Elon Musk o nowym, dużym przypadku użycia Dogecoina: „Może już czas”

Jako doświadczony inwestor kryptowalutowy z talentem do dostrzegania potencjalnych zmian w grze, uważam, że najnowszy tweet Elona Muska na temat TITS (Teksaskiego Instytutu Technologii i Nauki) jest intrygujący. Śledząc jego przedsięwzięcia edukacyjne, widzę wizję stojącą za tą ideą – przygotowanie uczniów na przyszłość poprzez skupienie się na rozwiązywaniu problemów, krytycznym myśleniu, nauce, inżynierii i etyce.

Elon Musk, znany przedsiębiorca technologiczny, wyraził niedawno poparcie na swoim koncie na platformie X (wcześniej znanym jako Twitter) dla pomysłu zaproponowanego przez Katherine Boyle, komplementariusza w Andreessen Horowitz. Boyle żartobliwie nazwał to pojęcie TITS, co zostało wcześniej w humorystyczny sposób wykorzystane przez użytkowników Twittera.

Ten akronim oznacza „Teksaski Instytut Technologii i Nauki”. W 2021 roku Musk wyraził na Twitterze pomysł założenia uniwersytetu, który miałby „epickie towary”. Szef MicroStrategy, Michael Saylor (który był wówczas dyrektorem generalnym firmy) odpowiedział na to, mówiąc: „Mam nadzieję, że nauczysz swoich uczniów, że: #Bitcoin oferuje wyjątkowe korzyści, poważnie”.

W 2021 roku Elon Musk ogłosił na Twitterze, że studenci będą mogli płacić za naukę za pomocą Dogecoina, a posiadacze zwierząt domowych otrzymają obniżkę opłat.

Czes jest w Dogecoin, a jeśli masz psa, otrzymasz zniżkę

— Elon Musk (@elonmusk) 31 października 2021 r.

Dziś rano przedsiębiorca technologiczny i zagorzały entuzjasta DOGE odpowiedział na tweet Katherine Boyle sugestią: „Być może już czas!” Jeśli ta propozycja zostanie zrealizowana, TITS może znacznie zwiększyć użyteczność Dogecoina w świecie rzeczywistym i podnieść jego popularność do niespotykanego dotąd poziomu.

Może już czas!

— Elon Musk (@elonmusk) 28 grudnia 2024 r.

TITS

— Świat Inżynierii (@engineers_feed) 29 października 2021 r.

Eksperymenty Muska z reformą edukacji szkolnej

Elon Musk jest znany nie tylko z zrewolucjonizowania sektorów pojazdów elektrycznych i przestrzeni kosmicznej, ale także ze swoich ambicji zreformowania współczesnego amerykańskiego systemu edukacji. Założył już dwie placówki oświatowe. Jedna z nich nosiła nazwę Ad Astra (po łacinie „Do gwiazd”). To nie była zwykła szkoła; przeznaczony był wyłącznie dla dzieci pracowników SpaceX. Program nauczania kładł nacisk na rozwiązywanie problemów, krytyczne myślenie, nauki ścisłe, inżynierię i etykę, unikając tradycyjnych przedmiotów i ocen akademickich. Zamiast tego uczniowie byli zorganizowani na podstawie ich poziomu umiejętności.

Po zamknięciu Astry w 2020 r. Elon Musk skupił się na edukacji i w tym samym roku założył firmę Astra Nova. Chociaż zasady edukacyjne pozostały spójne z Ad Astra, Astra Nova przyjęła uczniów spoza wybranej grupy. Celem szkoły było przygotowanie dzieci na przyszłe potrzeby, obejmujące zarówno postęp technologiczny, jak i zmiany społeczne. Roczne czesne w pełnym wymiarze godzin wynosi 32,500 USD.

2024-12-28 17:12