Jako doświadczony analityk z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w branży technologicznej widziałem swoje spore trudności w rozwoju nowych technologii. Ethereum pod przywództwem Vitalika Buterina nie jest wyjątkiem. Niedawna krytyka dotycząca doświadczeń użytkowników rozwiązań warstwy 2 Ethereum jest świadectwem potencjału platformy, a nie jej wad.
Vitalik Buterin, mózg stojący za Ethereum (ETH), odniósł się do obaw związanych z doświadczeniami użytkowników związanymi z rozwiązaniami warstwy 2 Ethereum, podkreślając, że sprostanie tym wyzwaniom ma kluczowe znaczenie dla rozwoju platformy. Podkreślił również, że jego zespół jest zaangażowany w osiągnięcie płynnej interakcji pomiędzy różnymi rozwiązaniami L2.
Jego uwagi są następstwem krytyki ze strony zwolennika Ethereum, który opisał obecne wyzwania w wielołańcuchowym ekosystemie Ethereum jako trudne dla doświadczonych użytkowników kryptowalut i niepraktyczne dla początkujących, określając je jako takie.
Osoby zaangażowane w Ethereum nie powinny czuć się zmuszone do wyjaśniania lub obrony niedociągnięć obecnej sytuacji. W naturze ludzkiej leży szukanie usprawiedliwienia, gdy czujemy się bezsilni, aby stworzyć lepszą przyszłość, ale pamiętaj, że jesteśmy architektami naszego jutra.
— Vitalik.eth (@VitalikButerin) 29 października 2024 r.
Według Buterina użytkownicy Ethereum nie powinni uzasadniać wad istniejącego systemu. Jest optymistą, że możliwości międzywarstwowe 2 ostatecznie spełnią w przyszłości szersze cele Ethereum w ramach jego ekosystemu.
Plan działania
Na liście zadań Vitalika Buterina znajdziesz zajmowanie się funkcjami specyficznymi dla łańcucha, ułatwianie transakcji między łańcuchami i zwiększanie wydajności lekkich klientów. To ulepszenie ma na celu umożliwienie użytkownikom niezależnego uwierzytelniania różnych łańcuchów bloków bez konieczności polegania na zdalnych wywołaniach procedur (RPC).
W planie podkreślono, że ujednolicony system standardów jest niezbędny do płynnej interakcji między różnymi sieciami blockchain. Zgodnie z planem ułatwianie transakcji międzyłańcuchowych i opłat za gaz, a także innowacyjne protokoły, takie jak ERC-7683 i RIP-7755, to kluczowe metody upraszczające transfery tokenów i przetwarzanie transakcji w rozwiązaniach warstwy 2.
Jako inwestor kryptowalut doceniam nacisk na znaczenie „indywidualnych adresów łańcuchowych” i żądań płatności. Funkcje te umożliwiają bezproblemowe transakcje międzywarstwowe 2, zapewniając ujednolicone podejście do adresowania i formatowania oraz struktury płatności w różnych łańcuchach bloków.
W planie Buterina uwzględniono również koncepcje takie jak współdzielone mosty tokenów i możliwość synchronicznej kompozycji, które, jak się uważa, zwiększają wydajność i przyjazność dla użytkownika ekosystemu L2 bez zagrażania bezpieczeństwu i przystępności cenowej.
- EUR PLN PROGNOZA
- USD PLN PROGNOZA
- NEAR PROGNOZA. NEAR kryptowaluta
- Binance ujawnia wymianę i rebranding Fantom na Sonic – czy powinieneś sprzedać FTM teraz, czy poczekać?
- PRIME PROGNOZA. PRIME kryptowaluta
- Poznaj rodzinę wiceprezydenta-elekta JD Vance’a: jego mamę, żonę i dzieci
- Dogecoin w punkcie przełomowym: co oznacza wsparcie 0,30 USD
- UXLINK PROGNOZA. UXLINK kryptowaluta
- GRIFFAIN PROGNOZA. GRIFFAIN kryptowaluta
- ETH PLN PROGNOZA. ETH kryptowaluta
2024-10-29 14:11