie całkowicie zanikł.”

Obecnie cena Ethereum (ETH) wynosi około 2500 dolarów. Utrzymuje się w tym przedziale stabilnie przez około cztery kolejne dni po odwrocie od ostatniego szczytu wynoszącego 2800 dolarów na wykresie cen.

2024-09-01 05:12