Analityk mówi, że Bitcoinowi (BTC) pozostało tylko 14 dni na uniknięcie „najdłuższego w historii ruchu bocznego”

Jako badacz z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem na rynkach finansowych byłem świadkiem niezliczonych cykli byków i niedźwiedzi, a Bitcoin (BTC) zawsze był fascynującym obiektem do obserwacji. Najnowsze dane CPI i wyzwania prawne niewątpliwie dodały kolejną warstwę złożoności do obecnej sytuacji BTC, ale historia nauczyła mnie, że nigdy nie powinniśmy lekceważyć odporności i potencjału tego rewolucyjnego zasobu cyfrowego.

Utrzymujące się wysokie dane dotyczące wskaźnika cen towarów i usług konsumenckich (CPI) oraz niedawne przeszkody prawne w dalszym ciągu utrudniają Bitcoinowi (BTC) przedostanie się do hossy. Jeśli utrzyma się w tym niepewnym stanie przez kolejne dwa tygodnie, jego wynik może być potencjalnie bezprecedensowy, jak sugeruje założyciel CryptoQuant.

Bitcoin (BTC) na skraju „najdłuższego przesunięcia w bok” w roku halvingu, mówi Ki Young Ju

Według założyciela i dyrektora generalnego CryptoQuant, Ki Young Ju, w ciągu najbliższych 14 dni Bitcoin (BTC) osiągnie najdłuższy okres ruchu bocznego od czasu halvingu. Jeśli historia powtórzy się po poprzednich halvingach, może to sygnalizować szybki wzrost ceny Bitcoina w najbliższej przyszłości.

2024 minęło już 285 dni. Jeśli hossa Bitcoina nie nastąpi w ciągu najbliższych dwóch tygodni, będzie to najdłuższy w historii okres ruchu bocznego w ciągu roku o połowę.

— Ki Young Ju (@ki_young_ju) 11 października 2024 r.

Obecnie mamy 285 dni do roku 2024 i historycznie rzecz biorąc, Bitcoin (BTC) zazwyczaj znajdował się w fazie wykładniczego wzrostu podczas każdego roku halvingu.

Co jakiś czas na najstarszym blockchainie kryptowaluty ma miejsce wydarzenie zwane halvingiem Bitcoina, które zmniejsza produkcję świeżych Bitcoinów o połowę. W szczególności liczba nowych Bitcoinów wygenerowanych na blok wzrosła z 6,25 w 2024 r. do zaledwie 3125.

Bitcoin (BTC) ulega halvingowi mniej więcej co cztery lata. Zdarzenia te miały miejsce w latach 2012, 2016, a ostatnio w 2020 r. Proces ten jest postrzegany jako znaczący makroekonomiczny czynnik wpływający na cenę Bitcoina (BTC), ponieważ powoduje, że zasób cyfrowy jest sztucznie rzadszy ze względu na jego oprogramowanie.

Wcześniej, po halvingu, Bitcoin (BTC) w kolejnych latach osiągał rekordowe szczyty.

BTC do 15 000 dolarów czy „ogromny ruch w górę”? Bitcoinowcy nie zgadzają się co do wykresów

Zamiast tego rozważ sformułowanie w następujący sposób: Tym razem wykres Bitcoina (BTC) przedstawia inny obraz: Byki mogą uznać za niepokojące fakt, że BTC konsolidował się przez dłuższy okres.

Wspomniany wcześniej w U.Today znany trader Peter Brandt uważa tę lukę za potencjalnie wskazującą na zbliżający się spadek cen o 75%.

Jeśli ta przerażająca prognoza się sprawdzi, cena Bitcoina (BTC) może potencjalnie spaść do około 15 000 dolarów – wartości niższej niż po załamaniu FTX.

Tymczasem ekspert finansowy Charles Edwards dzieli się swoją perspektywą, sugerując, że obecna sytuacja wydaje się podobna do tej pod koniec 2020 r., tuż przed gwałtownym wzrostem kursu Bitcoina do rekordowego poziomu 69 000 dolarów w 2021 r.

Bitcoin (BTC) zmienia właściciela po cenie 61 100 dolarów, co oznacza wzrost o 1,84% w ciągu ostatnich 24 godzin.

2024-10-11 15:14