Bitcoin Bull Tom Lee mówi, że rynki są w „dobrej pozycji” do wzrostu

W niedawnym wywiadzie dla CNBC zwolennik Bitcoina Tom Lee wyraził przekonanie, że rynki mogą doświadczyć ożywienia.

Lee podkreśla, że ​​mediana krótkiego zainteresowania akcjami osiągnęła swój szczyt w ciągu ostatnich trzech lat.

Wyraził, że jeśli inflacja będzie zachowywała się lepiej niż oczekiwano, wówczas możemy być świadkami znacznej poprawy sytuacji na rynku.

Lee dodał, że rynek może zbliżyć się do potencjalnego dna.

Według Lee z Fundstrat podczas hossy często dochodzi do znacznych spadków cen. Uważa, że ​​to dobry moment dla inwestorów.

W zeszłym tygodniu Jay Powell, prezes Rezerwy Federalnej USA, przyznał, że sprowadzenie inflacji z powrotem do pożądanego poziomu 2% zajmie więcej czasu, niż wcześniej przewidywano. Wyznanie to nastąpiło po wzroście długoterminowych oczekiwań dotyczących inflacji, które osiągnęły najwyższy poziom od ponad roku.

karta

Jak wynika z ankiety przeprowadzonej w kwietniu przez Bank of America wśród inwestorów kredytowych, głównym problemem wśród inwestorów są obawy dotyczące inflacji. Jednocześnie około połowa tych inwestorów (45%) uważa, że ​​bank centralny jest w stanie osiągnąć miękkie lądowanie.

17 kwietnia nastąpił znaczący spadek ceny Bitcoina, który spadł poniżej 60 000 dolarów. Zdarzenie to miało miejsce w pobliżu nadchodzącego halvingu. Na spadek cen częściowo wpłynęło zmniejszenie szans na czerwcową obniżkę stóp procentowych w wyniku opublikowanych niedawno danych o inflacji.

Warto zauważyć, że obecnie bardziej prawdopodobne są podwyżki lub zerowe obniżki stóp niż trzy obniżki stóp w tym roku.

Pomimo mocnych przekonań kryptowalutowego optymisty Mike’a Novogratza wierzy on, że Rezerwa Federalna obniży stopy procentowe w 2021 roku.

2024-04-22 21:52