Bitcoin o wartości 78 milionów dolarów zdeponowany w Kraken przez Major Whale w związku z spadkiem BTC

Jako doświadczony analityk widziałem spory udział wahań rynkowych w przestrzeni kryptograficznej. Niedawna wpłata 77,7 miliona dolarów do Krakena przez wieloryba kryptowalutowego, który w ciągu ostatniego miesiąca zgromadził 1,7 miliarda dolarów po średniej cenie 68 051 dolarów, budzi we mnie pewne obawy. Biorąc pod uwagę, że cena Bitcoina spadła o 1,3% w ciągu ostatnich 24 godzin i najnowsze dane pokazujące, że napływ Bitcoinów z wielorybów osiągnął najwyższy poziom od pięciu miesięcy, wydaje się, że wśród dużych posiadaczy rośnie potrzeba wypłaty swoich zysków.


Jako inwestor kryptowalutowy obserwujący ruchy na rynku zauważyłem kilka intrygujących danych z Lookonchain. Znaczący gracz w świecie kryptowalut, znany jako wieloryb, zaledwie kilka godzin temu przelał na giełdę Kraken kryptowaluty o wartości około 77,7 miliona dolarów.

W ciągu ostatniego półtora miesiąca, od 1 marca do 15 kwietnia, udało mi się zgromadzić fortunę o wartości około 1,7 miliarda dolarów w kryptowalutach. Średnia cena, jaką zapłaciłem za każdą jednostkę, wynosiła około 68 051 dolarów.

Z informacji CoinGecko wynika, że ​​w ciągu ostatnich 24 godzin największa kryptowaluta odnotowała 1,3% spadek wartości.

Korekta na kartach?

Według najnowszych danych CryptoQuant napływ Bitcoinów od głównych posiadaczy na giełdy kryptowalut osiągnął najwyższy poziom od pięciu miesięcy. Ten wzrost sugeruje, że wieloryby te chcą spieniężyć swoje zyski. Należy pamiętać, że taka aktywność może być oznaką zbliżającego się znacznego spadku cen.

Według analizy Glassnode zaobserwowałem, że inwestorzy Bitcoin posiadają obecnie największe zyski z papieru w porównaniu do początkowych kosztów inwestycji. Dane pokazują, że typowy posiadacz Bitcoina może pochwalić się imponującym zyskiem papieru wynoszącym około 126%.

Należy pamiętać, że te wskaźniki mogą dostarczać mylących informacji, dlatego inwestorzy muszą zachować czujność.

Katastrofalne odpływy funduszy ETF

Niedźwiedzi trend na rynku kryptowalut po raz kolejny zyskał na sile, ponieważ duże ilości Bitcoinów zostały wycofane z wiodących funduszy giełdowych.

W ubiegły czwartek zaobserwowałem znaczne wycofanie środków w wysokości 217 milionów dolarów z kryptograficznych produktów inwestycyjnych. Wśród nich GBTC firmy Grayscale odnotowało znaczny odpływ 140 milionów dolarów.

W obliczu trudnych, większych warunków gospodarczych przyszłość Bitcoina jest niejasna. Wiodąca kryptowaluta odnotowała spadek wartości o 0,9% w ciągu ostatnich siedmiu dni, przez co trudno jej było ponownie przyspieszyć.

2024-04-26 21:04