Fundusz ETF XRP jest „po prostu nieunikniony” – mówi dyrektor generalny Ripple

Jako doświadczony badacz i obserwator rynku kryptowalut z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem, uważam komentarze Brada Garlinghouse’a na temat zbliżającego się ETF XRP za dość intrygujące. Chociaż widziałem wiele prognoz, które pojawiały się i znikały, jego pewność w tej kwestii wydaje się uzasadniona, szczególnie biorąc pod uwagę rosnącą społeczność wokół ekosystemu XRP oraz sukces funduszy ETF Bitcoin i Ethereum.

Podczas niedawnej rozmowy z Bloombergiem, dyrektor naczelny Ripple, Brad Garlinghouse, wyraził duże przekonanie, że uruchomienie funduszu Exchange Traded Fund (ETF) dla XRP jest po prostu nieuniknione. Jako inwestor kryptowalutowy ta optymistyczna prognoza napawa mnie niecierpliwością.

Przewidział również, że fundusz ETF XRP będzie sobie radził „całkiem dobrze” ze względu na rosnącą społeczność wokół ekosystemu XRP. 

Ponadto Garlinghouse skrytykował amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd, sugerując, że niechętnie zgodziła się ona na zezwolenie na ETFy Bitcoin w styczniu po dużym oporze.

Oczywiście fundusze ETF odniosły ogromny sukces, a sam IBIT BlackRock przekroczył niedawno łączną wartość wpływów wynoszącą 23 miliardy dolarów. 

Jako badacz postrzegam fundusze Exchange-Traded Fund (ETF) jako istotny pozytywny czynnik wpływający na wzrost cen kilku walut cyfrowych, w tym XRP. Dyrektor generalny Ripple uważa, że ​​te produkty finansowe wywierają „presję wzrostową” na ceny kryptowalut.

Z wypowiedzi Garlinghouse’a wynika, że ​​rośnie zainteresowanie funduszami handlującymi kryptowalutami (ETF) zarówno wśród inwestorów indywidualnych, jak i dużych.

Obecnie tylko Bitcoin i Ethereum są zatwierdzone do stosowania w funduszach ETF w USA. Wydaje się jednak, że Solana i Ripple (XRP) mogą być silnymi pretendentami do zatwierdzenia ETF w przyszłości.

Według raportu U.Today Bitwise wykonał przełomowy krok, składając na początku października wniosek o utworzenie funduszu Exchange Traded Fund (ETF) opartego na XRP.

Po początkowym rozwoju sytuacji uważnie obserwowałem rozwój wydarzeń w sprawie Ripple. Co ciekawe, Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zdecydowała się kontynuować swój apel. Jednak to, co mnie zaintrygowało, to ujawnienie, że nie będą kwestionować statusu prawnego tokena XRP – jest to posunięcie, które dodaje kolejną warstwę złożoności do tego szeroko dyskutowanego zasobu kryptograficznego.

Szczególnie interesujące jest to, że Canary Capital pod przewodnictwem Valkyrie, firma inwestycyjna specjalizująca się w aktywach alternatywnych, przystąpiła do konkursu, składając własny wniosek, mimo że Ripple stoi przed ciągłymi wyzwaniami prawnymi.

Według eksperta prawnego Jake’a Chervsky’ego inwestowanie w fundusz ETF zawierający altcoiny może potencjalnie zostać uznane za dopuszczalne przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

2024-10-23 23:19