Brałem udział w „The Undateables” – kwota, którą faktycznie otrzymaliśmy i czas kręcenia pojedynczej randki, całkowicie mnie oszołomiła

Kiedy zagłębiam się w ciepłą i skłaniającą do myślenia podróż Charlotte, jestem głęboko poruszony jej odpornością i determinacją w poszukiwaniu miłości. Pomimo początkowych wyzwań, jakie stwarzają społeczne uprzedzenia i kontrowersyjny tytuł „The Undateables”, historia Charlotte stanowi potężne świadectwo ludzkiego ducha.


Jeden z ulubionych seriali wszechczasów Channel 4, „The Undateables”, urzekł widzów mieszanką podnoszących na duchu momentów, humoru i emocjonalnej głębi.

Przez jedenaście sezonów w latach 2012–2020 ten reality show śledził romantyczne podróże osób niepełnosprawnych lub borykających się z trudnościami w nauce w poszukiwaniu miłości.

Nagrodzony nagrodą BAFTA serial współpracował z serwisem randkowym Flame Wprowadzenie, aby organizować romantyczne spotkania dla par. Niektóre z tych powiązań, na przykład małżeństwa i narodziny dzieci, prowadziły do ​​trwałego szczęścia.

W dziewiątym sezonie, który wyemitowano w 2018 roku, widzieliśmy Charlotte Badiali, która w tym czasie była 22-letnią studentką mieszkającą w Lincolnshire.

Osoba, która otwarcie przyznaje, że jest entuzjastką kina, cierpi na zespół Aspergera, a w programie przyznała, że ​​miała trudności ze znalezieniem miłości, tłumacząc to swoją prostolinijnością i gorliwością.

Opowiadając o swoim idealnym partnerze, stwierdziła: „Mam słabość do romantycznych gestów; tego właśnie pragnę – po prostu pocieszającego uścisku i nie tylko. Najbardziej cenię ciepłe, serdeczne uściski. Wolałabym kogoś, kto jest życzliwy, prawdopodobnie trochę kujonem i ma świetne poczucie humoru.

Charlotte w czarujący sposób podbiła wiele serc swoim życzliwym usposobieniem i zamiłowaniem do uścisków, a w 2020 roku ponownie zagościła w serialu podczas jego ostatniego sezonu.

Odkąd zaczęła żyć samodzielnie i podjęła pracę sprzątaczki w Tesco, nabrała większej samodzielności. Żałowała jednak, że nie znalazła jeszcze w swoim życiu kogoś wyjątkowego.

W tym momencie powiedziała: „Tęsknię za miłością. Obecnie mam 23 lata i widzę, jak ludzie się zaręczają i tym podobne, i myślę sobie: «Nadal nie jestem związana. Są chętni?».

Publiczność była świadkiem rozwoju serdecznej więzi między nią a krykiecistą Alexem podczas wspólnego wieczoru robienia pizzy. Później wyraziła swoje uczucia, mówiąc: „Czuję, że moje żyły błyszczą magią. Czy to możliwe, że znalazłam tam kogoś wyjątkowego?

Po pojawieniu się w programie Charlotte postanowiła podzielić się poufnymi szczegółami na temat pracy tam, biorąc udział w sesji Reddit „Ask Me Everything”, ujawniając liczne sekrety zza kulis.

Wyznała, że ​​do programu zgłosiła się spontanicznie, gdy zobaczyła, że ​​poszukują uczestników.

Chociaż popierała to doświadczenie, przyznała, że ​​nie wszystko poszło tak gładko, jak wydawało się za kulisami. Wspomniała długie dni zdjęciowe i wspomniała, że ​​nie otrzymywali wynagrodzenia za godziny spędzone w programie.

W swojej pierwszej wiadomości Charlotte poinformowała, że ​​wystąpiła w brytyjskim programie telewizyjnym zatytułowanym „The Undateables”. W tym serialu osoby niepełnosprawne umawiają się na randki w poszukiwaniu romansu. W szczególności brała udział w dziewiątym sezonie i jest uznawana za różowowłosą entuzjastkę filmu, która lubi uściski! Jeśli masz jakieś pytania, śmiało pytaj! W trzech odcinkach wystąpiła w sumie cztery razy.

