Alert cenowy Bitcoin: Ostrzeżenie dotyczące kluczowych wskaźników, ale jest pewien haczyk

Bitcoin, najcenniejsza kryptowaluta, przeżywa obecnie krytyczny moment w swoim trendzie cenowym. Znaczący sygnał z kluczowego wskaźnika rynkowego może prognozować możliwy spadek wartości Bitcoina. Należy jednak zwrócić uwagę na ważne zastrzeżenie.

W niedawnym tweecie ekspert ds. kryptowalut Ali zasygnalizował, że wskaźnik TD Sequential na 12-godzinnym wykresie cen Bitcoina dał ostrzeżenie o sprzedaży.

Perspektywa, za którą się opowiadam, jest wzmocniona obecną sytuacją, w której Bitcoin napotyka opór w punkcie środkowym w kanale równoległym. Jeśli Bitcoinowi nie uda się przebić tej znaczącej bariery cenowej, może to doprowadzić do tymczasowego spadku wartości.

Sygnał TD Sequential sugeruje sprzedaż Bitcoina na wykresie 12-godzinnym, ponieważ sygnalizuje pozycję sprzedaży. Należy pamiętać, że Bitcoin napotyka obecnie opór w środku swojego równoległego kanału. Należy jednak zachować ostrożność, ponieważ wskaźnik ten ma historię niedokładności. Uważnie obserwuj cenę Bitcoina, jeśli spadnie poniżej poziomu wsparcia 65 500 USD.

— Ali (@ali_charts) 24 kwietnia 2024 r.

Ali dodaje ostrzeżenie dla kupujących Bitcoin, aby zachowali ostrożność, biorąc pod uwagę historię tego wskaźnika. Najważniejszą rzeczą do obserwacji jest to, czy BTC spadnie poniżej poziomu wsparcia wynoszącego 65 500 USD.

W momencie kompozycji cena BTC spadła poniżej zaznaczonego punktu, co stanowi spadek o 2,67%, czyli 16 932 USD w ciągu ostatnich 24 godzin, osiągając 65 168 USD. Warto zauważyć, że w przeszłości w połowie kwietnia ceny BTC często spadały.

W oparciu o najnowsze ustalenia Greekslive, implikowana zmienność Bitcoina zauważalnie spadła po halvingu. Odsetek ten spadł z 75% do 65%, osiągając nowe minimum od marca.

Członkowie świata kryptowalut uważnie śledzą ruchy cen Bitcoina po halvingu, aby przewidzieć jego przyszły kierunek.

Oto haczyk

Chociaż pojawiło się ostrzeżenie dotyczące krótkoterminowych wahań kosztów Bitcoina, inwestorzy generalnie podtrzymują optymistyczne perspektywy.

Na podstawie danych firmy analitycznej Santiment, grupa inwestorów Bitcoin posiadających od 1000 do 10 000 monet (około 266 000 więcej Bitcoinów) kupiła dodatkowe 1,24% całkowitej podaży od początku 2024 r. Wzrost ten wiąże się z silnym poczuciem strachu przed utratą wyjście (FOMO).

Ponadto inne istotne wskaźniki Bitcoina odnotowują wzrost. Na przykład, według analityka wydobywczego Willy’ego Woo, przychody z koparek Bitcoin wzrosły do ​​nowych szczytów po halvingu. Podobnie dystrybucja dostaw Bitcoina uległa zauważalnej poprawie w ostatnich miesiącach, przy znacznym wzroście liczby dużych posiadaczy Bitcoinów zaobserwowanym na blockchainie.

2024-04-24 19:22