- BTC odnotował znaczny wzrost w ciągu ostatniego dnia, rosnąc o 2,08%.
- Pomimo ostatnich wzrostów, Bitcoin utknął w fazie utrzymującej się bessy.
Jako doświadczony inwestor kryptowalutowy z dziesięcioletnim doświadczeniem na swoim koncie, nie mogę powstrzymać się od poczucia mieszanki optymizmu i ostrożności, obserwując ostatnie ruchy cen BTC. Wzrost o 2,08% w ciągu ostatniego dnia jest z pewnością zachęcający, ale zachowuję ostrożność, ponieważ Bitcoin utknął w trwałej fazie niedźwiedzia.
W ciągu ostatnich 24 godzin Bitcoin (BTC) odnotował znaczny wzrost, wspinając się z ostatniego minimum na poziomie 55 554 dolarów do 58 038 dolarów. Oznacza to wzrost o około 2,08% w porównaniu z dniem poprzednim.
Zyski te są połączone z tygodniowymi wzrostami o 1,83%, co stanowi odbicie od gwałtownego spadku do 52546 USD.
Przy obecnym scenariuszu rynkowym warto rozważyć, czy Bitcoin ulegnie długotrwałemu odbiciu, czy też będzie jedynie tymczasową korektą poprzedzającą kolejny spadek. W tej chwili ogólne perspektywy rynkowe są negatywne, a analitycy przewidują możliwy spadek.
Jako badacz doszedłem do podobnego wniosku po mojej analizie, sugerując, że Bitcoin wydaje się znajdować w bessie. Obserwację tę potwierdzają dwa kluczowe wskaźniki: 365-dniowa średnia krocząca oraz współczynnik MVRV (Mempool Value Ratio).
BTC utknął w fazie niedźwiedzia
Jak wynika z analizy CryptoQuant, od dwóch tygodni mamy do czynienia z bessą.
W ciągu ostatnich kilku dni, odkąd Bitcoin był ostatnio notowany po cenie 62 000 dolarów, znajdował się on w fazie bessy i w tym okresie osiągnął najniższy punkt na poziomie 52 000 dolarów.
Jak na razie, ponieważ sytuacja jest jeszcze na tym etapie, większe ożywienie wydaje się mało prawdopodobne i może pojawić się więcej miejsca na korekty lub spadki.
Mówiąc prościej, zauważono, że współczynnik MVRV Bitcoina utrzymuje się poniżej średniej od 26 sierpnia do chwili obecnej. Ten wzór może wskazywać na możliwy dalszy spadek, podobnie jak to miało miejsce w maju 2021 r.
W cyklu 2021 cena BTC spadła o 36% w ciągu dwóch miesięcy – sytuacja ta powtórzyła się w listopadzie 2021 r.
Kluczowym sygnałem rynkowym sugerującym trend spadkowy jest wskaźnik zysków posiadacza długoterminowego (SOPR). Według CryptoQuant wskaźnik ten spada od lipca, co wskazuje, że długoterminowi posiadacze wydają swoje kryptowaluty przy obniżonym poziomie zysku.
Jeśli wielkoskalowe hodlery Bitcoin (LTH) będą nadal działać przy obniżonym poziomie zysku, może to wskazywać na zmniejszony popyt na Bitcoin na rynku. Potencjalny sygnał kupna dla Bitcoina pojawiłby się, gdy wykresy SOPR (ang. Long-Term Holder Spent Output Profit Ratio) powiązane z LTH zaczną wykazywać tendencję wzrostową.
Mówiąc prościej, Bitcoin (BTC) nie podąża już za trendem złota, ponieważ jego wartość spada, podczas gdy wartość złota wzrasta do rekordowych poziomów. W rezultacie relacja między tymi dwoma aktywami przesunęła się na korelację ujemną; gdy cena złota rośnie, cena BTC spada.
Sugerowało to, że inwestorzy zaczęli wykazywać niechęć do ryzyka, kierując się w stronę tradycyjnych aktywów jako bezpiecznej przystani, unikając w ten sposób aktywów niestabilnych.
Co sugerują wykresy Bitcoina
Idąc dalej, w ciągu ostatniego tygodnia zaobserwowaliśmy spadek zarówno wskaźnika wytworzonego zysku posiadacza długoterminowego (LTH-SOPR), jak i wskaźnika wytworzonego zysku posiadacza krótkoterminowego (STH-SOPR). Spadek LTH-SOPR wskazuje, że posiadacze długoterminowi mogli częściej sprzedawać swoją kryptowalutę ze stratą.
Kiedy wartość SOPR dla posiadaczy krótkoterminowych spada, sugeruje to, że inwestorzy ci wyprzedają swoje monety ze stratą, prawdopodobnie pod wpływem paniki (strach, niepewność, wątpliwości) i obaw o potencjalny spadek cen.
Przeczytaj prognozę cen Bitcoina [BTC] na lata 2024–2025
Co więcej, zrealizowana strata cenowa netto (NRPL) Bitcoina zmieniła się z zysku na stratę, sygnalizując okres kapitulacji. Zasadniczo sugeruje to, że inwestorzy nie są już optymistami co do przyszłej trajektorii kryptowaluty i odciążają ją, ponosząc nawet straty.
W związku z tym, biorąc pod uwagę nasze badanie, wydaje się, że tendencja spadkowa wartości BTC będzie się utrzymywać, a ceny potencjalnie doświadczą dalszych korekt. Jeśli utrzyma się bessa, Bitcoin może spaść do punktu wsparcia na poziomie 56 tys. dolarów.
- EUR PLN PROGNOZA
- USD PLN PROGNOZA
- NEAR PROGNOZA. NEAR kryptowaluta
- BONK PROGNOZA. BONK kryptowaluta
- MOODENG PROGNOZA. MOODENG kryptowaluta
- PEPE PROGNOZA. PEPE kryptowaluta
- RENDER PROGNOZA. RENDER kryptowaluta
- DOGE PROGNOZA. DOGE kryptowaluta
- LINK PROGNOZA. LINK kryptowaluta
- Co warto wiedzieć o sezonie 3 „Krainy ognia”: Bode, przyszłość Gabrieli i nie tylko
2024-09-12 23:36