Amerykańskie fundusze ETF Bitcoin Q1: Główne instytucje posiadają 10,7 miliarda dolarów, ale…

    USA W pierwszym kwartale Bitcoin ETF odnotował ogromny popyt ze strony firm inwestycyjnych
    Transakcje poza łańcuchem powiązane z funduszami ETF BTC wzbudziły zdziwienie, ale są częścią funkcji „wykupu gotówkowego”.

Jako analityk z doświadczeniem w technologii blockchain i doświadczeniem w ścisłym śledzeniu rynku aktywów cyfrowych uważam, że chociaż ogromny popyt na amerykańskie fundusze ETF na Bitcoin ze strony firm inwestycyjnych w pierwszym kwartale jest pozytywnym sygnałem dla powszechnego przyjęcia kryptowalut, rynek pozałańcuchowy transakcje powiązane z tymi funduszami ETF budzą pewne obawy.


W pierwszym kwartale główne instytucje finansowe znacznie zwiększyły swoje inwestycje w fundusze ETF Bitcoin [BTC], łącznie utrzymując aktywa o wartości około 10,7 miliarda dolarów na podstawie danych Matta Hougana, dyrektora ds. inwestycji Bitwise Asset Management.

Jako analityk przejrzałem dane Hougana, które wykazały, że łącznie 944 firmy zarządzające aktywami przekraczającymi 100 milionów dolarów ujawniły własność notowanych na giełdzie w USA funduszy typu spot Exchange-Traded Funds (ETF) Bitcoin.

Jako analityk finansowy zaobserwowałem intrygujący rozwój społeczności funduszy hedgingowych. Znane firmy, takie jak Point72 Asset Management kierowany przez Stevena Cohena, Citadel Advisors, Millennium Management i Elliot Investment Management, wyraziły zainteresowanie funduszami Bitcoin Exchange-Traded Funds (ETF). Te finansowe potęgi badają możliwości w tej wschodzącej klasie aktywów, potencjalnie przygotowując się do czerpania potencjalnych korzyści z rosnącej popularności funduszy ETF Bitcoin.

Jako analityk Bloomberg ETF mogę powiedzieć, że Millennium Management posiadało aktywa o wartości ponad 2 miliardów dolarów rozłożone na czterech znajdujących się na mojej liście funduszy Exchange-Traded Fund (ETF).

Wykup gotówkowy i transakcje poza łańcuchem w amerykańskich funduszach ETF Bitcoin

Jako inwestor kryptowalutowy uważnie obserwujący trendy rynkowe zaobserwowałem, że według wnikliwego komentatora rynku Tylera Durdena wiele transakcji zostało zrealizowanych poza łańcuchem.

„Coinbase umożliwia firmie Blackrock przesyłanie nieograniczonej ilości Bitcoinów bez rejestrowania transakcji w łańcuchu bloków.”

Dave Weisberger z Coinroutes zwrócił uwagę, że transakcje spoza wykresu są zintegrowane z funkcją wypłaty gotówki w amerykańskich funduszach ETF typu spot Bitcoin.

Jako inwestor kryptowalutowy rozumiem, że ze względu na wymogi regulacyjne nałożone przez SEC nie miał innego wyjścia, jak tylko wdrożyć „mechanizmy konwersji gotówki” zamiast bezpośrednio obsługiwać Bitcoin na rynku kasowym. W rezultacie te zautomatyzowane oferty publiczne (APO) są zmuszone do przeprowadzania transakcji poza łańcuchem bloków Bitcoin.

Analityk Bloomberg ETF James Seyffart powtórzył opinię Weisbergera.

Dla tych, którzy nie znają tego terminu, „funkcja wykupu lub tworzenia gotówki” odnosi się do mechanizmu w amerykańskich funduszach Bitcoin Exchange-Traded Funds (ETF), który umożliwia rozliczanie transakcji w tych funduszach wyłącznie w gotówce. Oznacza to, że przy zakupie lub sprzedaży akcji funduszu wymiana aktywów odbywa się za gotówkę, a nie za sam bitcoin.

Według punktu widzenia Weisbergera posiadanie relacji 1:1 pomiędzy funduszem ETF a bazowym Bitcoinem niekoniecznie oznacza, że ​​emitenci ETF bezpośrednio posiadają każdy token Bitcoin.

„Nie ma wpływu na zasoby Bitcoinów w funduszach ETF. Ta obserwacja nie zmienia wymogu, aby wszystkie rozliczane udziały w funduszach ETF były w pełni zabezpieczone Bitcoinem przechowywanym przez depozytariusza.”

Jako analityk danych wywiadowczych często monitoruję i analizuję działalność portfeli emitentów funduszy Bitcoin Exchange-Traded Fund (ETF) w Stanach Zjednoczonych, takich jak Arkham. Praktyka ta pozwala nam uzyskać cenny wgląd w ich działalność. Należy jednak przyznać, że znaczna część tych transakcji ma miejsce poza łańcuchem, co może stwarzać wyzwania w zakresie przejrzystości i odbiegać od podstawowych zasad technologii blockchain – otwartości i widoczności.

Eksperci branżowi na ogół uważają, że proces wymiany papierów wartościowych, zwany umorzeniem i utworzeniem „w naturze”, można ulepszyć pod względem wydajności, przejrzystości i ogólnej skuteczności. Jednakże nowo wprowadzone w Hongkongu fundusze typu spot ETF rozwiązują te problemy, oferując bardziej usprawnione i przejrzyste podejście.

„Wykup „w naturze” umożliwia rozliczenie transakcji za pomocą samego aktywa kryptowalutowego, takiego jak Bitcoin lub Ethereum [ETH]. W rezultacie zamiast gotówki akcje ETF są wymieniane przy użyciu tych aktywów kryptograficznych.”

Jako badacz badający technologię blockchain odkryłem, że transakcje w łańcuchu oferują kilka korzyści. Jedną z tych korzyści jest ich przejrzystość i wydajność. Osiąga się to poprzez możliwość śledzenia każdej transakcji za pomocą eksploratorów blockchain, takich jak Etherscan. Dzięki temu możemy z łatwością śledzić przepływ zasobów cyfrowych z jednego adresu na drugi, zapewniając jasny i jednoznaczny zapis każdej transakcji, która ma miejsce w sieci.

Jako inwestor kryptowalutowy zauważyłem, że amerykańskie fundusze ETF typu spot na Bitcoin mogły zyskać na większej przejrzystości dzięki zastosowaniu funkcji „w naturze”. Jednakże transakcje poza łańcuchem objęte tym procesem będą kontynuowane zgodnie z bieżącymi wytycznymi SEC.

2024-05-18 11:03