Wspomniała, że ​​po prostu złożyła wniosek. Oglądając inny program randkowy, zauważyła, że ​​szukają uczestników. Po dalszym dochodzeniu w Internecie dowiedziała się, że „The Undateables” szukali osób takich jak ona.

„Postanowiłem zaryzykować i wysłałem im e-mail. Skontaktowali się ze mną ponownie, umówili mnie na rozmowę na Skype, a moja szybka reakcja na wypadek z moimi przedmiotami zrobiła na nich wrażenie. W następnym tygodniu sfilmowałem kilka testów, a tydzień później dostałem telefon z informacją, że zostałem wybrany na to stanowisko.

Po swoim pierwszym występie w programie w 2018 r. Charlotte podzieliła się więcej informacjami na temat swoich doświadczeń z Lincolnshire Live, ujawniając, że to matka zmotywowała ją do wypróbowania programu.

Przyznała: „Prawdę mówiąc, stało się to pod wpływem impulsu i nie spodziewałam się, że zajmę się tym tak daleko.

Od jakiegoś czasu moja mama sugerowała, żebym rozważyła randkowanie, biorąc pod uwagę mój status singla i zespół Aspergera. Nie posłuchałam jednak jej rad ze względu na sposób, w jaki postrzegałam program.

Po rozmowie kwalifikacyjnej i przesłuchaniu wyjawiła, że ​​wiadomość o obsadzie otrzymała podczas seminarium w college’u, dodając żartobliwie: „Wydaje mi się, że wszyscy na korytarzu to słyszeli”.

Przed emisją swojego serialu w Channel 4 otwarcie wyznała: „Moja droga do miłości była dość burzliwa. Od końca czerwca ubiegłego roku jestem singielką i nadal szukam.

Nie mogę się doczekać, aż wystąpię w telewizji, chociaż może to być trochę dziwne, ponieważ jestem po prostu Charlotte – wysoka, z dużymi włosami i potrafię zrozumieć złożoność bycia kujonem. Jeśli również pasujesz do tego opisu, nie wahaj się aplikować!

Wypytywana dalej o jej odpowiedzi na Reddicie, Charlotte zapytano, czy popierałaby romantyczną podróż, w którą wyruszyła, z innymi zmagającymi się z trudnościami w znalezieniu miłości.

Wspomniała, że ​​uważała ten występ za zachwycający i poleciłaby go zobaczyć innym. Jednakże wyraźnie poinformowała, że ​​nie otrzymuje wynagrodzenia i poinformowała, że ​​zdjęcia trwały dość długo i wymagały licznych powtórek, co okazało się wymagające.

Zasugerowała: „Tak, zdecydowanie poleciłabym, jednak nie doczekała się jeszcze aktualizacji na inną serię, co jest dość rozczarowujące.

Mimo, że nie był to płatny koncert, bawiłem się świetnie! I tak, wszystkie wydatki zostały pokryte, czyli zapewniono wyżywienie w przerwach, więc jeśli podczas kręcenia poczułem głód, mogłem zjeść kanapkę, korzystając z budżetu projektu.

Zdjęcia okazały się dość wyczerpujące i długie! W dniu kręcenia wydawało się, że jesteśmy tam bez przerwy przez około dziesięć godzin, a podczas tych przerw mój towarzysz i ja rozmawialiśmy o naszej wspólnej frustracji związanej z czasem trwania każdego ujęcia.

„Liczba ujęć zdecydowanie odcisnęła na nas piętno i potrzebne były trzy lub cztery próby, z ryzykiem, że nie trafi to do serialu”.

Ponadto Charlotte wspomniała, że ​​z pierwszego nakręconego przez nią odcinka usunięto wiele części. Pofarbowała sobie włosy, a podczas sesji karmiono nawet tygrysy.

Chociaż kilku członków obsady miało pozytywne doświadczenia, The Undateables spotkało się z krytyką, szczególnie ze względu na wątpliwy tytuł i inne kontrowersyjne aspekty.

Program był często krytykowany za utrwalanie szkodliwych stereotypów dotyczących osób niepełnosprawnych lub problemów zdrowotnych.

