Anthony Scaramucci wysyła ważny komunikat „Kup Bitcoin”.

Jako analityk z doświadczeniem makroekonomicznym i doświadczeniem w śledzeniu rynku kryptowalut, zdecydowanie zgadzam się z niedawnym stanowiskiem Anthony’ego Scaramucciego w sprawie Bitcoina. Jak podkreślił Scaramucci, utrzymująca się dewaluacja walut fiducjarnych, takich jak dolar amerykański, stanowi poważny problem dla inwestorów poszukujących niezawodnego nośnika wartości.


Jako analityk zauważyłem, że inwestor-miliarder i założyciel SkyBridge Capital, Anthony Scaramucci, w swoim najnowszym poście po raz kolejny zwrócił uwagę na Bitcoin. Na swojej oficjalnej stronie X zauważył, że atrakcyjność dolara amerykańskiego nie osłabła znacząco. Podkreślił, że dolar z 2020 roku ma obecnie około 75 centów swojej pierwotnej wartości.

Deprecjacja dolara amerykańskiego, a w istocie większości walut papierowych, podkreśla fakt, że banknoty Banku Centralnego mogą nie być godne zaufania, jeśli chodzi o zachowanie wartości w czasie. Wysoka stopa inflacji wynosząca 25,14% składana rocznie w Bitcoinie stanowi znaczący sygnał ostrzegawczy dla inwestorów, aby zachowali ostrożność.

Jako analityk ująłbym to w ten sposób: wspierając swoich fanów, Anthony Scaramucci przestrzegł przed poleganiem na Bitcoinie jako ucieczce przed potencjalną deprecjacją walut fiducjarnych, co jest perspektywą, która rezonuje z wieloma członkami społeczności Bitcoin. Warto zauważyć, że osobistości z branży, takie jak Michael Saylor, wyraziły ostatnio wątpliwości co do zdolności Bitcoina do utrzymania swojej wartości jako magazynu wartości.

Dolar z 2020 r. jest obecnie wart 75 centów. Kup kredyt Bitcoin @balajis

— Anthony Scaramucci (@Scaramucci) 26 kwietnia 2024 r.

Przez przypadek w sierpniu 2020 r. firma MicroStrategy Incorporated pod przewodnictwem Michaela Saylora podjęła decyzję o inwestycji w Bitcoin. To odważne posunięcie wyniosło firmę w światło reflektorów jako znaczącego mistrza Bitcoina. Dzięki ponad 214 000 jednostek Bitcoin i znacznym zyskom z tej inwestycji sukces MicroStrategy stanowi potężne potwierdzenie, że Bitcoin zasługuje na poważne rozważenie jako aktywa.

Porównawcze trendy wzrostu Bitcoina

Podczas gdy dolar amerykański odnotował znaczny spadek od 2020 r., Bitcoin odnotował w tym samym okresie niezwykle silny wzrost. Tylko w marcu Bitcoin osiągnął najwyższą cenę (najwyższą w historii) wynoszącą ponad 73 000 dolarów, umacniając swoją pozycję znaczącego światowego aktywa.

Przejście MicroStrategy z utrzymywania tradycyjnych rezerw walut fiducjarnych do znacznych inwestycji w Bitcoin znacznie podniosło jej status w społeczności biznesowej. Istnieją mocne przesłanki sugerujące, że ten odważny ruch może potencjalnie skutkować włączeniem MicroStrategy do indeksu S&P 500.

2024-04-26 16:15