Gwiazda tenisa Frances Tiafoe przeprasza za szokujący wybuch: „Nie kim jestem”

Jako zagorzały fan tenisa i obserwator emocjonalnego rollercoastera związanego z grą jestem zarówno zaintrygowany, jak i zasmucony niedawnym wybuchem Frances Tiafoe podczas turnieju ATP Shanghai Masters. Intensywność i surowe emocje, jakie okazuje na korcie, są niezaprzeczalnie urzekające, ale to jego niezwykła podróż od skromnych początków do światowej sceny naprawdę przemawia do mnie.

Gwiazda tenisa Frances Tiafoe przeprosiła po tym, jak wygłosiła pełną wulgaryzmów tyradę pod adresem sędziego głównego.

Po porażce z Romanem Safiullinem na turnieju ATP Shanghai Masters 8 października 26-letni Tiafoe zaatakował po meczu sędziego Jimmy’ego Pinoargote’a.

Tiafoe wykrzyknął wściekle: „Nie mogę w to uwierzyć! Zrujnowałeś mi grę! Całkowicie schrzaniłeś mecz! Rzeczywiście świetna robota! Nie mogę w to uwierzyć!” Dodał: „Walczyłem tu przez trzy godziny. To wszystko, żeby przeżyć.

We wrześniu Tiafoe poczuł się sfrustrowany z powodu pozornie niesprawiedliwej kary czasowej nałożonej na niego przez Pinoargote’a w krytycznym momencie dogrywki w trzecim secie.

Tiafoe wyraził szczery żal z powodu swojego zachowania, dzieląc się tym we wtorek w Instagram Stories. Wyjaśnił, że nie jest to jego zwyczajowe zachowanie i nie chce traktować ludzi w taki sposób. W ferworze chwili zwyciężyła go frustracja, co doprowadziło do sytuacji, której głęboko żałuje i czuje się zawiedziony tym, jak sobie poradził.

Następnie powiedziałem: „Takie zachowanie jest niedopuszczalne i czuję się zmuszony przeprosić sędziego, organizatorów turnieju i widzów.

Graczom grozi potencjalna grzywna w wysokości do 60 000 dolarów za angażowanie się w słowne obelgi skierowane przeciwko urzędnikom. Jednak do tej pory nie nałożono żadnych kar.

W tej sytuacji Tiafoe otrzymał karę czasową od Pinoargote, gdy w decydującym secie w dogrywce był wynik 5-5.

Tiafoe wyjaśnił, podchodząc do fotela sędziego: „Rzeczywiście podrzuciłem piłkę do góry”. Dodał: „Byłem na linii, kiedy to zrobiłem”.

W odpowiedzi na uwagę Tiafoe, Pinoargote stanowczo odpowiedział: „Uważam twoje wyjaśnienie za nieprzekonujące. Teraz twoja kolej na oddanie drugiego serwisu.

Znany amerykański tenisista okazał oznaki frustracji, wykrzykując: „Hej, kolego, takie są przepisy! Jeśli piłka jest w grze, dlaczego nie miałbym być przygotowany na serwis?

W mojej opinii eksperta, guru stylu życia, pozwólcie, że opowiem, co wydarzyło się w tym meczu tenisowym: nie rozpocząłem ruchu serwisowego, gdy zegar akcji osiągnął zero, co skutkowało dla mnie naruszeniem czasu. W rezultacie straciłem pierwszy serwis z powodu tego naruszenia. Niestety, ten błąd okazał się kosztowny, gdyż doprowadził do porażki w dogrywce i ostatecznie meczu z nierozstawionym zawodnikiem, Safiullinem.

Obecnie Tiafoe zajmuje 17. pozycję na świecie. Tego lata awansował do drugiego półfinału US Open, ale został pokonany przez rodaka Taylora Fritza. W czerwcu ubiegłego roku Tiafoe osiągnęła najlepszą w karierze pozycję 10. w rankingach ATP.

2024-10-10 03:26