Jednak kiedy Charlotte została zapytana, czy było to tak nachalne, jak się wydawało, odpowiedziała, że ​​jej główna krytyka dotyczyła zbyt dramatycznego przedstawienia jej poszukiwań partnera.

Napisała: „Próbuję tylko zrozumieć, co masz na myśli, przepraszam, na wpół śpiący! Powiedziałbym tak i nie? 

W swoich wyjaśnieniach szczerze opowiedziałem o wpływie mojej niepełnosprawności na mnie i moim pragnieniu miłości, a aspekty te zostały szeroko podkreślone.

Inaczej mówiąc, nie przesadzę, jeśli powiem, że jestem tak samo zdesperowany jak Skaza próbujący zabić Mufasę. Zamiast tego mógłbym zażartować i powiedzieć coś w stylu: „Chyba znowu przesunąłem palcem po Tinderze!

Okazało się jednak, że choć Charlotte nie znalazła związku z serialu, to jednak udało jej się samodzielnie odkryć miłość.

Na czacie podzieliłam się swoją ciekawością, czy utrzymuje kontakt z którymkolwiek ze swoich zalotników, na co żartobliwie odpowiedziała: „Nie, nie podczas serialu! Ale zgadnijcie co? Mojego obecnego kochanka poznałam na Tinderze!

Podczas transmisji film The Undateables spotkał się z ostrą krytyką, zwłaszcza w związku z uznaniem jego tytułu za obraźliwy w publikacjach takich jak The Mirror i The Guardian. Channel 4 bronił swojego wyboru imienia, twierdząc, że wywodzi się ono z błędnych przekonań społecznych na temat randek.

Wielu lekarzy krytykowało twórców programów za wykorzystywanie bezbronnych osób w celach rozrywkowych. Wśród nich jest dr Rachael Pickering, która stanowczo wyraziła swoją dezaprobatę, stwierdzając, że sam tytuł programu jest wręcz obraźliwy.

Wyraziła ponadto obawę, że osoby cierpiące na schorzenia takie jak autyzm mogą mieć trudności z wyrażeniem świadomej zgody.

Zastanawiała się, w jaki sposób twórcy tych programów gwarantują, że osoby z autyzmem lub niepełnosprawnością intelektualną są w stanie w pełni zrozumieć i swobodnie zgodzić się na potencjalne skutki swojego udziału w roli gwiazd reality show?

Wręcz przeciwnie, dr Anita Coutinho twierdzi, że etykietowanie uczestników programu jako potencjalnie bardziej podatnych na wyzysk może w niezamierzony sposób utrwalić dyskryminację.

Argumentowała: „Programy telewizyjne często mają charakter wyzysku. Gdzie zatem postawić granicę? Być może BMA powinno skontaktować się ze wszystkimi programami reality show, aby sprawdzić, co dzieje się z uczestnikami wyrzuconymi z X Factor lub młodymi turystami pijącymi filmowanymi w Magaluf.

Zasadniczo program koncentruje się na osobach znajdujących się w złożonej sytuacji, często określanej jako niemożliwa do randkowania. Pokazuje jednak, że takie etykiety są nieuzasadnione.

„W rzeczywistości chodzi o podnoszenie świadomości na temat tych schorzeń, normalizację tego, co ludzie niestety uważają za nienormalne”.

Pełniąc rolę przedstawicielki Mencap, Ciara Lawrence, która ma trudności w uczeniu się, podkreśliła: „Każda osoba z trudnościami w uczeniu się zasługuje na możliwość umawiania się na randki, znajdowania towarzystwa i budowania relacji, tak jak każdy inny.

Często w telewizji osoby z trudnościami w uczeniu się są przedstawiane w specyficzny sposób, który może w niezamierzony sposób wywołać kpinę.

Rzeczywiście, wydaje się nam istotne i korzystne, aby na ekranach telewizorów przedstawiać osoby niepełnosprawne, autentycznie przedstawiające ich codzienne zmagania i triumfy.

Na początku miałem pewne wątpliwości co do tytułu, ale po namyśle doszedłem do wniosku, że to godne pochwały, że Channel 4 emituje serial przedstawiający inspirujące historie osób niepełnosprawnych.

2024-11-10 19:50