Analiza największego spadku XRP w 2024 r.: spadek o 32% w ciągu 2 dni

    XRP odnotował wysoki wolumen sprzedaży, ale są powody do optymizmu.
    Handlowcy mogą wyczuć okazję przy cenach na kluczowym poziomie HTF.

W dniach od 11 do 13 kwietnia 2024 r. Ripple (XRP) odnotował znaczny spadek, spadając o około 32%. Był to najbardziej znaczący i najszybszy spadek cen zaobserwowany w tym roku, który sprowadził ceny poniżej poziomu wsparcia wynoszącego 0,54 dolara.

Pomimo dużej presji, byki mogą mieć powody do optymizmu.

Dla inwestorów typu swing trader i inwestorów ważne jest, aby przyznać, że XRP jedynie oscylował nad znaczącą linią wsparcia na swoim wykresie z wyższymi interwałami czasowymi na poziomie 0,46 USD. Czy może to potencjalnie prowadzić do silnego wzrostu XRP, pomimo możliwości, że Bitcoin [BTC] doświadczy kolejnego spadku w dalszej części miesiąca?

Dołki zakresu zostały ponownie przetestowane

Analiza największego spadku XRP w 2024 r.: spadek o 32% w ciągu 2 dni

XRP doświadczyło zmiany trendu rynkowego w stronę niedźwiedzia, gdy cena spadła poniżej progu 0,525 USD. To pchnięcie w dół spowodowało również, że cena spadła poniżej poprzedniego poziomu wsparcia na poziomie 0,485 USD.

W całym tym chaosie pojawiła się dobra wiadomość dla kupujących.

W ciągu ostatnich 8 miesięcy przedział cenowy (zaznaczony na fioletowo) osiągnął najniższy poziom we wrześniu 2023 r. na poziomie 0,46 USD. Od tego czasu poziom ten nie został ponownie osiągnięty. W rezultacie mogła to być doskonała okazja do zakupu w oparciu o potencjał ryzyka do zysku.

Według oceny OBV poziom cen z końca lutego nie uległ obniżeniu, co sugeruje, że aktywność sprzedażowa nie przewyższała aktywności zakupowej w ostatnim czasie.

Dopóki tak się nie stanie, byki mają podstawy mieć nadzieję na ożywienie.

Przy RSI wynoszącym 31, wskaźnik ledwo ośmielił się wejść w strefę wyprzedania. Nie musi to koniecznie oznaczać nadchodzącej szybkiej poprawy sytuacji, ale podkreśla znaczną presję sprzedażową w poprzednim okresie handlowym.

Nastroje na XRP były, delikatnie mówiąc, ponure

Analiza największego spadku XRP w 2024 r.: spadek o 32% w ciągu 2 dni

W kwietniu dane analizowane przez Coinalyze wskazywały na utrzymujący się trend spadkowy. Otwarte zainteresowanie znacznie spadło z około 680 milionów dolarów 12 grudnia do około 367 milionów dolarów według obecnego raportu.

Stopa finansowania była ujemna w ciągu ostatnich 24 godzin, ale powoli wzrosła powyżej 0.

W ciągu ostatniego tygodnia sektor giełdowy chorób układu krążenia (CVD) odnotowywał spadki, a ostatnie straty pogłębiły ten trend spadkowy.

Realistyczne czy nie, oto kapitalizacja rynkowa XRP w przeliczeniu na BTC

Biorąc pod uwagę obecne nastroje rynkowe, szybkie odbicie wydawało się mało prawdopodobne. Brak apetytu na aktywnych rynkach pogłębił przygnębiające perspektywy dla inwestorów.

Zmiana trendu spadkowego spot CVD i OI może być oznaką byczej iskry.

2024-04-15 06:15