Bitcoin (BTC) jest „bardzo tani” przy obecnych cenach, twierdzi Adam Back

Według dyrektora generalnego Blockstream, Adama Backa, Bitcoin (BTC) jest „super tani” przy obecnych cenach.

Według Backa zrozumienie wartości wśród inwestorów jest niewystarczająco rozproszone. Mówiąc prościej, zwykłemu inwestorowi często brakuje niezbędnego doświadczenia i spokoju podczas dekoniunktury na rynku, aby w pełni zrozumieć pojęcie wartości. Mogą wymagać przejścia przez kilka rynków niedźwiedzia, aby nabrać większego doświadczenia i uzyskać głębsze zrozumienie.

Największa kryptowaluta zmienia obecnie właściciela po cenie 69 477 dolarów po spadku o 0,5%.

Katastrofa po halvingu?

Po tym, jak Jeff Ross, założyciel i dyrektor generalny Vailshire Capital, przewidział potencjalny 40% spadek ceny Bitcoina po halvingu, Back poczynił optymistyczną uwagę.

W oparciu o obecne warunki rynkowe możliwe jest, że Bitcoin może odnotować spadek o prawie 40% w porównaniu z ostatnim szczytem wynoszącym około 74 000 dolarów. Taki spadek byłby typowy i nadal mieściłby się w normalnym zakresie wahań cen kryptowalut. Nie zdziwiłbym się, gdybyśmy byli świadkami lekkiej korekty.

Ross jest sceptyczny co do tego, czy Bitcoin osiągnie 100 000 dolarów wyłącznie ze względu na doniesienia o ETF typu spot. Jego zdaniem: „Nie wierzę, że to się ziści. Dlatego miejmy nadzieje na wodzy, gdyż spodziewam się rozczarowującego trendu cen Bitcoina w sezonie wiosenno-letnim”.

Według prognoz Rossa nadchodząca korekta otworzy drogę do prawdziwej hossy pod koniec 2024 roku.

Arthur Hayes, jeden ze współzałożycieli BitMEX, ostrzegł, że koszt Bitcoina może spaść przed nadchodzącym halvingiem.

Prognoza 100 000 dolarów

Według wiadomości U.Today Back stwierdził, że ówczesna cena Bitcoina wynosząca 73 737 dolarów została uznana przez niego za spóźnioną i osiągnęła sześciocyfrową kwotę. Back, który kieruje Blockstream, wyraził wcześniej swoje przekonanie, że wszyscy spodziewali się, że cena Bitcoina przekroczy 100 000 dolarów.

Jeśli Bitcoin miałby przekroczyć wartość rynkową złota, szacunki sugerują, że jego cena mogłaby potencjalnie wzrosnąć do zdumiewającej kwoty 700 000 dolarów.

Sorry. No data so far.

2024-04-12 18:48