Jako doświadczony inwestor kryptowalutowy, uważnie obserwujący trendy rynkowe i politykę banku centralnego, dowiedziałem się, że każde słowo przewodniczącego Rezerwy Federalnej Jerome’a Powella może znacząco wpłynąć na rynki finansowe. Wtorkowe wystąpienie nie było wyjątkiem, gdyż przyznał, że inflacja uległa pewnemu obniżeniu, wyrażając jednocześnie obawy związane z utrzymywaniem zbyt wysokich stóp procentowych przez zbyt długi czas.
Niedawno Jerome Powell, prezes Rezerwy Federalnej, poczynił kilka godnych uwagi uwag, które wywarły istotny wpływ na rynki finansowe.
Przygotowując się do dwudniowego dyskursu na Kapitolu zaplanowanego na ten tydzień, szef banku centralnego przyznał we wtorek, że inflacja nieco spadła. Powtórzył jednak, że urzędnicy zobowiązali się do przywrócenia go do pożądanego poziomu 2%.
W tym samym okresie, biorąc pod uwagę znaczące postępy osiągnięte w ograniczaniu inflacji i łagodzeniu sytuacji na rynku pracy w ciągu ostatnich dwóch lat, należy przyznać, że utrzymująca się wysoka inflacja nie jest jedynym zagrożeniem, przed którym stoimy. Powell wyraził ten punkt widzenia, jednocześnie wyrażając obawy dotyczące potencjalnego negatywnego wpływu na ekspansję gospodarczą, jeśli stopy procentowe pozostaną podwyższone przez dłuższy czas.
Rynki finansowe przewidują, że Rezerwa Federalna rozpocznie obniżki stóp procentowych już we wrześniu, a dodatkowa obniżka spodziewana jest do końca roku. Na czerwcowym spotkaniu członkowie Federalnego Komitetu Otwartego Rynku (FOMC) wskazali plan tylko jednej obniżki stóp procentowych.
Jako badacz wyraziłbym to w ten sposób: po dokonaniu tych komentarzy Powell ma stawić się we wtorek przed Komisją ds. Bankowości Senatu i w środę przed Komisją ds. usług finansowych Izby Reprezentantów. Ponadto przez cały tydzień będą przemawiać inni urzędnicy Rezerwy Federalnej, przedstawiając potencjalnie nowe perspektywy w zakresie perspektyw polityki gospodarczej i pieniężnej Fed.
Rynek kryptowalut reaguje
Powell zachował zrównoważone podejście w swoim przemówieniu, co znalazło odzwierciedlenie w swoim wstępnym oświadczeniu. Godne uwagi uwagi zawarte w przemówieniu prezesa Fed, takie jak „Dodatkowe solidne dane wzmocniłyby przekonanie, że inflacja zbliża się do poziomu referencyjnego wynoszącego 2%, a najnowsze dane wskazują na umiarkowany postęp w realizacji tego celu”, napędzały działalność handlową.
Jako analityk rynku mogę powiedzieć, że moja interpretacja ostatnich komentarzy ekonomicznych Jerome’a Powella utwierdziła mnie w przekonaniu, że Fed może rozpocząć obniżanie stóp procentowych w 2023 r. To optymistyczne nastawienie do polityki pieniężnej spowodowało w oczach inwestorów wzrost cen kryptowalut rozwój ten jako korzystny dla rynku kryptowalut.
W chwili obecnej Bitcoin, podobnie jak różne inne kryptowaluty, odnotował wzrost. Cena Bitcoina wzrosła o około 2% w ciągu ostatnich 24 godzin, osiągając 57 200 dolarów. Warto zauważyć, że nastąpił znaczny wzrost procentowy w przypadku kilku kryptowalut z pierwszej setki. Tron (TRX), PEPE i BONK odnotowały wzrosty o ponad 6%, przy czym konkretne wartości procentowe wynosiły odpowiednio 6%, 8% i 13%.
W ostatnich tygodniach nastąpił spadek apetytu na ryzykowne aktywa ze względu na słabnące oczekiwania na obniżki stóp procentowych w USA, w wyniku czego Bitcoin osiągnął poziomy nienotowane od lutego.
- USD PLN PROGNOZA
- EUR PLN PROGNOZA
- NEAR PROGNOZA. NEAR kryptowaluta
- BONK PROGNOZA. BONK kryptowaluta
- DOGE PROGNOZA. DOGE kryptowaluta
- PEPE PROGNOZA. PEPE kryptowaluta
- MOODENG PROGNOZA. MOODENG kryptowaluta
- RENDER PROGNOZA. RENDER kryptowaluta
- DEGEN PROGNOZA. DEGEN kryptowaluta
- EUR USD PROGNOZA
2024-07-09 19:03