Bitcoin wart 121 miliardów dolarów może zniknąć na zawsze

Z informacji Chainalytic wspomnianych w niedawnym raporcie Fortune wynika, że ​​w portfelach, które nie były używane od ponad 10 lat, znajduje się około 1,8 miliona Bitcoinów, co stanowi równowartość około 121 miliardów dolarów.

Uśpione monety stanowią 8,5% z 19,7 miliona Bitcoinów znajdujących się w obiegu.

Według raportu szacuje się, że około 1,5 miliona kryptowalut zostało trwale utraconych, chociaż dokładny odsetek wszystkich utraconych kryptowalut pozostaje niepewny.

Mniej więcej na początku tego miesiąca inwestor kryptowalutowy z początków swojej działalności, nazywany „wielorybem ery Satoshi”, ponownie stał się aktywny po długim dziesięcioletnim śnie, budząc się z fortuną wartą około 115 milionów dolarów.

Po dłuższym braku aktywności niektóre osoby mogą rozważyć wypłatę swoich portfeli w związku ze znacznym wzrostem cen.

Z raportu wynika, że ​​nie ma silnego związku między reaktywacją starych portfeli cyfrowych a znacznymi wahaniami cen.

Warto zauważyć, że Chainalytic zaobserwował spójny wzorzec aktywacji starszych portfeli kryptowalut. Większość z tych portfeli nie robi wiadomości ze względu na ich skromny rozmiar, ponieważ około 99% takich portfeli mieści mniej niż 50 Bitcoinów (3,2 miliona dolarów w oparciu o aktualne ceny).

Załamanie podaży?

Z danych Glassnode wynika, że ​​ponad dwie trzecie (68%) wszystkich istniejących Bitcoinów nie zostało wykorzystanych ani przesłanych od ponad roku.

Jeśli weźmie się pod uwagę rosnący popyt na Bitcoin po zatwierdzeniu kilku funduszy ETF w styczniu, spadek podaży może być pozytywnym sygnałem wzrostu cen.

Największa kryptowaluta jest obecnie notowana na głównych giełdach spot po cenie 64 810 dolarów.

2024-04-24 21:11