- Więcej instytucji utrzymywało i zwiększało pozycje w amerykańskich funduszach ETF typu spot BTC w drugim kwartale.
- Morgan Stanley i Goldman Sachs są obecnie piątką największych posiadaczy IBIT BlackRock.
Jako doświadczony badacz z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem na rynkach finansowych byłem świadkiem wielu trendów i zmian, które ukształtowały nasz krajobraz gospodarczy. Szczególnie intrygujące są ostatnie wydarzenia na rynku amerykańskich funduszy ETF typu spot Bitcoin.
Pomimo niestabilnego spadku wartości amerykańskich funduszy ETF typu spot na Bitcoin w drugim kwartale ze względu na wahania na rynku, zainteresowanie inwestorów instytucjonalnych pozostaje duże.
Jako inwestor kryptowalutowy zauważyłem, że tendencja wzrostowa obserwowana po wprowadzeniu produktów na rynek w pierwszym kwartale utrzymywała się przez cały drugi kwartał, o czym świadczy znaczny 30% wzrost liczby posiadaczy, na podstawie obserwacji Matta Hougana, CIO Bitwise.
„W sumie istnieje obecnie 1924 par ETF we wszystkich 10 ETF-ach, co stanowi znaczny wzrost o 30% w porównaniu z 1479 parami odnotowanymi w pierwszym kwartale. Wzrost ten jest godny uwagi, biorąc pod uwagę spadek cen w drugim kwartale. Ponadto inwestorzy instytucjonalni wykazały rosnące zainteresowanie funduszami ETF Bitcoin w drugim kwartale, co wskazuje, że tendencja ta pozostaje silna.”
Instytucje utrzymywały fundusze ETF BTC pomimo załamania w drugim kwartale
Jak zauważył Hougan, inwestorzy profesjonalni, którzy zakupili produkty w pierwszym kwartale, stanowili 66%, utrzymali lub zwiększyli swoje inwestycje w drugim kwartale.
Około cztery na dziesięć firm, które złożyły raporty za pierwszy kwartał, zwiększyły swoje inwestycje w fundusze Bitcoin Exchange-Traded Funds (ETF) w drugim kwartale. Około jedna piąta utrzymała swoje dotychczasowe pozycje na niezmienionym poziomie, kolejna piąta ograniczyła inwestycje, a około jedna siódma zdecydowała się na całkowite wycofanie. Tendencja ta jest dość korzystna w porównaniu z wynikami innych funduszy ETF.
Było to sprzeczne z postrzeganym poglądem, że skapitulują i spadną w przypadku najmniejszej zmienności lub spadku. Dla kontekstu, BTC spadło o 12% w drugim kwartale, spadając z 72 tys. dolarów do 56 tys. dolarów, po czym zamknęło się powyżej 60 tys. dolarów.
W rezultacie ci, którzy trzymali się mocno w burzliwych czasach, zostali określeni przez Bitwise jako osoby posiadające „diamentowe” uchwyty, symbolizujące odporność.
Z dokumentów 13F wynika niedawno, że Goldman Sachs i Morgan Stanley należą do pięciu największych podmiotów posiadających udziały w należącym do BlackRock Bitcoin Trust, znanym jako iShares Bitcoin Trust (IBIT).
Na dzień 30 czerwca Goldman Sachs posiadał IBIT o wartości 238,6 mln dolarów, a Morgan Stanley o wartości 187 mln dolarów.
Należy wspomnieć, że oczekuje się, że Morgan Stanley i Goldman Sachs, będące znaczącymi firmami brokerskimi, będą przodować w przyjmowaniu funduszy ETF na Bitcoin począwszy od trzeciego kwartału tego roku, przyczyniając się do drugiej fali akceptacji.
Morgan Stanley zaczął sugerować niektórym klientom fundusze Bitcoin Exchange-Traded Fund (ETF), co może przyspieszyć szerszą akceptację tych inwestycji.
Tendencja ta może również zwiększyć wkład inwestorów instytucjonalnych w AUM (aktywa pod zarządzaniem) BTC ETF.
W pierwszym kwartale instytucje wniosły od 3 do 5 miliardów dolarów (około 7% do 10%) łącznych aktywów pod zarządzaniem (AUM) funduszu Bitcoin ETF, które wówczas wynosiły około 50 miliardów dolarów. Obecnie łączna wartość AUM funduszu ETF Bitcoin wynosi około 53,6 miliarda dolarów.
Co ciekawe, akumulacja BTC ETF przez inwestorów instytucjonalnych również nabrała tempa w trzecim kwartale.
Jako badacz zauważyłem intrygującą prawidłowość opartą na danych Glassnode: główne portfele ETF znacznie zwiększyły swoje zasoby, trend przypominający marzec, który spowodował, że Bitcoin osiągnął swój najwyższy poziom w historii (ATH) wynoszący 73 tys. dolarów.
Ostatnio nastąpiła zmiana w schemacie dystrybucji dostaw, szczególnie zauważalna wśród największych portfeli cyfrowych, z których wiele jest powiązanych z funduszami ETF. Te duże portfele ponownie zmierzają w kierunku gromadzenia lub gromadzenia aktywów.
- EUR PLN PROGNOZA
- USD PLN PROGNOZA
- NEAR PROGNOZA. NEAR kryptowaluta
- BONK PROGNOZA. BONK kryptowaluta
- PEPE PROGNOZA. PEPE kryptowaluta
- MOODENG PROGNOZA. MOODENG kryptowaluta
- RENDER PROGNOZA. RENDER kryptowaluta
- LINK PROGNOZA. LINK kryptowaluta
- AIOZ PROGNOZA. AIOZ kryptowaluta
- XRP PLN PROGNOZA. XRP kryptowaluta
2024-08-15 19:57