Buterin Ethereum koncentruje się na eliminowaniu ryzyka centralizacji za pomocą „Plagi”

Jako doświadczony analityk z doświadczeniem w technologii blockchain uważam plan działania Vitalika Buterina dla Ethereum, w szczególności „The Scourge”, za przemyślane i strategiczne podejście do sprostania wyzwaniom, przed którymi stoi obecnie Ethereum. Uważnie śledząc ewolucję kryptowalut od ich powstania, potrafię docenić przewidywanie wymagane do przewidywania i rozwiązywania potencjalnych problemów, takich jak ryzyko centralizacji i wydobywanie wartości od użytkowników.

W niedawnym poście na blogu współzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin, nakreślił niektóre z kluczowych celów „The Plagi”, kluczowego elementu planu działania drugiego co do wielkości blockchainu.

Po rozwiązaniu problemów ze skalowalnością nastąpi ścieżka rozwoju specjalnie zaprojektowana w celu utrzymania decentralizacji, którą wcześniej nazywaliśmy „Plagą”. Celem tej fazy jest osiągnięcie prędkości przetwarzania transakcji do 100 000 transakcji na sekundę (TPS) poprzez wykorzystanie sieci warstwy 2, ze szczególnym naciskiem na technologię rollup.

Według Buterina głównymi celami „The Plagi” jest zmniejszenie potencjalnego ryzyka centralizacji mechanizmu obstawiania sieci i ograniczenie wydobywania wartości od użytkowników.

Można przeformułować dany tekst w naturalny i łatwy do odczytania język: „Centralizacja budowy bloków została zidentyfikowana jako jedno z głównych wyzwań w centralizacji stakowania dla Ethereum. Jak zauważył Buterin, to przede wszystkim dwa podmioty decyduj o zawartości większości bloków Ethereum. Daje im to możliwość odroczenia dodawania transakcji, potencjalnie umożliwiając manipulację na rynku.

Twórca Ethereum, Buterin, podkreślił potrzebę zajęcia się ekonomią stakowania. Jeśli postawione zostaną prawie wszystkie tokeny ETH (w porównaniu z obecnymi około 30%), może to prowadzić do kilku zagrożeń, takich jak zmniejszenie niezawodności mechanizmu cięcia, potencjalnie przyćmiewając rolę ETH jako waluty podstawowej ze względu na powszechność płynnych tokenów stakingowych (LST). ) i nadmierną emisję tokenów. Problemy te można złagodzić, wprowadzając takie środki, jak ograniczenie stawek lub dwupoziomowa struktura stakowania, która rozróżnia tokeny obstawialne z możliwością cięcia i nieobcinane.

Ponadto Buterin zaproponował pewne strategie na poziomie aplikacji, aby rozwiązać potencjalne problemy z centralizacją. Obejmują one specjalistyczny sprzęt do stakowania, ułatwiający zarządzanie węzłem stakingu, staking zespołu, dystrybucję tokenów poprzez zrzuty, zdecentralizowane rynki do tworzenia bloków i nie tylko.

2024-10-20 17:07