Kapitalizacja rynkowa kryptowalut zbliża się do PKB Francji po tym, jak Bitcoin przewodzi wzrostowi o 3 biliony dolarów

  • Kapcja rynkowa kryptowalut osiągnęła najwyższy poziom odnotowany ostatnio w listopadzie 2021 r.
  • Standard Chartered prognozuje, że do 2026 r. osiągnie kamień milowy o wartości 10 bilionów dolarów

Jako doświadczony badacz z bystrym okiem na trendy rynkowe i talent do rozszyfrowania zawiłości gospodarki cyfrowej, jestem zarówno pod wielkim wrażeniem, jak i ostrożnym optymizmem, jeśli chodzi o obecny stan kapitalizacji rynkowej kryptowalut. Po dokładnym śledzeniu wzlotów i upadków Bitcoina od jego powstania, fascynujące jest obserwowanie jego najnowszego wzrostu w kierunku kamienia milowego wynoszącego 3 biliony dolarów – kwoty, która obecnie jest tylko o rzut kamieniem od francuskiego PKB.

W ostatnim czasie całkowita wartość światowego rynku kryptowalut doświadczyła znacznego wzrostu, osiągając imponujące 3,02 biliona dolarów. Wzrost ten był w dużej mierze spowodowany niedawnym rekordem wszechczasów Bitcoina (ATH). W rzeczywistości, jak podaje CoinMarketCap, liczba ta wzrosła w ciągu ostatniego dnia o około 9,54%.

W podanym przedziale czasowym jasne jest, że 15 największych walut cyfrowych odnotowało imponujący wzrost wartości, co wskazuje na silny trend wzrostowy na rynku kryptowalut.

Kapitalizacja rynkowa kryptowalut zbliża się do Francji

Warto zauważyć, że gospodarka cyfrowa osiągnęła wycenę porównywalną z wyceną siódmej co do wielkości gospodarki świata, czyli Francji, z PKB na poziomie około 3,17 biliona dolarów. Ten znaczący wzrost można w dużej mierze przypisać Bitcoinowi [BTC], ponieważ w wyniku wzrostu ceny przyczynił się on do kapitalizacji rynkowej o około 1,75 biliona dolarów.

Oprócz tych kluczowych graczy znaczący wkład wniosły także Ethereum (ETH) z kapitalizacją rynkową na poziomie 408,6 miliarda dolarów, Tether (USDT) na poziomie 124,1 miliarda dolarów i Solana (SOL) z wartością rynkową na poziomie 103,6 miliarda dolarów.

Bitcoin przełamuje bariery – co napędza rajd?

Chociaż wzrost kursu Bitcoina jest godny uwagi, zastanawiamy się, czy wzrost ten wynika jedynie z emocji związanych z wyborami w USA, czy też istnieją czynniki leżące u podstaw dalszego rozwoju tej tendencji?

Podczas dyskusji z Fox Business Anthony Pompliano (dyrektor generalny Professional Capital Management) podzielił się spostrzeżeniami na dany temat. W szczególności podkreślił wiodącą pozycję Bitcoina na rynku kryptowalut.

„Bitcoin jest królem, a Wall Street chce lokować swoje pieniądze u króla.”

Według Pompliano przekroczenie 80 000 dolarów (po uwzględnieniu inflacji) jako najwyższy poziom w historii wzbudziło entuzjazm inwestorów. Ponadto wskazał, że fundusze ETF Bitcoin przyciągają obecnie nowy napływ środków – popyt, który w 2021 r. nie był zauważalny.

Ponadto przewiduje, że Bitcoin będzie nadal wykazywał znaczny wzrost pod koniec roku, napędzany wzrostem liczby nowych inwestorów wchodzących na rynek.

Rosnący popyt gospodarczy na Bitcoin

Nie tylko instytucje interesują się wartością Bitcoina. W rozmowie z CNBC Barbara Goodstein z R360 zwróciła uwagę, jak wybór Donalda Trumpa może wpłynąć na funkcję Bitcoina w ramach rezerw krajowych. Goodstein podkreślił, że zwycięstwo Trumpa może mieć wpływ na rolę Bitcoina w tym kontekście.

„Uważamy, że Bitcoin może stać się kolejnym strategicznym aktywem rezerwowym.”

Obecnie Stany Zjednoczone posiadają około 232 000 Bitcoinów i zaproponowano, że pod wpływem Republikanów liczba ta może wzrosnąć do ponad miliona. Taki wzrost zdecydowanie wskazywałby na znaczące poparcie dla znaczenia Bitcoina w naszym systemie gospodarczym.

Ścieżka kapitalizacji rynkowej kryptowalut do 10 tys. dolarów

Zagłębiając się w dynamiczny świat kryptowalut w miarę ich wzrostu, a rynek poszerza swoje horyzonty, zastanawiam się nad potencjalnymi punktami orientacyjnymi na przyszłość. Co ciekawe, niedawna prognoza Standard Chartered wskazuje na niezwykły kamień milowy: jeśli prezydentura Trumpa będzie kontynuowała obecną trajektorię, może to spowodować wzrost całkowitej wartości rynku kryptowalut do oszałamiających 10 bilionów dolarów do 2026 roku.

Bank przewiduje, że zmiany w przepisach bankowych i możliwe zmiany w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd mogą stworzyć bardziej przyjazne środowisko dla aktywów cyfrowych, potencjalnie przyciągając więcej inwestycji instytucjonalnych.

Jako dyrektor ds. badań nad aktywami cyfrowymi w Standard Chartered z radością dzielę się moją optymistyczną perspektywą na temat naszego sektora aktywów cyfrowych. Zasadniczo uważam, że patrzymy w obiecującą przyszłość.

Wraz ze wzrostem ogólnego wzrostu zasobów cyfrowych oczekuje się, że wszystkie te aktywa ulegną wzrostowi. Osoby bliżej związane z praktycznymi zastosowaniami prawdopodobnie najwięcej zyskają na tym trendzie.

Ta optymistyczna perspektywa sugeruje, że kryptowaluty zyskują na popularności i wiarygodności, a oznaki wskazują na ich rosnące znaczenie na poziomie globalnym.

2024-11-13 13:12