Bitcoin: Czy należy spodziewać się większej zmienności przed halvingiem?

  • Implikowana zmienność Bitcoina wzrosła w ostatni weekend.
  • Niedźwiedzie nastroje panują na rynku w miarę zbliżania się halvingu.

W weekend Kaiko zauważyła w niedawnej aktualizacji na X (wcześniej znanym jako Twitter), że szacowana zmienność opcji na Bitcoin [BTC], które wygasają w kwietniu, zauważalnie wzrosła z 62% do 75%.

Zmienność implikowana mierzy oczekiwane przyszłe wahania ceny monety.

Znaczący wzrost zmienności implikowanej składnika aktywów w krótkim przedziale czasowym wskazuje na istotną zmianę nastrojów inwestorów co do potencjalnego kierunku rozwoju danego składnika aktywów w najbliższej przyszłości.

Wzrost szacowanej zmienności Bitcoina wskazuje, że inwestorzy spodziewają się większych wahań cen lub niestabilności w najbliższej przyszłości.

BTC na rynku kasowym

Na podstawie analizy ważnych wskaźników zmienności na dziennym wykresie Bitcoina stwierdzono, że kryptowaluta w dalszym ciągu jest narażona na możliwość dużych wahań cen, w górę lub w dół.

Odległość między górnym i dolnym pasmem wskaźnika Bollinger Band monety wzrosła, sygnalizując większą zmienność rynku i potencjał znacznych wahań cen aktywa.

W miarę jak różnica między górnym i dolnym przedziałem cenowym składnika aktywów rośnie, cena składnika aktywów staje się bardziej nieprzewidywalna i może potencjalnie doświadczyć znacznych wzrostów (trend wzrostowy) lub spadków (trend spadkowy).

Zmienność Bitcoina (BTC) rośnie, o czym świadczą rosnące wstęgi Bollingera. W szczególności szerokość pasma Bollingera, która mierzy tę ekspansję, wynosi obecnie 0,15, co oznacza wzrost o 67% w ciągu ostatnich czterech dni.

Ten wskaźnik oblicza różnicę wielkości między wstęgami Bollingera w tej metryce. Wzrost tego pomiaru, taki jak ten, który obserwujemy w przypadku BTC, sygnalizuje zwiększoną zmienność rynku.

Podczas rosnących wahań cen prowadzących do zaplanowanego halvingu Bitcoina na 20 kwietnia, na rynku kryptowalut nadal dominowały pesymistyczne poglądy.

Linia MACD wskaźnika rozbieżności zbieżności średniej ruchomej monety znalazła się zarówno pod linią sygnałową, jak i linią zerową w odczytach.

Od 15 marca moneta po raz pierwszy spadła ze swojej szczytowej ceny wynoszącej 73 750 dolarów i osiadła na obecnym miejscu.

Mówiąc prościej, gdy krótkoterminowa średnia ceny Bitcoina leży poniżej jego średniej długoterminowej, jest to ogólnie postrzegane jako znak ostrzegawczy przed możliwymi spadkami cen.

Dodatkowo zielony indeks monety wskazujący kierunek dodatni był niższy niż czerwony indeks monety reprezentujący kierunek ujemny. Oznaczało to, że moneta doświadczyła więcej ruchów w dół (siła niedźwiedzia) niż ruchów w górę (siła byka).

Obecnie wskaźnik względnej siły Bitcoina (RSI) i wskaźnik przepływu pieniędzy (MFI) wynoszą odpowiednio 43,29 i 35,45, co wskazuje na słabszy popyt na kryptowalutę na rynku dziennym.

Uczestnicy rynku zdecydowali się pozbyć swoich monet, zamiast nabywać dodatkowe w oparciu o te liczby.

2024-04-17 12:07