Analityk wyjaśnia, jak SEC ukierunkowuje Stablecoin Ripple

Jako analityk z doświadczeniem w zakresie regulacji finansowych i doświadczeniem w branży kryptowalut, uważam, że perspektywa Alexandra Grieve’a na temat niedawnych działań SEC przeciwko projektowi stablecoin Ripple jest wnikliwa. Oczywiste jest, że Grieve ma głębokie zrozumienie krajobrazu regulacyjnego otaczającego w szczególności kryptowaluty i monety typu stablecoin.


Alexander Grieve, przedstawiciel ds. rządowych w Paradigm, podjął próbę interpretacji najnowszej krytyki SEC dotyczącej inicjatywy Ripple dotyczącej monet stabilnych.

Zgodnie z obserwacjami Grieve’a, nienazwany projekt Ripple dotyczący monet stabilnych powstał po nieuwzględnieniu przepisów dotyczących monet stabilnych w ustawie FAA o ponownej autoryzacji z 2024 r. W rezultacie zmiana ta umożliwiła Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) podjęcie kroków prawnych przeciwko firmie Ripple w jej niedawnym złożeniu wniosku .

Agencja ogłosiła, że ​​Ripple przygotowuje się do wprowadzenia jeszcze niezarejestrowanej kryptowaluty, którą około miesiąc temu ujawniła jako nową inicjatywę dotyczącą monet stabilnych z centrali w San Francisco.

Do tej pory ustawodawcy kontynuują rozmowy na temat specyfiki nadchodzącego ustawodawstwa dotyczącego monet stabilnych. Niedawno przedstawicielka Izby Reprezentantów USA Maxine Waters (D-Kalifornia) wskazała, że ​​ostateczny projekt może wkrótce pojawić się.

Jako analityk ująłbym to w następujący sposób: W mojej analizie senatorowie Kirsten Gillibrand (D-N.Y.) i Cynthia Lummis (R-Wyo.) przedstawili w kwietniu poprawioną wersję swoich przepisów dotyczących monet typu stablecoin. Co istotne, ustawa ta ma na celu zakazanie emisji algorytmicznych monet typu stablecoin.

Jako badacz badający krajobraz regulacyjny stabilnych monet natknąłem się na dwie proponowane ustawy: Lummis-Gillibrand i McHenry-Waters. Te inicjatywy legislacyjne mają na celu ustanowienie przepisów dotyczących monet stabilnych poprzez włączenie nadzoru ostrożnościowego ze strony instytucji takich jak Rezerwa Federalna, Biuro Kontrolera Waluty, FDIC i stanowe organy regulacyjne. Takie podejście ma na celu zapewnienie stabilności i bezpieczeństwa tych zasobów cyfrowych. Wydaje się jednak, że Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), będąca członkiem Grupy Roboczej Prezesa (PWG), nie wyraziła jeszcze znaczących obaw ani zaangażowania w tę sprawę.

Stanowisko SEC, że emitenci monet stabilnych nie mają obecnie obowiązku rejestrowania się u nich, wprawia go w zakłopotanie, na co wskazuje użycie przez niego terminu „niezarejestrowany”.

Jako inwestor kryptowalut zdecydowanie opowiadam się za neutralnymi technologicznie i zdroworozsądkowymi regulacjami Kongresu dotyczącymi monet stabilnych. Obecne podejście SEC wydaje mi się bezproduktywne i farsowe.

W zeszłym roku Paradigm zatrudnił Grieve w celu kształtowania amerykańskich przepisów dotyczących kryptowalut. W tamtym czasie w Kongresie zauważalny był nacisk na ustawodawstwo, co sugerowało, że wysiłki branży na rzecz wsparcia przyniosły rezultaty. Ponadto Grieve podkreślił częściowe zwycięstwo Ripple nad SEC jako korzystny obrót wydarzeń dla sektora kryptograficznego.

2024-05-08 23:12