Bitcoin ponownie wymyka się z hossy: czy obniżki stóp wywołają kolejny wzrost?

  • Czy przewidywane obniżki stóp procentowych przez FED 18 września zapoczątkowują kolejny wzrost BTC?
  • Główni gracze finansowi kontynuują inwestycje instytucjonalne w Bitcoin

Jako doświadczony analityk z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem na rynkach finansowych widziałem sporo cykli byków i niedźwiedzi. Obecny stan Bitcoina (BTC) wydaje się przypominać okres przed zatwierdzeniem ETF w 2023 r., co ostatecznie doprowadziło do znacznego wzrostu.

Analiza wykresu Bitcoina (BTC) przy użyciu narzędzi technicznych na platformie TradingView wskazuje, że w 2021 r. kryptowaluta ponownie wyszła z fazy hossy, potencjalnie stwarzając inwestorom odpowiednią okazję do inwestowania.

W 2023 r. wydarzenia miały podobny przebieg jak poprzednio, co ostatecznie doprowadziło do bezprecedensowego szczytu w 2024 r. Warto zauważyć, że cena Bitcoina gwałtownie wzrosła po ogłoszeniu, że w styczniu fundusze ETF Bitcoin otrzymają zielone światło.

Jako badacz badający obecny krajobraz gospodarczy rozważam potencjalne konsekwencje proponowanych obniżek stóp procentowych. Pytaniem pozostaje, czy takie obniżki mogą wepchnąć nas z powrotem w trend wzrostowy hossy.

Inwestorzy z uwagą obserwują, czy niedawna obniżka stóp procentowych będzie miała równie pozytywny wpływ, jak poprzednie ogłoszenie ETF.

Capula i Semler Scientific dodają więcej BTC

Europejski fundusz hedgingowy Capula, czwarty co do wielkości, zainwestował 500 milionów dolarów w Bitcoin, wykorzystując fundusze ETF dostarczane przez BlackRock i Fidelity.

Jako inwestor kryptowalut z radością dzielę się informacją, że firma Semler Scientific wpompowała niedawno 6 milionów dolarów w Bitcoin i zamierza zabezpieczyć dodatkowe 150 milionów dolarów na dalsze zakupy. Od czasu wdrożenia strategii skarbowej Bitcoin pod koniec maja 2024 r. Semler zgromadził 929 bitcoinów, co stanowi łączną kwotę inwestycji wynoszącą 63 miliony dolarów.

Jako badacz rynku obserwuję, że w Bitcoin inwestują znaczące instytucje finansowe. Tendencja ta wskazuje na rosnącą akceptację Bitcoina w branży finansowej i może potencjalnie wywołać dodatkowe inwestycje instytucjonalne. Taki napływ może spowodować gwałtowny wzrost ceny Bitcoina.

Czy BTC zabezpieczy obsługę 350DMA? 

Jako analityk zauważyłem, że cena Bitcoina konsekwentnie wyrównuje się z 350-dniową średnią kroczącą, zgodnie z mnożnikiem złotego podziału. Biorąc pod uwagę ten schemat i przewidywane obniżki stóp procentowych, wydaje się prawdopodobne, że w najbliższej przyszłości możemy być świadkami trendu wzrostowego ceny Bitcoina.

W przypadku trendu wzrostowego 350-dniowa średnia krocząca stanowi podstawę ceny aktywa. Biorąc to pod uwagę, a także inne względy, obecne pogorszenie koniunktury na kryptowalutach może stanowić fantastyczną szansę na zakup, zanim Bitcoin doświadczy kolejnego wzrostu.

Po halvingu Bitcoin często przechodzi fazę dostosowania lub stabilizacji, która może trwać wiele tygodni. Po tym okresie Bitcoin zwykle zaczyna zyskiwać na wartości.

Czy Twoje portfolio jest zielone? Sprawdź Kalkulator zysków Bitcoin

Obecnie jest najniższy w tym cyklu, a przewiduje się, że wzrośnie w trzecim kwartale 2024 r., podobnie jak trendy obserwowane w latach 2012, 2016 i 2020.

Według analityka użytkowników i rynku Quintena, Bitcoin wydaje się trzymać swojego typowego wzorca zachowania, nawet wśród ciągłych zmartwień.

2024-08-06 19:03