Bitcoin: co spowodowało spadek ceny o 157 milionów dolarów?

Jako doświadczony inwestor kryptowalutowy z kilkoma bliznami bojowymi wynikającymi z zmienności rynku, przyzwyczaiłem się do kolejek górskich związanych z inwestowaniem w aktywa cyfrowe. Jednak nawet ja nie mogłem powstrzymać się od uczucia ukłucia niepokoju, gdy patrzyłem, jak Bitcoin po raz kolejny spada, ciągnąc za sobą cały rynek kryptowalut.


Jako inwestor kryptowalutowy zauważyłem, że cały rynek kryptowalut doświadczył presji sprzedaży ze względu na spadek cen Bitcoina. Bitcoin, będący wiodącą kryptowalutą pod względem kapitalizacji rynkowej, kontynuował trend spadkowy ze szczytu wynoszącego 65 287 dolarów w dniu 25 kwietnia. Presja sprzedaży nasiliła się, powodując dalszy spadek ceny Bitcoina, osiągając dzienne minima na poziomie 62 389 dolarów.

Jako analityk rynku zaobserwowałem, że niedawna wyprzedaż Bitcoina wywołała kaskadę sprzedaży na całym rynku kryptowalut. To szaleństwo wyprzedaży zintensyfikowało niedźwiedzi trend na alternatywne waluty cyfrowe, powszechnie zwane altcoinami.

Kiedy to piszę, Bitcoin (BTC) odnotował spadek o 2,28% w ciągu ostatnich 24 godzin, ustalając cenę na 62 839 dolarów. Wiele kryptowalut wykazało w tym okresie straty, od skromnych 2% do znacznych 15%. Solana (SOL) i Shiba Inu znalazły się wśród strat, które odniosły straty po około 6% w ciągu ostatnich 24 godzin. Jednak monety memowe Dogwifhat i Bonk oparte na blockchainie Solana poniosły jeszcze większe straty, wynoszące 11,80% w przypadku Dogwifhat i aż 13,45% w przypadku Bonk.

Niektórzy inwestorzy byli zaskoczeni spadkiem cen, wywołując reakcję łańcuchową wyprzedaży na różnych platformach handlu kryptowalutami.

Na podstawie informacji z CoinGlass w ciągu ostatnich 24 godzin zlikwidowano około 157,29 miliona dolarów w aktywach kryptograficznych, a Bitcoin stanowił około 42,22 miliona dolarów z tej kwoty.

Spadek wartości rynku kryptowalut nastąpił jednocześnie z ujawnieniem nieoczekiwanie wysokich danych o inflacji, wywołując niepokój wśród inwestorów co do przyszłego stanu światowej gospodarki.

Jak wynika z raportu CNBC, koszty towarów i usług konsumowanych przez osoby fizyczne, po wyłączeniu wydatków na żywność i energię, wzrosły o 2,8% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku w marcu. Liczba ta jest zgodna z dynamiką wzrostu z poprzedniego miesiąca i nieznacznie przekroczyła prognozowany procent.

Rezerwa Federalna dąży do osiągnięcia stopy inflacji na poziomie 2%, jednak poziom ten został przekroczony przez podstawowy indeks osobistych wydatków na konsumpcję (PCE) przez ostatnie trzy lata z rzędu. Fed nadaje priorytet wskaźnikowi PCE ze względu na jego zdolność do uwzględniania zmian w zwyczajach związanych z wydatkami konsumentów.

Jako badacz przygotowałem ten raport po uwzględnieniu ostatnich wydarzeń gospodarczych. W szczególności mam na myśli opublikowane w czwartek rozczarowujące dane o inflacji. Biorąc pod uwagę te okoliczności, wydaje się prawdopodobne, że Rezerwa Federalna wstrzyma się z podwyżką stóp procentowych przynajmniej do lata. Jeżeli jednak w danych zajdą istotne zmiany, decyzja może zostać zrewidowana.

Jako analityk uważnie obserwuję, że inflacja, która dwa lata temu osiągnęła swój szczyt na poziomie wyższym niż ten, który obserwowaliśmy od ponad czterdziestu lat dwa lata temu, nadal rośnie. Decydenci banku centralnego i ja uważnie analizujemy te dane, zastanawiając się nad najskuteczniejszymi środkami polityki pieniężnej w przyszłości.

2024-04-27 14:21