- Bitcoin napotyka kluczowy opór na poziomie 63,9 tys. dolarów.
- Realizacja zysków jest czymś naturalnym podczas aprecjacji cen i niekoniecznie oznacza szczyty cykli.
Jako doświadczony inwestor kryptowalutowy z dziesięcioletnią podróżą po krajobrazie aktywów cyfrowych mogę śmiało powiedzieć, że ostatnie wahania cen Bitcoina nie są rzadkością ani powodem do natychmiastowego niepokoju. Poziom oporu na poziomie 63,9 tys. dolarów jest rzeczywiście znaczący, należy jednak pamiętać, że realizacja zysków w okresie aprecjacji cen niekoniecznie oznacza koniec hossy.
Od kwietnia wartość Bitcoina [BTC] stale spada, patrząc na długoterminowe wykresy cen, takie jak wykres tygodniowy.
W ciągu każdego dnia występowały okresy wzmożonych wahań na rynku. Na przykład w lipcu zaobserwowaliśmy znaczny wzrost cen o około 22%, z 56 000 USD do 68 000 USD. Niedawno, w ciągu ostatnich dwóch tygodni, nastąpił zauważalny wzrost o około 17,5%, z 55 000 dolarów do 64 000 dolarów.
Czy byk Bitcoina się skończył?
Według niedawnego postu eksperta ds. kryptowalut Axela Adlera na platformie X wydaje się, że zmiana w stronę hossy nie jest zbyt odległa. Aby to przejście miało miejsce, 200-dniowa średnia krocząca obecnie wynosząca 63,9 tys. dolarów musi zostać przekroczona i zamiast tego zamieniona na poziom wsparcia.
Wielu uczestników rynku uważało, że wzrost ceny Bitcoina do 73 700 dolarów w marcu sygnalizował zakończenie hossy i zastanawiali się, czy nadchodzący halving Bitcoina nie wywoła kolejnego rajdu, biorąc pod uwagę zmienione wzorce cykli.
Wykres, który widzisz, wskazuje, że między październikiem 2023 r. a czerwcem 2024 r. istniał trend wzrostowy cen Bitcoinów, ale czy jest to rzeczywisty, długotrwały wzrost, który nazywamy „rundą byka”? Aby dać wam wyobrażenie, podczas poprzedniego cyklu, od krachu na rynku kryptowalut spowodowanego Covid-19 do halvingu w 2020 r. w maju, Bitcoin odnotował niezwykły wzrost o około 157% w ciągu zaledwie dziesięciu tygodni.
Nie jest niczym niezwykłym znaczny wzrost cen prowadzący do zdarzenia o połowę, biorąc pod uwagę obecną sytuację, w której faza wzrostów została przedłużona ze względu na zatwierdzenie spotowego ETF Bitcoina. Jednak każdy cykl jest wyjątkowy na swój sposób.
Zachowanie posiadaczy pokazało, że szczyt na rynku prawdopodobnie jeszcze nie nadszedł
Według innego wykresu tego samego eksperta często zdarza się, że po okresach wzrostu cen inwestorzy realizują swoje zyski. Nie musi to jednak oznaczać, że trend zwyżkowy dobiegł końca.
Co więcej, stosunek zrealizowanych zysków inwestorów długoterminowych do krótkoterminowych (LTH/STH SOPR) utrzymywał się poniżej 7, podobnie jak w szczytach rynkowych w ciągu ostatnich dwóch cykli.
Przeczytaj prognozę cen Bitcoina [BTC] na lata 2024-25
Przed ostatnią hossą w 2019 r. nastąpił znaczny wzrost cen kryptowalut. Gwałtowny wzrost został wykorzystany do wypłaty, powodując spadek wskaźnika zysku wyjściowego (SOPR) z 2,6 do 1,1. Podobnie presja sprzedaży w ciągu ostatnich pięciu miesięcy spowodowała spadek SOPR z 4,2 do 1,5.
Podsumowując, dane w dalszym ciągu sugerują potencjalny wzrost ceny Bitcoina w ciągu najbliższych kilku miesięcy.
- EUR PLN PROGNOZA
- USD PLN PROGNOZA
- NEAR PROGNOZA. NEAR kryptowaluta
- BONK PROGNOZA. BONK kryptowaluta
- MOODENG PROGNOZA. MOODENG kryptowaluta
- PEPE PROGNOZA. PEPE kryptowaluta
- RENDER PROGNOZA. RENDER kryptowaluta
- DOGE PROGNOZA. DOGE kryptowaluta
- LINK PROGNOZA. LINK kryptowaluta
- FARM PROGNOZA. FARM kryptowaluta
2024-09-23 08:07