Brak sezonu na altcoiny: Peter Brandt i Benjamin Cowen ostrzegają o wzroście dominacji bitcoinów

Znani eksperci rynkowi Peter Brandt i Benjamin Cowen wywołali poruszenie w świecie kryptowalut swoimi najnowszymi poglądami na temat pozycji Bitcoina jako wiodącej waluty cyfrowej.

Wykres Brandta i pytanie: „Czy nie widać ożywienia altcoinów?” odzwierciedlają jego punkt widzenia na temat możliwego wzrostu dominacji Bitcoina. Brandt stawia obecnie hipotezę, że na podstawie trendów analizy technicznej wynoszącej 54,27% dominacja Bitcoina może osiągnąć szczyt na poziomie 66,32%.

HOT Stories
Brak sezonu na altcoiny: Peter Brandt i Benjamin Cowen ostrzegają o wzroście dominacji bitcoinów
Mike Novogratz Names Key Reason Why He’s Bullish on Bitcoin
Dogecoin (DOGE) Back to Yearly High? Ethereum (ETH) on Verge of Breakthrough, Solana (SOL) Fell Behind Rest of Market: Reason
Top Analyst on Ethereum ETF: „Silence Is Violence”
Bitcoin Hater Jamie Dimon Compares AI to Steam Engine

W tej sytuacji Bitcoin może stać się preferowanym wyborem inwestycyjnym wśród płynów, podczas gdy altcoiny mają trudności ze zdobyciem popularności i inwestycji.

Co się stanie, jeśli nie będzie sezonu na altcoiny?

– Peter Brandt (@PeterLBrandt) 8 kwietnia 2024 r

2019 vs. 2024

W toczącej się rozmowie Cowen wniósł cenne spostrzeżenia, proponując, że wzorce z przeszłości mogą sugerować, że przywództwo Bitcoina może się utrzymać. Dokonując porównań z poprzednimi fazami rynku, Cowen zauważył, że wpływ Bitcoina zwykle pozostaje wysoki w czasach obniżek stóp procentowych i luzowania ilościowego (QE).

Prelegent twierdzi, że hipoteza o rosnącej dominacji altcoinów po szczycie cen Bitcoina może nie być dokładna, wskazując na dowody historyczne, według których dominacja Bitcoina wzrosła pomimo osiągnięcia przez niego najwyższego poziomu w historii.

Brak sezonu na altcoiny: Peter Brandt i Benjamin Cowen ostrzegają o wzroście dominacji bitcoinów

Krótko mówiąc, różnica pomiędzy obecną sytuacją rynkową a tą z 2019 roku jest znacząca. Chociaż w 2019 r. nie ustanowiono nowych rekordów dla Bitcoina, w 2024 r. osiągnął on niespotykany dotychczas poziom. Opinia Cowena jest sprzeczna z powszechnym założeniem, że przeniesienie inwestycji z Bitcoina na inne kryptowaluty może przynieść opłacalne zyski. Zamiast tego proponują, że altcoiny mogą nadal tracić na wartości w porównaniu z Bitcoinem.

Podsumowując, chociaż niektórzy inwestorzy uważają, że altcoiny mogą mieć potencjał przewyższenia Bitcoina, poglądy wyrażone przez Brandta i Cowena wskazują, że dominacja Bitcoina może utrzymać się przez dłuższy czas.

2024-04-09 11:13