Bitcoin: Czy jesteśmy dopiero w połowie obecnego wyścigu byków?

  • Dostępne dowody wskazują, że Bitcoin prawdopodobnie zmierza znacznie wyżej.
  • Bitcoin w wieku 6 miesięcy i starszy odnotował zmniejszoną aktywność w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Jako badacz z doświadczeniem w analizie rynków kryptowalut uważnie monitorowałem ostatnią akcję cenową Bitcoina i aktywność różnych kohort posiadaczy. Na podstawie dostępnych dowodów uważam, że w dłuższej perspektywie Bitcoin prawdopodobnie zmierza znacznie wyżej.


Wzrost cen Bitcoina zatrzymał się po jego wzroście powyżej progu 67 000 dolarów w zeszłym tygodniu. Osiągając najwyższy w historii poziom 72 000 dolarów w dniu 21 maja, od tego czasu spadł o około 5,7%, obecnie notowany na poziomie około 67 800 dolarów, zgodnie z obecnymi raportami.

W niedawnym badaniu zbadano rosnące zainteresowanie instrumentami inwestycyjnymi Bitcoin, ujawniając, że duża część nowych inwestycji pochodzi z rynku amerykańskiego.

Jako analityk zauważyłem, że niedawne pogorszenie koniunktury na rynku położyło kres hossy, której doświadczaliśmy. Wydawało się, że byki nie były jeszcze całkiem przygotowane na przekroczenie bariery 71,5 tys. dolarów.

Jako inwestor kryptowalutowy uważam, że długoterminowa perspektywa jest optymistyczna i na podstawie pewnych wskaźników dotarliśmy dopiero do środka trwającej hossy.

Do hossy Bitcoina wciąż pozostało trochę paliwa

Bitcoin: Czy jesteśmy dopiero w połowie obecnego wyścigu byków?

W niedawnym poście na platformie X analityk kryptowalut Axel Adler wykorzystał wyniki Bitcoins MVRV Z, aby przekazać, że trwający cykl jest nadal w połowie.

Pomiar ten określa, czy Bitcoin jest stosunkowo drogi czy tani, oceniając go na podstawie jego szacunkowej wartości.

Jednym ze sposobów wyrażenia tego jasnym i potocznym językiem jest: Stosunek MVR (wartość rynkowa do wartości zrealizowanej) to wskaźnik, który porównuje kapitalizację rynkową składnika aktywów z całkowitą kwotą pieniędzy, jaką inwestorzy za niego zapłacili na przestrzeni czasu. Jeśli wartość rynkowa jest znacznie większa niż wartość zrealizowana, może to oznaczać, że dany składnik aktywów osiągnął szczyt na rynku.

Bitcoin: Czy jesteśmy dopiero w połowie obecnego wyścigu byków?

Jako doświadczony inwestor kryptowalutowy doceniam wartość różnych wskaźników w identyfikowaniu potencjalnych trendów rynkowych. Jednym z takich cennych wskaźników jest wskaźnik Z-score MVRV dla Bitcoina. Mówiąc prościej, wskaźnik ten mierzy różnicę między średnią ruchomą ceną a ceną zrealizowaną, a następnie porównuje ją z odchyleniem standardowym kapitalizacji rynkowej.

Jako inwestor kryptowalutowy zauważyłem intrygujący trend w wynikach tego konkretnego aktywa cyfrowego. Ostatnio jego kluczowy wskaźnik wzrósł aż do 3,07. Tak znaczący wzrost sugeruje, że w nadchodzących miesiącach istnieje duża możliwość dalszego wzrostu cen.

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy posiadacze długoterminowi byli diamentowymi rękami

Bitcoin: Czy jesteśmy dopiero w połowie obecnego wyścigu byków?

28 lutego zauważalne było podekscytowanie wśród inwestorów Bitcoin, którzy trzymali swoje monety przez co najmniej sześć miesięcy. Największą aktywność wykazała grupa wiekowa inwestorów od trzech do sześciu miesięcy, sygnalizująca zyskowne transakcje z tego segmentu.

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy zauważyłem, że inwestorzy z okresem utrzymywania pozycji od jednego do trzech miesięcy byli dość aktywni na rynku kryptowalut. Wykazali zwiększoną aktywność sprzedaży 21 maja, kiedy cena Bitcoina przekroczyła 70 000 dolarów.

W kwietniu i maju większość starszych posiadaczy kryptowalut doświadczyła minimalnej presji sprzedaży na giełdy. Można to przypisać powszechnemu przekonaniu, że po halvingu nastąpi gwałtowny wzrost cen. To oczekiwanie pozostaje silne wśród posiadaczy.

2024-05-30 04:07