Jako doświadczony analityk z wieloletnim doświadczeniem zarówno na rynku tradycyjnym, jak i cyfrowym, widziałem sporo manipulacji na rynku i oszukańczych działań. Jednak ta ostatnia seria zarzutów wobec firm zajmujących się kryptowalutami, takich jak Gotbit i ZM Quant, jest szczególnie godna uwagi. Operacja FBI polegająca na stworzeniu fałszywego tokena o nazwie „Token NexFundAI” jest bezprecedensowa pod względem zakresu i kreatywności. To wyraźny dowód na to, że organy regulacyjne stają się coraz mądrzejsze i bardziej proaktywne w ściganiu tych, którzy chcą podważyć integralność naszych systemów finansowych.
Władze federalne w Stanach Zjednoczonych oskarżyły kilka firm zajmujących się walutami cyfrowymi, takich jak Gotbit i ZM Quant, o manipulacje na rynku i oszukańcze działania.
Zaatakowali także ogółem 12 osób powiązanych z tymi podmiotami.
Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd ujawniła równoległe zarzuty cywilne.
Co istotne, dochodzenie obejmowało tajną operację FBI, w ramach której opracowano fikcyjny token o nazwie „Token NexFundAI”, aby oszukać oszustów i zmusić ich do świadczenia nielegalnych usług. Ta tajna operacja, która była kluczowym elementem śledztwa, słynie z niezwykłego charakteru i innowacyjności.
Zgodnie z oświadczeniem SEC, Komisja jest wdzięczna za pomoc udzieloną przez FBI i Biuro Prokuratora Generalnego Okręgu Massachusetts, gdyż podmioty te jednocześnie podjęły działania przestępcze, jak stwierdzono w dzisiejszym komunikacie.
Manipulacja rynkiem jako usługa
ZM Quant świadczył usługi „pośrednictwa handlowego” na rynku kryptowalut. Zarzuca się, że pracownicy tacy jak Baijun Ou, Ruiqi Liu i dwaj inni członkowie zespołu, którzy pracowali dla tej firmy, sztucznie zawyżali wolumen obrotu i cenę różnych kryptowalut, aby zwiększyć swój majątek osobisty.
Nielegalnym usługom obejmującym manipulację na rynku oferowano niektórym klientom prywatnie.
Jako badacz odkryłem dowody sugerujące, że aktywnie poszukiwałem inwestorów do zakupu kryptowalut za pośrednictwem marketingu internetowego i platform komunikacyjnych. Wygląda na to, że manipulowali ceną tokena Saitama, korzystając z prywatnego czatu w Telegramie. Wyglądało na to, że kanał ten został wykorzystany do sztucznego zawyżania wolumenu obrotu tokenem na giełdzie BitMart.
Obecnie pojawiają się zarzuty, że Gotbit sztucznie zawyżył wolumen obrotu tokenem Robo Inu do 1 miliona dolarów.
- USD PLN PROGNOZA
- EUR PLN PROGNOZA
- APE PROGNOZA. APE kryptowaluta
- MOODENG PROGNOZA. MOODENG kryptowaluta
- DEGEN PROGNOZA. DEGEN kryptowaluta
- PRIME PROGNOZA. PRIME kryptowaluta
- ICE PROGNOZA. ICE kryptowaluta
- NEAR PROGNOZA. NEAR kryptowaluta
- HMSTR PROGNOZA. HMSTR kryptowaluta
- JUP PROGNOZA. JUP kryptowaluta
2024-10-10 00:08