Autor książki „Bogaty ojciec, biedny ojciec”: Nigdy nie kupię funduszy ETF na Bitcoin

Robert Kiyosaki, znany ekspert finansowy i autor wpływowej książki „Bogaty ojciec, biedny ojciec”, korzysta obecnie z mediów społecznościowych X (wcześniej Twitter). Niedawno podzielił się swoimi poglądami na temat funduszy ETF Bitcoin ze swoimi zwolennikami na tej platformie.

Kiyosaki wyjaśnił, dlaczego nie rozważał zakupu kryptowalut takich jak Bitcoin. Wcześniej wyrażał swoje preferencje dla innych rodzajów inwestycji: złota i srebra jako aktywów ochronnych oraz nieruchomości, na których skupiał się od lat 90. XX wieku, kiedy po raz pierwszy ukazała się jego wpływowa książka.

Nie dla funduszy ETF Bitcoin, oto dlaczego

Robert Kiyosaki oświadczył na Twitterze, że nie ma zamiaru kupować funduszy ETF na Bitcoin. Zamiast tego guru finansów decyduje się inwestować w aktywa materialne, takie jak kopalnie złota i srebra oraz fizyczne monety, zamiast w produkty finansowe pochodzące z nich na Wall Street. Podkreślił tę kwestię swoim 2,1 milionom obserwujących.

Jeśli chodzi o inwestycje w nieruchomości, jest on osobiście właścicielem budynków mieszkalnych, ale decyduje się nie inwestować swoich pieniędzy w fundusze ETF zajmujące się nieruchomościami. Wspomniał, że fundusze te są generalnie bardziej odpowiednie dla przeciętnego człowieka i dużych instytucji.

P: Czy kupisz Bitcoin ETF?
O: Nie. Tak jak posiadam złote i srebrne monety, kopalnie i domy mieszkalne, nie posiadam złotych ani srebrnych funduszy ETF ani REITS, ETFS na rynku nieruchomości. Fundusze ETF są najlepsze dla większości ludzi i instytucji. Osobiście jestem przedsiębiorcą i wolę pozostać jak najdalej…

— Robert Kiyosaki (@theRealKiyosaki) 12 kwietnia 2024

Według Kiyosakiego jako przedsiębiorca woli nie angażować się w oferty finansowe na Wall Street, ale raczej tworzyć własne. Autor książki „Bogaty ojciec, biedny ojciec” podkreśla znaczenie rozważenia tego, co jest dla ciebie osobiście najkorzystniejsze.

Kiyosaki uważa, że ​​Bitcoin osiągnie 2,3 miliona dolarów

W tym tygodniu Kiyosaki w tweecie wyraził podziw dla Cathie Wood, słynnej inwestorki i dyrektora generalnego Ark Invest. W szczególności podkreśliła najnowszą prognozę Wooda, że ​​Bitcoin może potencjalnie osiągnąć w przyszłości zdumiewającą cenę 2,3 miliona dolarów.

W swoim tweecie przyznał, że istnieje możliwość błędu z jej strony w odniesieniu do potencjalnego rekordowego poziomu Bitcoina. Jednak sam Kiyosaki podziela to przekonanie i o tym pisał. Niemniej jednak Robert wyraził wątpliwości, czy wiele osób faktycznie posiadałoby Bitcoin ze względu na swoją awersję do ryzyka. Wierząc w edukacyjną wartość błędów, Kiyosaki zachęca do uczenia się na błędach, zamiast unikać ich popełniania.

2024-04-12 09:42